Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupywać żółw na plecy?


Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o cenie/jakości tego żółwia? niby jest w promocji, ale na forum nie mogę znaleźć info na temat tej firmy... wcześniej podobno kosztował ponad 200zł... ;)

http://www.totu.pl/cena/3236210-ochraniacz...nb-24-rozmiar-m

jak się dopasowuje rozmiary żółwi? dla mnie 195cm/100kg powinien być chyba XXL, ale np utika ma bardzo gruby w pasie rozmiar XXL...? co bardziej brać pod uwagę?

 

dzięki

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie mata,

 

mam tego zolwia. Długo go w Louisie przymierzalem... ale z pomoca porad obslugi kupilem s/m ;) a mam 183 cm wzrostu. L/XL jest sporo wiekszy wiec mysle ze moze byc na Ciebie dobry (oczywiscie nie gwarantuje).

dalem za niego 20 euro, ale byl porządnie przeceniony.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie mata,

 

mam tego zolwia. Długo go w Louisie przymierzalem... ale z pomoca porad obslugi kupilem s/m :) a mam 183 cm wzrostu. L/XL jest sporo wiekszy wiec mysle ze moze byc na Ciebie dobry (oczywiscie nie gwarantuje).

dalem za niego 20 euro, ale byl porządnie przeceniony.

 

Pozdrawiam

 

dzięki, właśnie zamówiłem, mam nadzieję, że L/XL będzie na mnie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wygodnie się jeździ z takim żółwem, jeśli się preferuję turystyczną jazdę. Jeżeli jesteśmy wtedy ubrani w kombinezon skórzany i mamy cały ubiór sportowy. Słyszałem, że w razie wypadku taki żółw może nam uratować kręgosłup :buttrock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś o wygodzie jazdy?

Jestem początkującym i jeszcze stroju pełnego niemam.

I co jest lepsze taka osłona jak podał w linku kolega koniaczek czy pełna "zbroja" ?

Do jazdy oczywiście turystycznej, a właściwie do nauki jazdy na hondzie NTV

Edytowane przez djkula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś o wygodzie jazdy?

Jestem początkującym i jeszcze stroju pełnego niemam.

I co jest lepsze taka osłona jak podał w linku kolega koniaczek czy pełna "zbroja" ?

Do jazdy oczywiście turystycznej, a właściwie do nauki jazdy na hondzie NTV

 

W zbroi nie jeździłem. Kurtka motocyklowa z ochraniaczami + żółw są super. wrażenie jakby sie z leciutkim plecakiem jechało, bo czuć szelki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLiiiiizzzzzz! Kupywać to już nie jest literówka, tylko brak uwagi na lekcjach polskiego.

 

Co się tak w szkołach zmieniło, że ludzie nie znają własnego języka????

 

 

Opłaca się. Tylko gorąco jest. Troszkę bardziej.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze ogolnie w textach więc nic ci nie doradze jeżeli chodzi o skóre (ps. kombi chyba maja juz żółwiki wbudowane ?!)

 

Ale kupując po kolei rzeczy już na początku miałem wizje globalną jak to wszystko ma wyglądać ...

 

Miałem żółwia Dainese .. jeżeli chodzi o komfort .. to nie przeszkada w jeździe ...(zwiększa komfort psychiczny - bo nie testowałem skuteczności na własnej skórze - dzięki Bogu), jeżęli chodzi o wykonanie to uważam że Dainese ma najlesze ochraniacze aktualnie na rynku - lecz sprzedałem bo kasa była potrzebna

 

Potem pożyczyłem zbroje ALpiny Bionic 2 .. co do zakładania to troszeczkę więcej bujania się przy zakładaniu ale znowu komfort psychiczny jeszcze większy bo masz ochronę barków i łokci.

Plusem Bionic-a 2 (dainese też ma tą opcej) jest to że masz odpinanego żółwia i opcje dopięcia do niego szelek. Aktulanie czekam na paczke z moim nowo zakupinym Bionic-iem 2 bo kupiłem okazyjnie.

 

Jak zbroja ma się do całości.

- wiosna / jesień / lato zimne dni --- kurtkę mam turystyczną z ochraniaczami ramion i łokci więc pod kurtkę będę używał samego żółwia z szelkami (lub bez szelek bo kurtka ma specjalną "kieszeń" na żółwia zapinanego tylko w pasie)

- na gorące dni (jak np. dzisiaj) to podkoszulek, na to zbroja, na to jersey (taka bluza motocross

- przewiena) żeby mychy nie wbijały się do zbroi bo ciężko potem je wyciągnąć.

- zima - zbroja będzie jak znalazł na snowboard :icon_eek:

 

 

CO DO BEZPIECZEŃSTWA TO GORĄCO POLECAM ŻÓŁWIA / ZBROJE .. w zależności o przeznaczenia i dostępnej kasy

 

odradzam plecaki z "pseudo żółwiami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, jak kupi się kurtkę z garbem przeciwuderzeniowym, przecież wtedy nie trzeba zakładać żółwa bo wtedy w ogóle będziemy na plecach czuli wielki ciężar, jakbyśmy mieli tam plecak :biggrin: .

Myślę, że taki garb przeciwuderzeniowy też chroni kręgosłup, może trochę mniej, ale za to nie musimy się meczyć z zakładaniem, zdejmowaniem i noszeniem tego żółwia na plecach.

Przy ostrej kraksie nawet żółw nie pomoże :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "garb przeciwuderzeniowy". Kombinezony sportowe mają garby do poprawy aerodynamiki. Ja zakładam zółwia nawet pod kombik z garbem i żadnego "wielkiego ciężaru" nie ma.

 

Jedno z drugim (garb/żółw) nie ma nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile / jak wysoko cenisz sobie swoje zdrowie ?

 

Jezdze w zaleznosci od stroju

 

Textylne - BMW

Skora - Alpinestars.

 

W przyszlym sezonie zaplanowane sa nowe ciuchy a wtedy to juz pelen bionic Alpinestars + schorty.

 

P.S. nie ma dyskomfortu, tylko moze troche cieplej :)

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...