Skocz do zawartości

Za duze ładowanie w drag star 1100


budynds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w dragu 1100 2000r dodatkowe lampy i one maja dosyc duzy pobor jedna zarowka 55w, jak je włacze to mam ładowanie 13,5 V a jak sa wyłaczone i jade normalnie na mijania to jest 19 V I przez to rozwala mi akumulator, teraz nie wiem co jest przyczyna takiego skoku napiec, pewnie regulator napiecia jest padniety tylko chcem wiedziec czy on padł przez to ze te halogeny maja taki duzy pobor czy co to moze byc. I czy mozna jezdzic na tych halogenach normalnie czy policja sie bedzie czepiac?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam w dragu 1100 2000r dodatkowe lampy i one maja dosyc duzy pobor jedna zarowka 55w, jak je włacze to mam ładowanie 13,5 V a jak sa wyłaczone i jade normalnie na mijania to jest 19 V I przez to rozwala mi akumulator, teraz nie wiem co jest przyczyna takiego skoku napiec, pewnie regulator napiecia jest padniety tylko chcem wiedziec czy on padł przez to ze te halogeny maja taki duzy pobor czy co to moze byc. I czy mozna jezdzic na tych halogenach normalnie czy policja sie bedzie czepiac?

Pozdrawiam!!!

 

 

Witam

tak, padl przeciazony regulator, po wlaczeniu halogenow masz spadek napiecia wywolany duzym obciazeniem ukladu elektrycznego, ale Twoj alternator pracuje z maksymalna wydajnoscia i to on nastepny po regulatorze podziekuje Tobie za halogeny, zatem nie mozesz tak jezdzic...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość lamp dodatkowych jest wyposażonych w żarówki H3 55w ,są dostepne takie o mocy 35W i takie polecam.Świecą podobnie a mniej obciążają instalacje.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sposobem na odciążenie instalacji jest podłączenie dodatkowych halogenów bezpośrednio do akumulatora, a ich załączanie poprzez przekaźnik.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sposobem na odciążenie instalacji jest podłączenie dodatkowych halogenów bezpośrednio do akumulatora, a ich załączanie poprzez przekaźnik.

 

 

nielogiczne, akumulator znajduje sie w obwodzie instalacji elektrycznej, zatem i nie pomoze to rozwiazanie w zaden sposob, tak jak radzi piter zarowki o mniejszej mocy do halogenow.

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam w dragu 1100 2000r dodatkowe lampy i one maja dosyc duzy pobor jedna zarowka 55w, jak je włacze to mam ładowanie 13,5 V a jak sa wyłaczone i jade normalnie na mijania to jest 19 V I przez to rozwala mi akumulator, teraz nie wiem co jest przyczyna takiego skoku napiec, pewnie regulator napiecia jest padniety tylko chcem wiedziec czy on padł przez to ze te halogeny maja taki duzy pobor czy co to moze byc. I czy mozna jezdzic na tych halogenach normalnie czy policja sie bedzie czepiac?

Pozdrawiam!!!

Strzałka. Poprostu masz regulator napięcia ustawiany na ładowania z właczonymi light barami. Troszkę ktoś przekombinował. Polecam elektromechanika i sprawa załatwiona. Samemu lepiej nie kręcic. :biggrin:

 

Ja miałem reflektory z takimi żarówkami, podłaczone były bezpośrednio pod główną lampę bez zadnych przkaźników, jęździłem moto przez kilka sezonów - zero problemów.

Viki odradzam takie rozwiązanie bez przekazników z czasem może ci walnąć włącznik lub anlernator pierd... na jakiejś dłuższej przejażdźce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka. Poprostu masz regulator napięcia ustawiany na ładowania z właczonymi light barami. Troszkę ktoś przekombinował. Polecam elektromechanika i sprawa załatwiona. Samemu lepiej nie kręcic. :buttrock:

 

 

Viki odradzam takie rozwiązanie bez przekazników z czasem może ci walnąć włącznik lub anlernator pierd... na jakiejś dłuższej przejażdźce. :crossy:

 

Ciekawe jak ktos mógł ingerować w regulator napiecia jak jest on fabrycznie zalany klejem? Nic tam w prosty sposób nie zmienisz.

Moim zdaniem regler jest wyłacznie do wymiany a zmiana zarówek na mniejsze jest obowiazkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz tak kupiłem i 4 sezony bez problemu. uważam że pakowanie 55W do moto to za duzo i tak dużo ludzi wozi light bary do dekoracji a później widzisz ludzie maja problemy, uważam że, to co miałem bylo idealnym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ktos mógł ingerować w regulator napiecia jak jest on fabrycznie zalany klejem? Nic tam w prosty sposób nie zmienisz.

Moim zdaniem regler jest wyłacznie do wymiany a zmiana zarówek na mniejsze jest obowiazkowa.

Chłopie i co z tego, że zalany klejem. Nie wiesz co cudacy potrafią z tego zrobić. A żarówek bym nie ruszał co to jest 55 jak ma za duże ładowanie pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kpisz czy o droge pytasz ?

Widziales kiedy regler od samowzbudnego altka ?

To mala kostka z aluminiowa chlodnica i jezeli cos chcesz z niej wyjac to musisz ja rozbic, przy okazji elektronike szlag trafi. Nic tam w srodku nie da sie zmienic. Jedyna dostepna modyfikacja to zdjecie dodatkowego przewodu pradowego od ogranicznika napiecia co spowoduje zwiekszenie ladowania na wyzszych obrotach i ew pozegnanie sie z modulem.

Za duze ryzyko jak na moje wyksztalcenie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję sie pod Adamem.Nie ma szans na jakiekolwiek naprawy regulatora.Druk powierzchniowy z elementami bez oznaczeń i zalane masą z której niewiele da sie wydłubać.Ale na fakt pozostawienia kilku mocnych żarówek mogę zapodać koledze schemat solidnego regulatora z porządnym mostkiem prostowniczym do samodzielnej produkcji, który pozwoli Ci założyć nawet małe LAS VEGAS na moto. Regler jest przetestowany w dwóch moto.

:)

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...