Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A macie chłodnicę z wentylatorem, czy tylko samą chłodnicę? W VTX-ie pierwszym symptomem że motor zaczyna się mocniej zagrzewać było włączenie się wentylatora. Była również kontrolka ostrzegająca o zbyt mocnym nagrzaniu silnika (nie zbliżyłem się nigdy do tej temperatury, żeby sprawdzić czy działa ;) ). W xv 1900 nie ma ani wentylatora, bo nie ma co chłodzić (no chyba że tą małą pseudo chłodniczkę olejową którą ma), ani nie ma kontrolki temperatury - nad czym ubolewam - że już o wskaźniku temperatury nie wspomnę. Jednak kolega z forum yamahy 1900 napisał że jeździł po upalnej południowej części europy, w temperaturach dużo wyższych od naszych letnich, i nic mu się z motórem nie działo.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest chłodnica , żeby sie silnik nie przegrzał . Ja też jezdziłem po Chorwacji i tez sie nic nie stało , bo co niby miało sie stać , jak wszystko dziła i jest płyn chłodzący . Na dłuższych podjazdach w dość wolnym tempie , wentylatorek jenak sie dość cześto właczał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrowacja widać popularna jest na naszych maszynkach... Gdy jeździłem po Chorwacji było na lądzie jakieś 36-37C (wg wskazań np na autostradowych termometrach) i wszystko gra. Nie ma powodu, zeby nie grało, czy to w silnikach chłodzonych powietrzem, czy olejem, czy wodą... XVS 1300 i 1900 to nowe konstrukcje, jeśli nie ma awarii, to w takich warunkach przecież się nie zatrą....

pozdro

 

To zapodaj jakieś zdjęcie tego kuferka

wrzuciłem tutaj

http://www.bikepics.com/members/karaton/kuferek/

i jestem ciekaw, czy rozważaliście wożenie centralnego kufra... Ja w dalszej podróży mam zapakowane sakwy i dodatkowo worki motocyklowe na sakwach, więc nie jest zbyt komfortowo... poza tym zostawianie tego kramu przy jakimś zwiedzaniu po drodze też nie jest zbyt ok, a kuferek zamknięty, więc łobuz oczywiście rozbije, ale przypadkowy gówniarz może nie...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufer moze fajny ale jak masz oparcie to juz bedziesz musiał je zdemontowac . Druga sprawa to taki kufer swoją wage ma a bagazniki maja okresloną nośność wiec za duzo do niego nie włozysz . Ja jakis czas temu zakupiłem specjalna torbe na moto . 52 litry pojemności kilka kieszeni . Troki zeby cos przymocowac na zewnątrz , montaz i demontaz zajmuje chwile i najwazniejsze ze jest lekka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis czas temu zakupiłem specjalna torbe na moto . 52 litry pojemności kilka kieszeni . Troki zeby cos przymocowac na zewnątrz , montaz i demontaz zajmuje chwile i najwazniejsze ze jest lekka .

A możesz pokazać jakieś zdjęcia tej torby, lub napisać gdzie ją kupić? Ja w tym sezonie planuje montaż kuferków bocznych, ale może ktoś natchnie mnie na ciekawszy pomysł montażu czegoś jeszcze bardziej praktycznego :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta torba http://www.halvarssons.pl/motocykle/index.php?option=com_content&view=article&id=221:bag-1&catid=10:akcesoria&Itemid=17

jest oprócz kufrów a nie zamiast . Straszną cenę wywalili , ja dostałem ja w prezencie za wczesniejsze zakupy .Prawie taka sama widziałem w salonie Suzuki w Łodzi ale ceny nie znam . Uzywam jej jak jedziemy gdzies w trasę na co dzien wystarczaja mi kufry . Uwazam ze lepiej wyglada na cruiserze niz skorzany czy plastikowy kufer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz taką torbe można ją montować na siodle pasażera i na bagażniku

http://www.agm-biker...z_serii_voyager

Całkiem fajne... tylko nie widzę cen. Pewnie nie tanie :sad:. Jak by się uprzeć, to i w zwykły plecak można by się też spakować, i przytwierdzić go do motocykla :happy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadz się niewiem jakie są ceny takiej torby trzeba zadzwoić i popytać . Ja widziałem u znajomego wydawało mi się że to ciekawe rozwiązanie , jeśli jeżdzi się we dwoje , to jest tylko propozycja sam takiej torby nie posiadam , latam sam , fabryczne sakwy mi wystarczją plus jak zauważyłeś mały plecak przytwierdzony do oparcia mi wystarcza . Lepiej wydawć złotówki na przejechane kilometry niż na akcesoria , które się nie przydają , ale to inwidulna decyzja . Wcześniej jeżdziłem litrowymi sportami więc tylko plecak wchodził w rachóbe i to mały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne... tylko nie widzę cen. Pewnie nie tanie :sad:. Jak by się uprzeć, to i w zwykły plecak można by się też spakować, i przytwierdzić go do motocykla :happy: .

 

Wprawdzie ceny z 2010 ,ale pewnie wiele się nie zmieniły. http://www.detemoto.pl/pdf/1.pdf .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint! Przy takich cenach można się zastanowić czy nie poszukać lepiej czegoś w skórze w firmie AFYON z podkarpacia. Patrz na:

http://www.afyon.pl/index/kategorie/id/232

To młoda firma i ma dobre ceny. Kupiłem u nich sakwy do poprzedniego moto i były bardzo dobrze wykonane (duże z wstawionymi usztywnieniami). Proponuje przeglądnąć ich asortyment (zabrzmiało jak reklama :biggrin: ). Kurfy są pojemne i w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei do poprzedniego moto kupiłem takie http://www.sakwy-motocyklowe.pl/p.p/sakwy-s-b01-d20.bih.html i do obecnego zamierzam kupić na wiosnę identyczne. Cenowo trochę droższe, ale jakość wykonania też na wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...