Skocz do zawartości

problem z zrx1100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

mam maly problem z moja kawa. silnik rowno ladnie chodzi ale jak go popedze na prostej nawet przez 1000m i sie rozgrzeje zaczyna cos stukac. cisnienie jest genialne ,napinacz rozrządu ok, zdjelem miche ok, wydaje mi sie ze wałek ssący slychac, w ktorym miejscu zmiezyc luzz zaworowy i jak go sie reguluje, powiem wam ze mialem gs'a 500 i niemialem problemu a tu zdjelem pokrywe i.. i patrze i patrze i niewiem od czego zaczac...

No weźta pomóżta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX-6R tez na ciepłym zaczynała mi stukać - panewka...

 

kurde niewiem bo zdjelem pokrywe zaworów i mam cholernie ciasne luzy zaworowe (ssące 0,1mm niechce podejść) wie ktos jakie jakie powinny byc luzy zaworów ssących i wydechowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panie luzow w kawiszonie pilnuje sie z zegarkiem w reku :banghead: ale to cykanie to raczej odwrotnie , jaK masz za duzy luz.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Nitomen pisze - to zbyt duże luzy zaworowe słychac, tylko że u Ciebie coś stuka a za duzy luz zazwyczaj ,,cyka"... Notmiast jeśli jest za maly luz to niestety tego już nie usłyszysz...

 

Oby to ni bylo to co pisałem wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde niewiem bo zdjelem pokrywe zaworów i mam cholernie ciasne luzy zaworowe (ssące 0,1mm niechce podejść) wie ktos jakie jakie powinny byc luzy zaworów ssących i wydechowych?

 

Ssanie 0.19

Wydech 0.24

Celowo nie podaję luzów minimalnych ponieważ kawa ich raczej nie toleruje.

Panowie jeżeli nie macie praktyki nie wypowiadajcie się na temat silników KAWASAKI bo wprowadzacie zamęt w dziale zajmującym się mechaniką motocyklową a teoretyczne dyskusje kiedy rozrząd stuka możecie sobie uskuteczniać przy piwie.

dziękuję za uwagę :icon_eek:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ,zrobie te luzy i zobacze co bedzie dalej.najgorsze ze niemam wolnego czasu :/ niemam kasy na remont by wstawic go gdzies do serwisu ,a sezon trwa:/

 

aha panowie ,zapomniałem o bardzo istotnej sprawie przejechalem ok300km na tym stukaniu czy jakbyy to nazwac drganiu chrzęszczeniu:/ wiec panewa mi tu niepasuje bo byj ju dawno wał stanął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kręcisz kolego :

nie masz wolnego czasu, nie masz kasy a przejechałeś 300 km ?

Piotrze to przecież proste... Czasu nie ma bo jeździ, a co za tym idzie na serwis też  pieniążków nie starczy bo wszystko do baku leje;)

A na poważnie to musisz chyba wysupłać te 150 czy 200zł na regulację zaworów, bo szkoda silnika..... poczytaj czym się kończy jazda na zaciasnych luzach. Sam się raczej nie bierz, jeśli nie masz doświadczenia, bo płytki i taak trzeba oddać do szlifowania, więc kosztów nie unikniesz, a robota będzie zrobiona pewnie. (o ile oczywiście nie będzie robił tego kowal :rolleyes:)

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hehe naprawde czasu niemam a te 300km walnelem bo ladna pogoda byla i pojechalem na studia rumakiem,w motocyklu byl luzny jeden ssak w misie olejowej i popekane sita w kolektorach i za... az milo luzy wyregulowalem sobie kiedyś przy gs'ie 500 tu tez powinenem sobie poradzic tylko od kumpla pozycze klucz nanometryczny. dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...