Skocz do zawartości

Kufry, stelaże, adaptery etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość grzebania po archiwum i necie.

 

Niech ktoś mi wytłumaczy na czym to wszystko polega.

 

Pytania, które mi w tym momencie przychodzą do głowy:

 

1. Kupuję stelaż marki A, mam kufer marki A, czy coś jeszcze potrzebuję do podłączenia kufra do stelażu?

2. Kupuję stelaż marki A, mam kufer marki B, co teraz?

3. O co chodzi z tymi adapterami?

5. Co to są te MONOcuś w przypadku GIVI?

4. Czy ma ktoś zestaw kufrów/stelaży Hepco & Becker? Chciałbym się poradzić.

 

 

To na razie na tyle, na pewno się rozpędzę bo nie wiem jak ugryźć zakup.

 

Pzdr

 

Adam

 

EDIT: Oczywiście mowa o kufrach centralnych.

Edytowane przez ABG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupuję stelaż marki A, mam kufer marki A, czy coś jeszcze potrzebuję do podłączenia kufra do stelażu?

2. Kupuję stelaż marki A, mam kufer marki B, co teraz?

3. O co chodzi z tymi adapterami?

5. Co to są te MONOcuś w przypadku GIVI?

4. Czy ma ktoś zestaw kufrów/stelaży Hepco & Becker? Chciałbym się poradzić.

 

ad. 1. zależy jaki jest system mocowania...

ad. 2. jw.

ad. 3. jeśli stelaż jest uniwersalny, czyli nie przystosowany do konkretnego moto, potrzebny jest adapter: mocowanie pasujące do konkretnego modelu motocykla. z tym, że adapterem jest też nazywana płyta na stelaż, stosowana jeśli stelaż nie ma zamka pod kufer...

ad. 4. to są właśnie systemy mocowania kufra, czyli zespół zaczepów i zamka. jest monolock i monokey - ten drugi stosowany w większych kufrach (teoretycznie mocniejszy)

 

po ludzku i jeszcze raz (swoją drogą na "mam dość szukania" wypadałoby odpisać "mam dość powtarzania"...): jeśli kupisz duży kufer givi, kappy, moto-detail - jest bardzo prawdopodobne, że będzie to monokey. wtedy potrzebujesz stelaża pod monokey dowolnego producenta, niedrogie zdaje się miał fivestars, drogie ma swoje givi. w takim przypadku adapter-płyta nie będzie ci potrzebna. jeśli nie będzie stelaża dedykowanego pod twój motocykl, albo stwierdzisz że jest za drogi - kupujesz uniwersalny i szukasz/ dorabiasz adapter do zamocowania stelaża na motocyklu

 

chyba najładniej (na moto) i najprościej byłoby kupić monorack od givi i dowolny kufer monokey givi lub kappa

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy ma ktoś zestaw kufrów/stelaży Hepco & Becker? Chciałbym się poradzić.

 

Ja mam kufry boczne Hepco ...

 

2. Kupuję stelaż marki A, mam kufer marki B, co teraz?

 

Pewnie wszystko zależy od marki A i B.

 

Na stelażu pod kufer centralny Hepco Becker w CB 500 zamontowałem bez problemu płytę GIVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem :)

 

Kolejne pytania:

 

1. Czyli system Monokey i Monorack pasują do siebie w obydwie strony?

2. Kupuję stelaż Hepco & Becker TAKI , czy potrzebuję coś jeszcze aby zamontować kufer jakiekolwiek marki?

3. Czy jakość samego kufra H&B odbiega od Givi i czy warto do stelaża H&B mocować kufer innej marki?

4. Czy plecaczek może się opierać o kufer w każdym przypadku? Tzn. czy mocowania są takie aby kufer był w odpowiedniej odległości od pleców?

 

Niestety Givi nie produkuje stelaża do mojego modelu, jadynie H&B dlatego w moim przypadku jest dobór kufra do stalaża, a nie odwrotnie.

 

 

 

 

Na stelażu pod kufer centralny Hepco Becker w CB 500 zamontowałem bez problemu płytę GIVI.

 

Jaką płytę? Co to jest? Gdzie i za ile? Jak wygląda?

 

Ja naprawdę nie mam pojęcia z czym to się je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli system Monokey i Monorack pasują do siebie w obydwie strony?

 

Nie chociaż nie wiem czy nie ma przypadkiem płyt uniwersalnych

 

2. Kupuję stelaż Hepco & Becker TAKI , czy potrzebuję coś jeszcze aby zamontować kufer jakiekolwiek marki?

 

TAK płytę do kufra tej marki. Ja montowałem na stelażu hepco kufer Givi ale dosyć mały. Mam nadzieję że z większymi też nie ma problemu. Musiałem jednak trochę pokombinować i żeby płyta givi lepiej się trzymała to na te poprzeczne pręty w stelażu hepco założyłem rozcięty przewód paliwowy od diesla żeby były grubsze i żeby lepiej się trzymały uchwyty płyty Givi.

 

3. Czy jakość samego kufra H&B odbiega od Givi i czy warto do stelaża H&B mocować kufer innej marki?

 

Hmm w zasadzie Hepco może odrobinę jest lepsze od Givi ale to jest moja subiektywna opinia. Może poszukać używki Hepco ?

 

4. Czy plecaczek może się opierać o kufer w każdym przypadku? Tzn. czy mocowania są takie aby kufer był w odpowiedniej odległości od pleców?

 

Tego nie wiem ...

 

Niestety Givi nie produkuje stelaża do mojego modelu, jadynie H&B dlatego w moim przypadku jest dobór kufra do stalaża, a nie odwrotnie.

Jaką płytę? Co to jest? Gdzie i za ile? Jak wygląda?

 

Płyta wygląda tak :

 

http://www.sklep.motoracer.pl/images/motor...a_pod_kufer.jpg

 

Płytę mocujesz sobie gdzie chcesz i wpinasz w nią kufer.

 

Hmm poza tym z tego co wiem to system monolock jest stosowany raczej w mniejszych kufrach a monokey w większych ...

 

W Niemcowni kufer Hepco kupisz raczej bez problemów za 100 eurasów ...

 

http://search.ebay.de/hepco-journey_W0QQca...sifQQsofocusZbs

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli system Monokey i Monorack pasują do siebie w obydwie strony?

Troszkę mieszasz. Na chłopski rozum - MonoRACK to stelaże firmy Givi. MonoKEY i MonoLOCK to systemy mocowań kufrów. Różnice widać tu: http://img167.imageshack.us/img167/4518/mo...kmonokeyqf4.jpg I teraz w zależności od tego jaki masz system mocowania kufra, należy zanabyć do niego płytę, którą to płytę przykręca się do stelaża, a do niej dopiero mocuje się kufer. Polecam MonoKEY.

 

2. Kupuję stelaż Hepco & Becker TAKI , czy potrzebuję coś jeszcze aby zamontować kufer jakiekolwiek marki?

Potrzebna będzie odpowiednia płyta. Lub jeśli wybierzesz kufer Givi w systemie MonoloKEY, zamiast płyty można zastosować zestaw mocujący, np. coś takiego: http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=9165

 

4. Czy plecaczek może się opierać o kufer w każdym przypadku? Tzn. czy mocowania są takie aby kufer był w odpowiedniej odległości od pleców?

Podejrzewam, że to zależy od konstrukcji stelaża i samego motocykla, ale w przypadku 929 - wątpie. U mnie kufer zaczyna się tam, gdzie kończy się tylne siedzenie (a nawet kawałek za) i w zasadzie nie ma opcji oparcia, bo pasażer siedzi dosyć mocno z przodu.

 

Ja naprawdę nie mam pojęcia z czym to się je :notworthy:

Ja też nie, ale witam w klubie sportów z kuframi :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :crossy:

 

Już mi dzwonią, czas na lokalizację kościoła :flesje:

 

1. Jeżeli kupię stelaż H&B to czy będę potrzebował "płyty" żeby zamontować kufer H&B?

 

Piszę "jeżeli" bo właśnie dałem dupy w licytacji na jebaju...przepięknie dałem dupy....

 

Ja też nie, ale witam w klubie sportów z kuframi :)

 

Siema :flesje:

 

P.S. Rama nie pęka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc Panowie.

 

Dzięki Waszym podpowiedziom udało mi się kupić stelaż Hepco & Becker, a za chwilę (jak tylko stelaż dotrze z Niemcowni do mnie) kupię kufer centralny Givi E350 Flow na mocowaniu Monolock.

Nie miałem pojęcia z czym to się je, teraz mogę nawet się pomądrzyć :)

 

Jeszcze raz dzięki,

 

Adaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...