Skocz do zawartości

OBNIŻENIE SUZUKI GSR


nitka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od soboty jestem właścicielką suzuki gsr. Problem jest jednak taki, że jestem zbyt niska i baaaaardzo ciężko jest mi nad nim panować. O cofaniu na nierównym terenie i wyprowadzeniu tyłem z garażu mogę zapomnieć :wink:

Słyszałam, że w takim wypadku możnaby "wpuścić" lagi, albo "skręcić" sprężynę. Czy ktoś z was mógłby mi przybliżyć temat?

 

Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż obniżonej kanapy, sprawdź, może są takie akcesoryjne do gsr, jeśli nie, to poszukaj tapicera, dużo Ci brakuje?

 

No właściwie to sporo. Sięgam tak, jakbym stała na palcach. Cała pięta w górze. Oceniam braki na hmmmm nawet do 5 cm.

O wypruciu kanapy też myślałam, ale podobno te lagi i sprężyna to lepszy pomysł. Sprężyna co prawda usztywni motocykl, ale przy mojej wadze nie ma to znaczenia, więc możnaby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie jest zrobiona zawiecha tylna w GSR ale często pomagają tzw. Dog bones czyli po polskiemu - dzwignie pośrednie zawieszenia. Są krótsze i są dłuższe, zależy czy ktoś chce wyżej czy niżej. Podejrzewam że GSR też ma takową konstrukcję więc powinno być spoko i łatwo.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie to sporo. Sięgam tak, jakbym stała na palcach. Cała pięta w górze. Oceniam braki na hmmmm nawet do 5 cm.

O wypruciu kanapy też myślałam, ale podobno te lagi i sprężyna to lepszy pomysł. Sprężyna co prawda usztywni motocykl, ale przy mojej wadze nie ma to znaczenia, więc możnaby to zrobić.

 

Skręcenie sprężyny spowoduje tylko zwiększenie jej napięcia sprężyny, co wpłynie na prowadzenie, ale nie zmniejszy to wysokości motocykla. Tak, jak napisał qurim - jeśli nie wystarczy obniżenie siodła to pozostaje zestaw do obniżenia tylnego zawieszenia + wpuszczenie lag w półki, co nie zawsze jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opuścisz moto na zawiasie to straci na prześwicie i nie będzie chciał skręcać :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opuścisz moto na zawiasie to straci na prześwicie i nie będzie chciał skręcać :)

 

Dobra, jestem po skręceniu sprężyny na "jedynke" i wpuszczeniu lag. Zyskałam jakieś dwa i pół centymetra. Ciągle mało :) Zainwestuję w dog bones. Nie mam wyjścia.

Przepchnąć nie dam rady, bo przy wadze niecałych 50 kilo moto na nierównościach mnie przeciąża. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...