Skocz do zawartości

Jak to jest w simsonie ?


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącznik kontrolki mieści się w górnej tylnej części lewego karteru. Jest to sprężynująca blaszka oddzielona od masy tulejką izolującą.  

Cytat:

W środku silnika jest taki okrągły wałek na którym są rowki od odpowiednich biegów. Gdy włączysz luz to taka wydłużona część tego wałka dotyka blaszki  

 

Za zamknięcie obwodu (dotknięcie do tej blaszki) nie odpowiada żaden wałek, tylko mechanizm zmiany biegów.

Seba a nie wiesz czy ciezko by to bylo zaadaptowac do charta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik kontrolki mieści się w górnej tylnej części lewego karteru. Jest to sprężynująca blaszka oddzielona od masy tulejką izolującą.  

Cytat:

W środku silnika jest taki okrągły wałek na którym są rowki od odpowiednich biegów. Gdy włączysz luz to taka wydłużona część tego wałka dotyka blaszki  

 

Za zamknięcie obwodu (dotknięcie do tej blaszki) nie odpowiada żaden wałek, tylko mechanizm zmiany biegów.

Seba a nie wiesz czy ciezko by to bylo zaadaptowac do charta ?

Daj mi zdjęcie mechanizmu zmiany w Charcie to pomyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tam nigdy nie patrze na ta katrolke, zawsze po prostu puszczam powoli sprzeglo i jak zaczya gasnac to znow sprzeglo wciskam i wrzocam looz ;) A kontrolka to taki bajer jak sie sciemnia :)

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz jeździłem motorowerkiem, to taka kontrolka bardzo się

przydawała, szczególnie, że tam było aut. sprzęgło (nie wiem kto to wymyślił!!!)

Biegi czasem nie chciały się redukować (może brak umiejętności?) i wiedziałem,

czy mam luz, czy jest na biegu. :smile2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...