Skocz do zawartości

Głośniki i mikrofon w kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy głośniki i mikrofon w kaskach generalnie "się montuje", czy trzeba kupić kask fabrycznie przystosowany do interkomu?? Jeżeli to pierwsze, to czy może ktoś się orientuje gdzie można to zrobić?

 

Pozdrawiam,

Zelig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kupiliśmy sobie takie zestawy ostatnio - w hurtowni "Alana" , wyjazd z wawy, przy trasie poznańskiej niedaleko giełdy na Broniszach. Charakterystyczny niebieski helikopter na podwórku - trudno przeoczyć. Zestaw składał się z radia oraz okablowania (można kupić osobno). Słuchawki przyklejane na rzepy - świetnie trzymają się wyściółki kasku. Mikrofon przyklejony od zewnątrz na folię dwustronną + rzep - trzyma się bez problemu. Oczywiście jak dotąd - na razie testujemy od dwóch tygodni. Zasięg rzeczywisty ok. 1,5 km. Cena (z radiem) za podwójny zestaw 400 za pojedynczy 220.

Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wszystkich swoich kasków montuję w środku... Bez problemu. I wtedy mam wybór lepszych słuchawek - jest różnica jak się mp3 słucha.. :notworthy:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki jak słuchawki, ale jak chcecie taką kasę wydawać to się upewnijcie jaki mikrofon tam jest. Czy taki z zabawki za 2 zł, czy porządny różnicowy. Bo róznica jest, i to duża. Każde słuchawki stosowane w lotnictwie (zwłaszcza tym z silnikami :icon_twisted: ) mają mikrofony różnicowe.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki jak słuchawki, ale jak chcecie taką kasę wydawać to się upewnijcie jaki mikrofon tam jest. Czy taki z zabawki za 2 zł, czy porządny różnicowy. Bo róznica jest, i to duża. Każde słuchawki stosowane w lotnictwie (zwłaszcza tym z silnikami :) ) mają mikrofony różnicowe.

A co to jest mikrofon różnicowy ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest mikrofon różnicowy ??? :D

A google twoim przyjacielem :D

 

Mikrofon różnicowy to 2 mikrofony ustawione "plecami do siebie" z których jednen zbiera szum i zakłócenia a drugi szumi, zakłócenia i to co się mówi, i w tym układzie szum i zakłócenia się kasują i wychodzi tylko to co się mówi. Ciutkę zniekształcone (stąd taki charakterystyczny dźwięk rozmów "samolotowych") ale zrozumiałe.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiałem- mikrofon z nakładką-testowałem gąbki o róznych granulatach no i guzik albo VOX z jak największą skalą regulacji sprawdzałem w otwartym kasku i dało radę ale dużo zależy od kasku, szyby, kierunku wiatru,szybkości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem intercom Louisa na allegro i wszystko zależy od szybkośći i bocznego wiatru. Kaski mamy z zona integrale może nie najwyzszrj jakości bo AGV i Nolan takie starsze typy.Otóz dobrze słychac i porozumiewac sie mozna do szybkości mniej wiecej 60 km/h potem klapa. Mam Transalpa z wysoka szyba -gdy sie pochyle za szyba to nawet do 80 km/h słychac nasze głosy. Czy macie jakies inne doswiadczenia? Może są lepsze intercomy (przewodowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co pamietam w katalogu Motocykle Swiata '99 byl opis jak sprzadzic samemu taki interkom. Ciekawe to bylo i w dwoch wersjach (z radiem cb i bez radia).

Pozdro

 

Też chętnie kupiłbym interkom ale już zamontowany w kaskach, najlepiej fabrycznie (patrz - profesjonalnie).

Właśnie poszukuje w necie. Mam Nolany N-42 z możliwością podłączenia interkomu, interkom kupiłem u Louisa ale jeszcze nie założyłem. Chciałbym jednak w miarę profesjonalny tylko nie za kosmiczna kasę. Może wiecie gdzie można kupić takie już gotowe "zestawy". Samochodowych kasków z interkomem jest sporo.

Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...