Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie udalo sie nic poprawic :banghead:



moze ze mnie taki specjalista, ze nie umiem sobie popradzic ze zwyklym hamulcem, dzisiaj rozebralem cala pompke i zadnych defektow nie zaobserwowalem, wg mnie wszystko wyglada na sprawne i powinno dzialac, ale niestety hamulca jak nie bylo tak nie ma

koledzy w jaki sposob odpowietrzacie te nieszczesne hamulce?

Edytowane przez erykma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA metoda samochodowa ale w motocyklu też powinna się sprawdzić. Załóż wężyk na odpowietrznik i wężyk włóż do np słoika. Zalej do pełna zbiorniczek płynem i pompuj klamką. jak się zrobi odrobinę twarda odkręć odpowietrznik- powinien schodzić płyn z powietrzem, zakręć i znowu pompuj - takk długo powtarzaj aż w wężyku nie będziesz widział pęcherzyków powietrza.



a po lekturze na innym forum : ściągnij z netu serwisówkę i zobacz czy po wymianie opony napewno założono wszystko prawidłowo (np zaciski zamienione stronami, do góry nogami lub jeszcze coś innego)

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie da pozamieniać ani stronami ani góra dół, jeśli oczywiście nie było to rozkręcane.

Jest też inna metoda odpowietrzenia mianowicie przelanie płynu, tzn luzujesz odpowietrznik i pilnujesz stanu płynu w zbiorniczku.

Płyn powinien wyprzeć powietrze i układ sam się odpowietrzy.

Jak nie masz serwisówki daj emaila to Ci wyślę.

 

Tu masz kino jak to zrobić

http://www.youtube.com/watch?v=QaEPf3rUP0M

 

Pozdr

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

i jak tam temat wygląda z tym hamulcem?

 

Pytanie odnośnie zimowania naszych MS-ów: bak do pełna to wiem, ale co jeszcze? maszyna będzie stała w nieogrzewanym garażu, akumulator do ciepłego, podnosić go jakoś? czy to już przesada

Przepalać przez zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, na chwile obecna nic nie udalo sie zdzialac, bede probowal jeszcze w weekend



a co do zimowania, to ja zalewam bak i nic wiecej, ale moj stoi w cieplym miejscu, wiec nie bardzo moge doradzic

czasem odpale, ale tylko dlatego zeby moc nacieszyc sie dzwiekiem i spalinami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie odnośnie zimowania naszych MS-ów: bak do pełna to wiem, ale co jeszcze? maszyna będzie stała w nieogrzewanym garażu, akumulator do ciepłego, podnosić go jakoś? czy to już przesada

Przepalać przez zimę?

Warto podnieść motocykl, co by opony sie nie robiły "kwadratowe" , można przetaczać o co jakiś czas, choc jako że stoi na kosie obciążenie i tak jest na jednej stronie- można podłożyć np cegłę itp. Odpalanie -szkodzi, dobre smarowanie tylko pod obciążeniem.a pierwsze sekundy na sucho (przyznaję sam ze 2 x odpaliłem bo już nie szło wytrzymać :mad: wiosna sie przeciągała)

 

acha, no i nie wyciągam aku, warto nabyć ładowarkę która podtrzymuje i doładowuje np ctek + szybkozłączka na stałe wyprowadzona na zewnątrz

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już "opanowałeś sytuację" , na allegro pojawiła się używana pompka może się przyda.

http://allegro.pl/yamaha-xvs-1300-2008-pompa-hamulcowa-przod-i3634912026.html

zastanawialem sie wlasnie nad nia, ale postanowilem dzisiaj zabrac sie do hamulca po raz kolejny...

 

i o dziwo, udalo mi sie doprowadzic go do stanu sprzed wymiany opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...