Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli robił się słabszy? były jakieś odgłosy? w/g instrukcji przy tej operacji do wymiany są oringi na dekielkach,

tak czy inaczej zabieram się za to.

Odnośnie tylnego zawiasu, tak ogólnie pytam czy nie ma tam czegoś szczególnie upierdliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nasza klawiatura jest głośna :angry:

Różnicy w osiągach po regulacji nie zauważyłem (choć to było zimą) i trudno porównać, za to mniejsze zużycie paliwa zauważyłem :rolleyes:

Przy regulacji w/w oringi lubią się podwinąć - dlatego warto zdjąć bak , aby mieć więcej miejsca. kolega regulował klawiaturę wcześniej odemnie i też było to potrzebne- robiły się ciasne. Tylne zawieszenie - bezproblemowe, natomiast warto sprawdzić moment dokręcenia kół pasowych

 

a wszystko w/w to tylko moje doświadczenia - każdy grzebie przy swoim motocyklu na swoją odpowiedzialność :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dzięki za info, nie inaczej, nie mam problemu (z grzebaniem) z mechaniką czy elektryką, jednak jeśli czegoś nie robiłem trzeba dopytać,

instrukcja serwisowa jest tak wielka i szczegółowa że już bardziej się nie da.

Odnośnie oringów rożnie to bywa, sam wiesz, dlatego zalecana jest ich wymiana na nowe.

Właśnie klawiaturka jakoś tak cyka, myślałem że tylko u mnie ;)

Odnośnie kół pasowych tylne siedzi na głównej osi i tam idzie 150Nm, tych mniejszych śrub nie sprawdzałem - zobaczę dzisiaj

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wszyscy mieli tak dobre doświadczenia. wystarczy poszukać na forum

jsz

Siemka!! Co do Bogusławskiego, to ja z kolei kupiłem u niego za namową kumpla co zakupił u niego Suzuki Hayabusa (też za znacznie mniejsze pieniądze niż u konkurencji). No i robili w tej Hayabusie akcję serwisową wymiany regulatora napięci i Bobusławski przysłał kumplowi nówkę sztukę i wcale nie chciał starego regulatora, a jeśli chodzi o wymianę, to tak się umówili, bo można było u niego to zrobić.

Nie chciał bym, żeby ktoś posądzał mnie o reklamę dla tego pana, ale jeżeli można kupić taniej to samo, to po co przepłacać. Ja i jak widać Ir1 zaoszczędziliśmy i jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od kilku dni słychać w moim MS piszczenie warkot po dodaniu gazu to się nasila,przypomina to troche jakby piszczenie paska w samochodzie,dzisiaj krótka przejażdżka i zauważyłem że coraz głośniej to słychać,Panowie macie może jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu. Wczoraj odebrałem swojego nówkę MD i... jestem zachwycony :cool: Od wczoraj nawinąłem ok 200 km a nosi mnie jak młodego żeby ganiać aż do pustego baku :laugh: Nie wiem czy nówkę można tak od razu katować dzień po dniu setką km?

Ile wam palił na dotarciu?

Edytowane przez shak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od kilku dni słychać w moim MS piszczenie warkot po dodaniu gazu to się nasila,przypomina to troche jakby piszczenie paska w samochodzie,dzisiaj krótka przejażdżka i zauważyłem że coraz głośniej to słychać,Panowie macie może jakiś pomysł co to może być?

Raczej nikt Ci nie pomoże z samego opisu problemu. Przynajmniej nagraj ten dźwięk komórką, i zamieść go chociażby tutaj http://www.wrzuta.pl/

żeby można było posłuchać tego dźwięku. Wtedy będzie większa szansa że znawcy coś wykombinują. Ja tak zrobiłem gdy w moim motórze coś dźwięczało nie tegesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wcześniej to miało być MS a nie MD - emocje mnie poniosły i tyle.

Potrzebuje porady od doświadczonych kolegów odnośnie szyby. Niby upał na dworze a na moto mało łba nie urwie i tak sobie pomyślałem czy warto może jeszcze w szybę zainwestować? Tylko tak jeżdżąc to widzę że tyle samo jest zwolenników jak i przeciwników posiadania szyby. Może mi ktoś doradzi czy iść tą drogą czy nie a jeśli tak to jaka ta szyba? Duża, średnia, mała? Mam 185. Druga sprawa potrzebuje gdzieś dostać pas na zbiornik(krawat) bo znając życie zaraz go porysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

nie mam zbyt dużego doświadczenia ale nie wyobrażam sobie jazdy bez szyby, nie trzeba się zbyt mocno ubierać, jedzie się wygodnie w otwartym kasku, do tego temat owadów a właściwie tego co po nich zostaje, na szybie nie na Tobie, moja jest dość wysoka - zakupiona razem z MS-em.

Co do wysokości - musisz to już wypróbować....

Co do krawata jakoś niedługo będzie bazar we Wrocławiu możesz się wybrać.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu . Co do szyby to odobiscie nie wyobrażam sobie jazdy bez niej. No chyba ze w koło komina prędkością spacerowa . No i kurtka czysta bez robali :-) Gorzej z jazda w deszczu ale tak naprawdę to jak często nam sie to zdarza ? Przy twoim wzroście to raczej duża szyba wchodzi w grę . Najlepiej to spotkać sie z kimś i przełożyć szybę i pojeździć z godzinę i sam oceniasz . Co do krawata to ja właśnie założyłem z Chełmka ( droższy od innych firm ale jakość niekwestionowana )

PS . Ja chyba ostatni sezon na MS-ie ;-( Chyba pora spróbować czegoś innego . Choć z motoru jestem mega zadowolony ale życie jest za krótkie i czas na zmianę

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 186 cm wzrostu, zakupilem szybe w rozmiarze L i do jazdy w deszcze nie jest dobra, a o jezdzie w deszczu w nocy to juz wogole mozna zapomniec bo woda nie chce splywac i krople rozpraszaja swiatla samochodow tak, ze bardzo zle sie patrzy przez szybe. Do jazdy w sloneczne dni tak jak koledzy pisza, swietna sprawa, bo nie Masz na sobie robali, nie wieje tak bardzo i w kasku tak nie szumi, ale ja osobiscie szukalbym cos mniejszego od L, ale nie wiem czy robia szyby w rozmiarze M, czy juz tylko L i S.

Edytowane przez g.zielin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak będzie miał za niska szybę to wtedy bedzie mu telepało kaskiem przy większych prędkościach . Chyba Pyra na ten temat coś może powiedzieć bo chyba przycinał szybę i coś za krótko o ile pamiętam .

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...