Skocz do zawartości

Brak ciśnienia w hamulcu po zmianie płynu


STIFF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zmieniałem płyn hamulcowy - spuściłem stary, zalałem nowy, przystąpiłem do odpowietrzania i lipa - po miliardzie pompowań i odpuszczań zaworka bez zmian. Brak nacisku tłoczków na klocki, płyn przy odkręcaniu zaworka zamiast siknąć z impetem po prostu wypływa ale bez pęcherzyków powietrza. Nie mam pojęcia co to może być - nigdy przed tym nie miałem czegoś podobnego. Tak jakby się pompa zepsuła -tylko że dzisiaj normalnie jeździłem i hamowałem.

Jakies pomysły???

 

Naprawdę nikt nie wie o co może chodzić? motor stoi i płacze bo chce na trase a ja wyczerpałem zasoby inwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś podstawowy błąd, niepotrzebnie spuściłeś stary płyn. Powinieneś wyssać szczykawką cały płyn ze zbiorniczka, nalać nowego i dopiero wtedy przez odkręcony odpowietrznik spuścić stary płyn z przewodu i zacicku hamulcowego.

A teraz masz zapowietrzona pompe hamulcową. Musisz na odpowietrznik założyć wężyk ze strzykawką i zassać pare centymetrów płynu. Potem powinno dać sie normalnie odpowietrzyć układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem to samo. Ale zostawilem moto na noc z kierä tak ustawionä ,aby wyjscie z pompy bylo w najwyzszym punkcie. Rano przepompowalem jaden zbiorniczek (tez troche trwalo), i wszystko wröcilo do normy. Mozesz tez delikatnie popukac w pompe trzonkiem mlotka zeby pechezyki powietrza sie ruszyly. CIERPLIWOSCI. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja ;) i okazało sie że nie odpowietrzenie układu stanowiło problem. Przy okazji wymiany klocków i płynu, postanowiłem wyczyścić zbiorniczek płynu i..... i zgubiłem śrut zaworka (to ta metalowa kuleczka :buttrock: ) Objawy były identyczne, zero ciśnienia :crossy: A najciekawsze jest to jak problem został rozwiązany, pomysł poddała mi moja dziewczyna :biggrin: w lakierach do paznokci są identyczne kuleczki i zadziałało :biggrin: ;) Sprawdź może to to samo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre pompy potrafią sie same odpowietrzyć przez noc jeśli zostawisz uchylony dekielek. ???

 

Witam

 

nie radze, nie zapominajmy o higroskopijnosci plynu hamulcowego. dodam jeszcze ze plyny o lepszych wlasciwosciach jak DOT4 w stosunku do DOT3 ma wieksza higroskopijnosc a DOT 5.1 jeszcze wyzsza, cos kosztem czegos, wyzsze temperatury wrzania, lecz wieksze sklonnowci do wiazania wody (nie dotyczy DOT 5.0, ale to juz zupelnie inny plyn)

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie radze, nie zapominajmy o higroskopijnosci plynu hamulcowego. dodam jeszcze ze plyny o lepszych wlasciwosciach jak DOT4 w stosunku do DOT3 ma wieksza higroskopijnosc a DOT 5.1 jeszcze wyzsza, cos kosztem czegos, wyzsze temperatury wrzania, lecz wieksze sklonnowci do wiazania wody (nie dotyczy DOT 5.0, ale to juz zupelnie inny plyn)

 

pozdrawiam

Janusz,czesto cenie twoje rady ale chyba powaznie nie mozna tym razem potraktowac twoich slow ze przez jedna noc plyn wchlonie tyle wilgoci ze moze to zmienic na gorsze jego parametry :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz,czesto cenie twoje rady ale chyba powaznie nie mozna tym razem potraktowac twoich slow ze przez jedna noc plyn wchlonie tyle wilgoci ze moze to zmienic na gorsze jego parametry :)

 

nie no... oczywiscie ze nie straci wlasciwosci, nie myslalem o tym ze bedzie do ponownej wymiany :) ale zawsze cos wody pociagnie a po co?

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, odstanie pomogło - wyszło tak że dopiero wczoraj miałem czas zajrzeć do moto i zrobiłem tak że zdjąłem pokrywę i popompowałem a większość powietrza uszła górą - przez pompę, w sumie jakieś 1/4 zbiorniczka zaszła. Resztę odpowietrzyłem dołem przez zaworek i moto śmiga. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...