Skocz do zawartości

Mitas E07 -opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy że na średnimiękkim podłożu opona styka się z gruntem na długości 10 cm, zakładając również że wykorzystujemy całą szerokość opony to powierzchnia styku wynosi w 140/80 1400 mm a w 130/80 1300 mm różnica to niecałe 8 % w czasie jazdy niewyczynowej będzie  niezauważalne.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie ale zakładam że po powrocie z Turcji mój Heidenau K60 będzie do wyrzucenia więc jak Ci Mitas nie podpasuje a za wiele km nie zrobisz na nim to zawsze możesz mi pchnąć

 [/u]

 

Właśnie planuje zakup oponek pod kontem Turcji ;)

Chce troszkę poszaleć po gorszych drogach. Mam jeszcze troszkę czasu, w każdym razie na pewno na przodzie wyląduje Mitas E07 tył jeszcze zobaczę, albo Mitas, albo Metzeler, może się jeszcze cos z Dunlopa znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "siódemki" w swojej Tenerze.

Na asfalcie i szutrach spisują sie bez poważniejszych zarzutów.

Na piaszczystych nawierzchniach jeździ mi się dosyć ciężko, ale w tym przypadku swoje robi spora masa motocykla. Na plaży napociłem się mocno nim dotarłem od jednego zejścia do drugiego, mimo że jechałem po tej bardziej ubitej części bliżej brzegu. Na piaszczystych odcinkach leśnej drogi też nie było najłatwiej.

Ogólnie jestem zadowolony. Za te pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak na marginesie zupełnie niezobowiązująco, ale Marlew, z tego co pamiętam to miałeś bardzo nowego mitasa e07 z przodu, mnie tam na nim jeździło się bardzo dobrze. fakt w zasadzie nie jechałem nim po deszczu ale w temperaturach grubo poniżej zera a i owszem i nie pamiętam co by było coś nie tak. zresztą jak będę miał następnego dr-a to założę mu właśnie mitasy, bardzo mili ludzie tam pracują a syn szefowej jeździł big-iem i szefowa ma słabość do tego bika (czasami jej się tylko myli i mówi że będzie e08 a przysyła e07 ale potem daje całkie niezły rabat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie zupełnie niezobowiązująco,  ale Marlew, z tego co pamiętam to miałeś bardzo nowego mitasa e07 z przodu, mnie tam na nim jeździło się bardzo dobrze. fakt w zasadzie nie jechałem nim po deszczu ale w temperaturach grubo poniżej zera a i owszem i nie pamiętam co by było coś nie tak. zresztą jak będę miał następnego dr-a to założę mu właśnie mitasy, bardzo mili ludzie tam pracują  a  syn szefowej jeździł big-iem i szefowa ma słabość do tego bika (czasami jej się tylko myli i mówi że będzie e08 a przysyła e07 ale potem daje całkie niezły rabat)

 

Przednia spisuje się świetnie na tył chciałem też Mitasa ale musiałbym długo czekać i wziąłem Heidenau i wcale nie żałuję cena podobna i prowadzi się b.dobrze - zobaczymy jak z trwałością

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://members.aon.at/dominator1/

trzeba kliknac na Reifen

 

tu pisza ze E07 to "opona szosowo - terenowa, zdumiewajaco dobrze spisujaca sie w suchym terenie, ponadto baaardzo tania"

 

Fajna stronka tylko te opisy pochodzą z oficjalnych materiałów producenta (co nieznaczy że nieprawdziwych!), o mojej K60 też w samych pozytywach :D

W każdym razie podsumowywując - w 50 KM enduro niekoniecznie trzeba wydawać po 300-400 pln na oponę bo te za 200 zapewniają wcale nie gorsze właściwości :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lepiej te gumy widać na oficjalnej polskiej stronie Mitasa http://www.mitas.motocykle.pl/enduro.html

 

Może mi ktoś porównać pod względem żywotności Mitasy E09 i Heidenau K60 ? Ktorymi dłużej będe sie cieszył? w sumie 55/60% latam po asfalcie (dojazdy itp..) ale w wakacje planuje ponownie wyskoczyc do Chorwacji... wiec kawalek autostrady bedzie do przejechania... natomiast tam lokalnie znowu planuje pokrecic sie po "skalkach" i wertepach... Wiem ze powinienlem chyba wybrac E07 - ale te gumy juz mialem i szybko z nich zrezygnowalem... teraz jeszcze przez chwile mam Bridgestone TW i bardzo fajnie sie na nich jezdzi lecz niestety miekka to guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej te gumy widać na oficjalnej polskiej stronie Mitasa http://www.mitas.motocykle.pl/enduro.html

 

Może mi ktoś porównać pod względem żywotności Mitasy E09 i Heidenau K60 ? Ktorymi dłużej będe sie cieszył? w sumie 55/60%  latam po asfalcie (dojazdy itp..) ale w wakacje planuje ponownie wyskoczyc do Chorwacji... wiec kawalek autostrady bedzie do przejechania... natomiast tam lokalnie znowu planuje pokrecic sie po "skalkach" i wertepach... Wiem ze powinienlem chyba wybrac E07 - ale te gumy juz mialem i szybko z nich zrezygnowalem... teraz jeszcze przez chwile mam Bridgestone TW i bardzo fajnie sie na nich jezdzi lecz niestety miekka to guma.

 

E09 czy E08? Na autostradę E08 a E09 to już hardcore i nie wiem jak na asfalcie. Co do trwałości to na stronie http://www.dr-big.3web.cz/ są opinie na temat Mitasa co do trwałości i użytkowania - jak się postarać to można coś zrozumieć a śmiechu co niemiara :lol: ogólnie wychodzi że w Bigu Mitas E08 wytrzymuje 12-15 tys km a to mi wystarczy jeżeli Heidenau też tyle pociągnie to na przyszły sezon założe Mitasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum-Motorrad-Reifen

heiĂen Mitas !  

Barum Motorradreifen sind fĂźr viele  

ein fester Begriff. Gute Qualität und  

eine groĂe Produktauswahl sichert  

der Marke ihren Platz.  

Doch nun heiĂt es umlernen:  

Barum heiĂt Mitas.

 

mehr Infos

 

 

Wydaje mi się, że Barumy na rynki zagraniczne przyjmuje nazwę Mtas. Tylko teraz pytanie dlaczego ja mam Baruma :) aha model ED 09 - jeszcze sprawdzę dokładnie czy taki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...