Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie bez szyby to mnie prawie ściągą z motoru jak lecę ponad setka. A że ważę nie mało to i opor powietrza większy. Jak mam dopasować szybę aby była dobra na słoneczne dni jak i na mgliste i deszczowe? Tak abym w czasie niepogody mógł lukać ponad nią a w normalne dni żeby mi łba nie urwało Jak ją zmierzyć? Do wysokości daszka od kasku czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzysz przd siebie na drogę (tak ok 5 m) to szyba powinna być przcięta minimalnie pod linią wzroku tak abyś patrząc przed siebie patrzył nad szybą

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z szybą tak było.........

była duża(oryginał) wiatru nie czułem , ale też w deszczu masakra

obciąłem 10cm, i w deszczu super, niestety 120 km nie przekraczałem bo wielki szum i telepało kaskiem

sprawę załatwiły deflektory na lagach :cool:

leciałem 110mph z plecaczkiem na próbę(ona tego nie wiedziała :laugh: ) i było OK

tak więc szyba do wysokości brody/nosa (wg uznania) i patrzymy ponad nią

bez szyby to hardkor- jak ktoś lubi :blink: ja wolę myć szybę niż kask i kurtkę

a z nowym moto jak ze wszystkim - 3/4 obrotów na początek, choć są tu na forum ortodoksi ,że należy 100% na maxa od początku :blink:

shak a gmole założyłeś ? mnie 2 x uratowały przy zerowej szybkości :blush: i mogłem moto podnieść za kierę :laugh:



Pablo w co celujesz ?

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam jeszcze nie wiem . Cały czas na armaturach śmigałem więc moze czas na coś zupełnie innego . BMW 1200 GS , Yamaha 1200 Super Tenere ? Tylko ze mi sie wciąż ten MS podoba :-) No i mam dylemat :D Serce i oczy mówią : nie zmieniaj , a ciekawość : spróbuj . Hehe i bądź tu mądry :-(

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad takimi deflektorami się zastanawiam, po bokach szyby na dole, daje ostro prosto, w kask od dołu, masz jakiś typ, numer, gdzie kupowałeś? zapodaj jakąś fotkę.

Ja mam wysoką jak już mówiłem ale póki co na wyjazdy dokoła komina wystarcza

 

Pablo przed zakupem MS-a zaglądałem za: T. Rocket, H. Valkyrie

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyra i ja mamy takie deflektory :

http://www.ideamotor.eu/?345,deflektory-yams13a-d

 

naprawdę sporo daja i przynoszą szczęście . Odkąd je zamontowałem ani razu nie jechałem w deszczu :D choc ciekawy jestem czy będę miał choc trochę mniej mokre nogawki :-)

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś od deflektorów jeździ na motobazary, można spróbować się dogadać - to może założy od ręki- pod warunkiem,że mamy oryginalny uchwyt do szyby(trzeba -można wywiercić 1 otwór dla stabilności deflektorów)

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gomole mam ale tylko przednie. Natomiast co do szyby i deflektorów szczególnie tych odczarowujących deszcze to chyba mam już jasna sytuacje. Brakuje mi jeszcze czy wybrać białą szybę czy lekko przyciemnianą. Może ktoś już próbował taką i taką i ma jakieś ciekawe spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym Ci białą. Obecnie mam białą, kiedyś miałem przyciemnianą. Przyciemniana i tak nie chroni od słońca na niebie, ani od słońca odbijającego się od mokrej jezdni, bo patrzy się ponad szybą. Za to jazda w nocy po dziurawych polskich drogach z przyciemnianą szybą, po prostu mnie męczyła. Musiałem wytężać wzrok żeby nie zaliczać po kolei wszystkich dziur. W nocy przy jednej lampie motocyklowej, jeśli chodzi o widoczność to szaleństwa nie ma. A jeśli sobie jeszcze ograniczyć widoczność przyciemnianą szybą, to jest jeszcze gorzej. Zresztą w dzień też mi się lepiej jeździ na białej.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam,

 

Panowie jest ktoś na forum z okolic Legnicy ?

Jestem z Lubina

 

Witam

 

Mam oryginał lekko i gustownie zmodyfikowany w taki sposób że można wrócić do oryginału.

Mógłbyś coś więcej o "tym" napisać, może jakieś fotki?

Mam seryjny i jak dla mnie mógłby być odrobinę głośniejsz a jak jest możliwość powrotu do oryginału to bardzo dobrze w przypadku jakichś problemów z "władzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jutro zrobię i wstawię.

 

Więc wygląda to tak: http://img856.imageshack.us/img856/6599/f1xw.jpg

 

Otwory mają średnicę 10mm, nie widać ich z pozycji stojącej osoby.

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...