Skocz do zawartości

Sprzeglo - kawa VN-800 - HELP!


reddrako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byc moze ten temat juz wyplynal (ja go nie znalazlem) wiec jesli juz byl prosze o nadanie mi "kierunku" jesli nie o pomoc.

Jestem posiadaczem VN 800 Classic z 98 roku.

Generalnie jest ok ale wczoraj po 2 tyg chcialem go dosiasc i jakiez bylo moje zdziwienie jak po wrzuceniu 1 biegu moto gaslo...

Pomyslalem ze podciagne linke sprzegla ale to g... dalo

Efekt jest taki ze nie moge wrzucic biegu. Zadnego.

Oprocz tego silnik chodzi dobrze i niarowo nigdy nie bylo gleby, nigdy nie kombinowalem nic na wlasna reke.

Jesli ktos ma o tym blade pojecie - lub mial podobny przypadek - prosze o porade.

Dzieki

Lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Rafał mówi:sprawdz czujnik stopki,pewnie się zaciął i nie podciągaj linki sprzęgła to nic nie da a sprzęgło bez luzu na lince się spali.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie debilne pytanie - ale co to za ustrojstwo ten czujnik stopki...?

Zapewne jest gdzies blisko stopki:) ale jak sie do tego dobrac?

Niestety albo i stety nie jestem zbyt uczony w mechanice...

A w mojej okolicy (Starogard Gdański) wiecej takich ktorzy sie mianuja mechanikami niz takich ktorzy sa nimi naprawde - az strach zostawic takiemu moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie glupie pytanie ale w ktorym miejscu sie to ustrojstwo znajduje

 

to pewnie glupie pytanie ale w ktorym miejscu sie to ustrojstwo znajduje

 

pomincie to pytanie - nie widzialem postow tlumaczacych:)

dziekuje.

Jutro napisze o efektach.

pozdro

 

Sprawdzilem - to nie czujnik stopki...:icon_razz:

Co sie moze jeszcze dziac...?

Po wcisnieciu sprzegla i wpakowaniu 1 biegu szarpnie i zgasnie.Aby go wysprzeglic do poziomu 0 (neutral) musze kiwac nim w przod i w tyl przy wcisnietym sprzegle zeby odpuscil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw jak od czujnika, ale jeśli go sprawdziłeś (czyli odkręciłeś, rozkręciłeś, czyszczenie styków i smarowanie) to zobacz, czy gdy dasz na luz, to świeci Ci się lampka luzu, jeśli nie to może tutaj tkwi przyczyna - masz rozłączone, albo przetarte kable od kontrolki luzu - sprawdż to.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem go i przesmarowalem ale nie rozkrecilem bo...nie wiem jak:(

z wierzchu jest metalowy (nie widac zadnego mocowania czy sruby) a od wewnatrz zalany czyms co przypomina...kauczuk.?

zreszta jesli dobrze rozumiem on powienien gasic moto przy wcisnietym czujniku.

ja go odkrecilem - wiec jest wycisniety- a dalej rozlacza wiec chyba mozna go wyeliminowac...?czy sie myle?

jesli chodzi o kontrolke neutral to po krotkiej walce w przod i w tyl, naciskaniu sprzegla i noga wajchy od biegow - zaswieca sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak go przesmarowałeś to swobodnie się rusza, tzn czy jeśli go wciśniesz to szybko i bez oporów wyskakuje. Sprawdz go też w taki sposób: wrzuć 1, wciśnij sprzęgło i odpal (złuż nużkę) i niech Ci ktoś wciśnie ten bolec od czujnika potem delikatnie puszczaj sprzęgło, motor powinien zgasnąć, potem powtórz to samo bez wciskania tego bolca, jeśli też zgaśnie to znaczy, że jest uszkodzona ta blokada.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, proszę o zapoznanie się z układem działów na forum i zamieszczanie pytań w odpowiednich działach

przenoszę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Generalnie jest ok ale wczoraj po 2 tyg chcialem go dosiasc

 

Może po dłuższym postoju po prostu tarcze sprzęgła się skleiły?

Pisałeś, że miałeś problemy również ze znalezieniam luzu.

Na luzie, na zgaszonym silniku, wciśnij sprzęgło i poruszaj motocyklem do przodu i do tyłu.

Może gaśnie właśnie przez takie mocne szarpniecie - jakie wywołują sklejone tarcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem ze podciagne linke sprzegla ale to g... dalo

Efekt jest taki ze nie moge wrzucic biegu. Zadnego.

 

Też miałem taki objaw, gdy bawiłem się regulacją linki sprzęgła. Zacząłem się z tym babrać, gdy pojawił się problem z wrzuceniem neutrala - w rezultacie silnik nie startował nawet z wcisniętym sprzęgłem. 0,5h zabawy linką i powinno być ok.

Objawy problemów ze skrzynią ustąpiły, gdy nauczyłem się redukować biegi przed zatrzymaniem moto :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...