Skocz do zawartości

JAWA CZ 350


gandziorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu skończyłem regenerować cezetkę (10 lat nie jeżdzona).

Dostała nowy kolor, wszystko wyczyszczone, bak z 10x był czyszczony z rdzy, nowy olej do skrzyni (hipol), nowe wężyki,kable z fajką, świece.

Mój problem to taki że nie bardzo się orientuje jaki olej do niego byłby dobry. Do skuterka lałem Mobil1 Racing 2T, a do Jawki póki co leję Mixol, wiem tylko że przedtem była zalewana beną z olejem "Lux" (dawno ich już nie ma).

 

Jaki olej jest do niego najlepszy?

 

Ps. Wreszcie coś z biegami :) Rok skuterem- katurgia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona jeździ na każdym oleju fabrycznie jest skonstrowana pod mixol ale myśle że taki sprzęt zasługuje na coś więcej :)

 

dobry pólsyntetyk wystarczy nie ma sensu ładować sie w jakieś valvoline czy castrol racing bo to przerost formy nad treścią.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równierz polecam orlenowski olej tyle tylko zeby dopiescić juz całkiem motocykl odkręc głowice wyczysc denko tłoka z nagaru. Oryginalne instrukcje do Mz radza to robić co 5 tys km. A tu 13kkm i jak znam zycie nikt tam nigdy nie zagladał:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka ja niedawno kupiłem do mojej jawy nie używany wał z tłokami cylindrami sworzniami i pierścionkami od znajomego. Tłoki były dobrane do cylindrów i korbowodu ale sworznie były zbyt duże, zastąpiłem je sworzniami od mz 150. Wszystko ładnie pięknie ale jeden z tłoków ktoś mi zwalił z półki w garażu i go najechał samochodem. Teraz nie mogę dokupić nigdzie tłoka ponieważ w wale który kupiłem jest mniejszy korbowód. W większości jaw w tłokach otwór pod sworzeń ma średnicę 16mm i do korbowodu montuje się łożysko igiełkowe. A w tych które mam 15mm i w korbowód wprasowana jest miedziana tuleja. Tłoki są prawdopodobnie od innego motocykla tylko nie wiem jakiego.Tłoki na pewno nie sa od motocykla jednocylindrowego ponieważ są na nich oznaczenia prawy, lewy. Średnica tłoka to 58mm a średnica sworznia to 15mm, są to tłoki nominalne. A może w jakichś jawach były tłoki na mniejsze sworznie? Od jakiego motocykla mogą to być tłoki? Gdzie można takie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dokończyłem "lać" mixol, bo przecież nie wyleje jak kupiłem to zużyłem.

Od jutra testuje Orlen 2T semisynthetic.

 

Mam też pytanko, moja cezetka na 1,2,3 ciągnie że aż miło się jedzie. Włączam 4, po czym zwalnia do 90km/h zaczyna kopcić i nie ma siły.

Świece ok, kable wymienione, nowy kranik, gaźnik przeczyszczony, wszystko jak należy sprawdzone.

Czy to może być przez to że motor przez 10 lat był nie ujeżdżany i się zamulił?

Na mechanice trochę się znam, więc stąd to wnioskuję.

 

 

Kolego, ja proponuję wysłać maila ze zdjęciem tłoka, i przekazać jak najwięcej istotnych informacji na temat tego tłoka który potrzebujesz do ag-mota. Oni wszystko znajdą.

A już prościej to wysłać "uszkodzony" tłok do legry. To zakład w którym dorabiają tłoki.

http://www.legra.neostrada.pl/

Edytowane przez gandziorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do oleju Orlen 2t to ja jeździłem na nim motorynką jeżdżę wsk-ami i honda i ani razu mi się nie zatarły ani nic w tym stylu polecam ;)

Co zauważyłem po wymianie z mixola:

+ nie kapie z tłumików przy tych samych stosunkach olej/paliwo

+ mniej dymi

+ lepiej reaguje na gaz

+ powyżej 6 tys. obr nie słychać pierścieni wcześniej problem ten występował

 

 

Pomału 4 bieg lepiej chodzi (już do 110 dobiłem ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...