Skocz do zawartości

ZDAAAŁAM !!!


Gineczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mieliśmy chyba tego samego egzaminatora ;) Fakt, faktem koleś miał zawiechy myślowe. Ale jeżeli chodzi o wszelkie komendy to mi podawał je dość "sprawnie". I dał nawet znak przy hamowaniu awaryjnym!

 

 

Gratulacje i szerokiej drogi :D

Romet Pony 50 M2 '81 -> Romet Ogar 200 Cafe Racer '85 -> Honda NTV 650 '96 -> Yamaha TRX 850 '98 -> Honda FMX 650 '08 -> Yamaha TDM 900 '03



www.bikepics.com/members/magnum200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge zapytac kolezanke :biggrin:

Czy osemke robilas z gazem czy bez gazu ?

bo mi instruktor mowi: rob bez gazu, ale z gazem mi jest latwiej, wiec moze ktos doradzic ? :biggrin:

pozdrawiam :)

 

Pewnie ,że z gazem ! bo inaczej to moto kładzie się i jest duże prawdopodobieństwo najechania na linię, a obcinanie gazu na łuku to już w ogóle najgorsze co możesz zrobić :wink:

pzdr.i powodzenia!!!! :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że z gazem ! bo inaczej to moto kładzie się i jest duże prawdopodobieństwo najechania na linię, a obcinanie gazu na łuku to już w ogóle najgorsze co możesz zrobić :P

pzdr.i powodzenia!!!! :)

 

 

Rożne szkoly jazdy....

 

ja zdawalam na Yamaha SR 250 i szczerze powiem, że motocykl ciągnął pięknie i plynnie na jedynce bez dodawania gazu, slychać bylo rytmiczne pyr pyr pyr...

Obroty na poziomie 1500 po odpaleniu , stale.

Z resztą....pisalam o tym swoim egzaminie w innym poście.

 

 

Więc warto jeździć na wyczucie, gdzie trzeba dodać gazu to trzeba a gdzie nie to motocykl sam pięknie bedzie jechal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, fakt. Zależy jak są niskie obroty ustawione. Jeszcze taki "trik", który mi podpowiedział instruktor: jeśli na egzaminie mamy motocykl z ręcznie włączanymi światłami pytamy egzaminatora, czy po placu można jeździć bez świateł. Jak się zgodzi - obroty będą większe przy wyłączonych światłach.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: i jeszcze raz :clap: Ginia gratuluję :lalag: :icon_twisted:

A tak w ogóle to masz talent :lalag: twoje opowiadanie trzyma w napięciu jak dobry kryminał :lalag:

W związku z tym ,życzę Ci wielu "bezpiecznych" i już legalnych km na Twoim Vulkanie :smile:

Pozdrawiam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa ... znam tego pana. Wyjątkowo mało kontaktowy.

 

A egzaminatorów na moto w Poznaniu może być więcej. Jak jest "więcej" zdających, to się i znajduje więcej egzaminatorów. Gdy ja zdawałem to za mną egzaminator jechał dostawczakiem. A za trzecim (bo na "trzy baty" szło) toczyła sie ... ciężarówka. Powaznie. Zabrakło pojazdów i egzaminator jechał za moto ciężarówką. Dobrze, że czwartego nie było bo pojechałby za motocyklistą autobusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś obawiałem ósemki. Gdy tylko ją zobaczyłem to pomyślałem: przecież to się da na GoldWingu przejechać.

 

Mój egzamin obył się bez większych przygód, poza tym, że pozapominałem gdzie co się sprawdza (powiesiłem się na łańcuchu), ale jak zwykle w takich sytuacjach pomaga reset i myśl "je%^& to, nikt nie umiera".

 

Potem na mieście trasa miała być niby wyznaczona, a koleś kazał w pewnym momencie jechać w od du^& strony, co poskutkowało trzema skrzyżowaniami z drogą z pierwszeństwem, w dodatku tak zastawionymi płotami i krzakami, że nie obyło się bez prawie, że awaryjnego hamowania.

 

Jak się człowiek nie da, a koleś będzie chciał udupić to nie da rady na żadne sposoby, takie moje rozumowanie, gdy tylko się damy, okażemy słabość to ciach i po zawodach.

Mnie chciał załatwić, a po egzaminie było tylko krótkie: zaliczone i tyle rozmowy, nie udało mu się.

 

Gratuluję zdania egzaminu, twardym trzeba być ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YBR 250 "8" tylko i wyłącznie na 1 bez gazu... Motorek sobie pyrka około 1000 obrotów i nie zgaśnie :) Na gazie jest takie niebezpieczeństwo że przy zamknięciu motorek bardzo szarpie...

Edytowane przez Magnum 200

Romet Pony 50 M2 '81 -> Romet Ogar 200 Cafe Racer '85 -> Honda NTV 650 '96 -> Yamaha TRX 850 '98 -> Honda FMX 650 '08 -> Yamaha TDM 900 '03



www.bikepics.com/members/magnum200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...