Skocz do zawartości

cb550 k1, 76 gażniki i poziom paliwa w komorach


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o wysokośc pływaka względem płaszczyzny komory pływakowej gaźnika.Wysokosć podana to 22mm +/- 0,5 .

W serwisówce francowatej rysunek prezentuje gaźnik leżący bokiem, ale wlotem do silnika u góry czyli pływak zwisając nie dotyka zaworka tylko opada w dół (ośka pływaka jest nizej niz on sam).

Wiec juz nie kumam czy ustawic grawitacyjnie(gazniki do góry nogami , wysokosc pływaka opierajacego sie grawitacyjnie o zaworek) czy na dotyk(gazniki bokiem pływak ma tylko dotykac zaworka).

Za pomoc z góry dzięki.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie - jak ci już proponowałem - zaloguj się na sohc4.net i najpierw poszukaj tam. Jak nie, to tam zapytaj i od ręki bedziesz wiedział.

A jak to jest za długo, to pisz na PW do Piotra Dudka.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tam jestem od 97 roku.... Kopalnia wiedzy dot. Hondy SOHC.....

I fajne, kulturalne forum....

 

Cieszy mnie że pomogło!

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokosc pływaków ustawiłem zgodnie z manualem.

A teraz z innej beczki.

Zaworki iglicowe i gniazda juz sa wyrobione ale zupa w pewnym momencie przestaje leciec do gazniorów nie wylatujac ani przez iglice ani przez odpowietrzenie(miedziana rurka od spodu zaczynajaca sie powyzej poziomu paliwa w gazniku) ani przez przelewy wiec poziom trzyma(pytanie tylko dokładnie jaki) .

A świece czarne jak noc ;/

Jescze w zadnym moto nie widziałem tak zawalonych swiec, nawet z najbardziej rozregulowanymi gazniorami i na maxa wzbogacona mieszanką.Filtr powietrza wywaliłęm aby nie miec watpliwosci co do jego działania i to samo. A z tyłu chmura białoniebieskiego dymu, z z czasem mniejsza ale nieustająca.

Zaraz je jescze raz wyciągne rozp..na drobne i wszystko przejrze

 

Pytanko, od czego mogły by podejsc zaworki iglicowe , chocby na srednice wysokosc juz mało ważna. średnica gniazda to 4mm.Same gniazda podrzuce do zegarmistrza coby krawedz styku odnowił.Ch.. wie czy to wszystko tyle zachodu warte.

Pzdr.

 

PS.

Przez to cudo jestem na granicy załamki nerwowej, jak nie gazniki to iskry nie ma (@*$%**#*@# MAĆ!!

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem że kupię :)

Co trzecia Honda gaźnikowa ma takie zaworki i jeżeli czas pozwoli to sprawdzę z jakiego modelu.

Gniazd zaworków nie ruszaj bo będziesz szukał nowych a to już skomplikowane i drogie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazd zaworków nie ruszaj bo będziesz szukał nowych a to już skomplikowane i drogie.

Wiem, w RPM musiałbym beknąc 100zł za komplet na jeden gaznik(gniazdo + zaworek). ;] grzebałem na ebaju za nówkami i do swierzynek no problemo a do antyków ceny kosmos. za takie gazniki w stanie fabrycznym ktos chciał 1500$ ;]

 

wczoraj jescze zmierzyłem kompresje na goraco. 6-7-7-8 , nie za dobrze ,nawet mi se na olej nie chciało robic bo wiem jak garki wyglądaja.

 

Zrzuciłem iglice na sam dół i wykreciłem sruby składu mieszanki na 2 obroty, filtr powietrza czysty.Zapala całkiem ładnie , na zimno i gorąco.Poziom paliwa ustalił sie na jakies 3-5 mm poniżej powierzchni komory.Nie przypuszczałęm ze te szrotowate zaworki beda w ogóle trzymac. To wszystko mija sie troche z tym co widac za motocyklem, zasłona dymna przy ostrzejszym odkreceniu, przez moment biało niebieska a pochwili szaro ciemno niebieska. Po przejazdzce nie ma dramata, jak sie za mocno manety nie przydusi to dynamika całkiem niezła.Zasadnioczo to cały zestaw wewnątrzgaźnikowy do wymiany coby pełnie szczęścia osiągnąć.

 

Podsumowujac:

DZIAŁA!!!

 

P.D. nie kupisz ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, w RPM musiałbym beknąc 100zł za komplet na jeden gaznik(gniazdo + zaworek). ;] grzebałem na ebaju za nówkami i do swierzynek no problemo a do antyków ceny kosmos. za takie gazniki w stanie fabrycznym ktos chciał 1500$ ;]

 

wczoraj jescze zmierzyłem kompresje na goraco. 6-7-7-8 , nie za dobrze ,nawet mi se na olej nie chciało robic bo wiem jak garki wyglądaja.

 

Zrzuciłem iglice na sam dół i wykreciłem sruby składu mieszanki na 2 obroty, filtr powietrza czysty.Zapala całkiem ładnie , na zimno i gorąco.Poziom paliwa ustalił sie na jakies 3-5 mm poniżej powierzchni komory.Nie przypuszczałęm ze te szrotowate zaworki beda w ogóle trzymac. To wszystko mija sie troche z tym co widac za motocyklem, zasłona dymna przy ostrzejszym odkreceniu, przez moment biało niebieska a pochwili szaro ciemno niebieska. Po przejazdzce nie ma dramata, jak sie za mocno manety nie przydusi to dynamika całkiem niezła.Zasadnioczo to cały zestaw wewnątrzgaźnikowy do wymiany coby pełnie szczęścia osiągnąć.

 

Podsumowujac:

DZIAŁA!!!

 

P.D. nie kupisz :P

Oj do pelni szczescia to chyba bedziesz mial daleko. :bigrazz: Po cisnieniu,kolorze dymienia to mi na gazniki nie wyglada... Raczej remoncik-pierscienie,uszczelniacze zaworowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierścieni nawet nie zaglądaj ale uszczelniacze na prowadnicach zaworowych koniecznie do wymiany.

 

Mam 4 Hondy i pełne ręce roboty na razie wystarczy :bigrazz:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...