Skocz do zawartości

SMAR DO ŁANCUCHA Z TEFLONEM FIRMY "FORCH"


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! zwraca msie z pytaniem czy ktos moze z kolegow i kolezanek forumowiczow uzywal kiedys smaru do lancucha firmy Forch z teflonem jego oznaczenie bodajze S405 . Czy to wogole zabezpiecza lancuch no i czy warto to zakupic? pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu motocykl dawał test smarów w sprayu (mam skan), wygrał aral kettenspray (z teflonem, z resztą, ale to nie było istotne kryterium). tyle, że ja takiego w sklepach nie widziałem (chociaż fakt, że od 2 lat nie szukałem, a i wcześniej niespecjalnie intensywnie)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu motocykl dawał test smarów w sprayu (mam skan), wygrał aral kettenspray (z teflonem, z resztą, ale to nie było istotne kryterium). tyle, że ja takiego w sklepach nie widziałem (chociaż fakt, że od 2 lat nie szukałem, a i wcześniej niespecjalnie intensywnie)

jsz

To może wrzuć go na rapidshare i daj linka bo w sumie jestem ciekaw :icon_mrgreen: Ja od niedawna używam smaru Wurtha i w sumie nie narzekam tylko że nie ma on barwnika(tak jak większość ma białe) i ciężej zauważyć jak już jest nasmarowane :flesje: Wytrzymałość cięzko stwierdzić bo po jakiś 200-250km od smarowania popadał deszcz i znowu smarowałem. W każdym razie na tylne koło go nie wyrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dokladnie ten "siuwaks" http://www.forch.pl/ProductDetails.aspx?br...72&pid=65005500 okazyjnie od przedstawiciela handlowego tej firmy kupilem bo mial na samochodzie akurat a w okolicy w zadnym sklepie nie moglem dorwac castrola ( w moto umylem lancuch a ochota zeby posmigac ogromna heheh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu motocykl dawał test smarów w sprayu (mam skan), wygrał aral kettenspray (z teflonem, z resztą, ale to nie było istotne kryterium). tyle, że ja takiego w sklepach nie widziałem (chociaż fakt, że od 2 lat nie szukałem, a i wcześniej niespecjalnie intensywnie)

jsz

 

Tzn. nie smarujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem na poważnie

 

w takim razie całkiem poważnie odpowiem: a co mam smarować smarem do łańcucha (w domyśle: w przeniesieniu napędu na tylne koło)?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem Castrol Chain Spray OR i był dobry ale trochę brudził.

Spróbowałem też polecanego przez niektórych 4umowiczów smaru Wurth HHS DRYLUBE (suchy w sprayu) i powiem, że jak dla mnie porażka - nie brudzi ale nie widać go też optycznie na łańcuchu, przez co nie da się ocenić, kiedy powtarzać smarowanie, sprawdza sie zapewne e offroadzie :)

Teraz używam Motul Chain Lube Factory-Line, brudzi mniej niż Castrol i dłużej się utrzymuje POLECAM :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt z tym Castrolem ze bardzo brudzi;/ uzywalem tez i tego motoula dropgi skurczybyk co prawda tez brudzil no ale lepszy to fakt;) teraz tym z forcha nasmarowalem i powie mszczerze ze nie pobrudzil mi moto bylem w shoku;) no ale niestety go nie widac z tym sie zgodze. Ja to i tak smaruje lancuch co 450 500 km albo po deszczu zawsze na liczniku sobie zeruje od kiedy smarowalem i wiem kiedy trzeba wykonac ta nurzaca czynnosc heheheh

 

Pozdro :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...