Skocz do zawartości

SIMSON TUNING


surfmean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Jezeli masz kase to zobacz - www.simsony.any.pl  

Ta strona była juz przerabiana wiele razy nawet goscie z nij wypowiadali sie u nas ....jednym słowem paranoja ....

Surfmen lepiej zapomnij o tym sprzedaj sima dołuż coś kaski i zakup cos na pozór yamachy rd 80 w podobnej cenie a buta ma nieporównywalnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:D :D :D :D uha ha hah hhaaa z 70 cm na trzeci szlif i 90cmm,ha ha. to powinno isc do działu humor a nie motorowery. Trzeci szli nie da na pewno wiecej niz 1 ccm pojemnosci przecież to sa dziesiate czesci mm tuleja nie wyda wiecej niz 1mm. aby włozyc cylinder od s 70 do s51 trzeba rozwiercic kartery,a jak by rozwiercił cylinder i wstawił tuleje na 90cmm to nie wiem czy by wydały kartery. byc moze ale pewny nie jestem, jak chcesz zrobic co konkretnego to wstaw cylnder tuningowy 70cmm z membrana, gaznik na 22mm, sportowy wydech, wypełnij skrzynie korbowa(zeby to wytrzymał silnik polecam wymiane wału na tuningowy oraz takowe sprzegło i skrzynia) wydasz na to z 5000 a wiec zastanów sie czy nie lepiej kupic np aprilie,albo inna yamahe..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nop po pierwsze ta niy 70 -tka to nie jest typowe 70 ponieważ tam jes chyba tłok ma powyżej 40 mm a jak kiedyś gdzieś czytałem to 60 ma 40mm tłok i jakieś tam oblicznia to wychodzi ok 53 ccm a nie 60ccm to 70 będzie mieć troszke więcej niż to 53ccm, jeśli sie myle poprawcie mnie a podrugie na www.simsony.any.pl te zdjecia części tunningowych są z niemieckiej strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnośc simsonów są takie:

50cm3 - tłok 38 mn

60cm3 - tłok 41 mn

70cm3 - tłok 45 mn.

 

I szlif powiększa cylinder o 0,25 mn. IV szlify powiększają o 1 mn. to trzeba wykonac 12 szlifow zeby z cylindra o pojemności 50 cm3 miec 60 cm3 , a żeby miec z 70cm3 90cm3 to trzeba wykonać 24 szlify co jest nie realne bo grubosc tuleji bedzie jak zyletka.

 

Żeby dołozyc troche mocy to wypooeruj kanały dolotowe i ssący, zmien fazy rozrządu na tłoku :

 

http://www.langtuning.de/bilder/Zubehoer/K...tuning%2001.jpg

http://www.langtuning.de/bilder/Zubehoer/K...tuning%2002.jpg

 

Zmien zwykly cylinder na 4- kanałowy , wtedy będziesz miał 8 km przy 8 000 rpm.

 

http://www.langtuning.de/bilder/Tuningarbe...eberstr2002.jpg

 

Jest jeszcze duzo sposobow na podniesienie mocy i predkości , jeśli zalezy tobie na prędkości załoz kosz sprzęgłowy od S-70 , zyskasz około 10 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie zastanowił nad zestawem tuningowym produkcji polskiej:) Chodzi mi o te 50ccm i 8KM oraz 60ccm i 9KM. Te moce to mają one w bardzo wyidealizowanych warunkach ale kopa to ma napewno lepszego niż seryjny cylinder (nie mowie tu o 70ccm bo nie jeździlem na takim). Mają one również wady. Otóź moment obrotowy jest tam dość mały (coś za coś:/) i trzeba sie nawachlowac czasami biegami i wysoko krecić (szczególnie jak jedzie sie pod wiatr:P).

Dla osób zainteresowanych i sceptycznie na to patrzących sam mam 60ccm i (teoretycznie) 9KM więc po więcej info zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie zastanowił nad zestawem tuningowym produkcji polskiej:) Chodzi mi o te 50ccm i 8KM oraz 60ccm i 9KM. Te moce to mają one w bardzo wyidealizowanych warunkach ale kopa to ma napewno lepszego niż seryjny cylinder (nie mowie tu o 70ccm bo nie jeździlem na takim). Mają one również wady. Otóź moment obrotowy jest tam dość mały (coś za coś:/) i trzeba sie nawachlowac czasami biegami i wysoko krecić (szczególnie jak jedzie sie pod wiatr:P).

Dla osób zainteresowanych i sceptycznie na to patrzących sam mam 60ccm i (teoretycznie) 9KM więc po więcej info zapraszam na pw.

 

 

:lol: 9km powiadasz :o ...... a że pod wiatr musisz redukować to już wszystko wyjaśnia :o :lol: 9 km :) hehehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...