Skocz do zawartości

Honda MTX 80 bardzo słaba iskra! Co to może być?


radgur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być? Męcze się z tym męcze, ściągłem jakoś magneto wyczyściłem wysuszyłem i wygląda ok. Jest tak jakby za słąby prąd na świecy, jak włoże palca do fajki to słabo kopie.

Nie no nieźle kolego, ja na widok fioletowej iskry jakoś nie bardzo mam ochotę dać tam palec :P

 

Włóż inną świece i nowy kabel od cewki do fajki (silikonowe po 9zł, takie fioletowe made in usa). Ja mam takie w CZ i są ok (poprzednie gubiły w sobie iskre).

Załóż starą cewkę i moduł.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

na widok fioletowej iskry jakoś nie bardzo mam ochotę dać tam palec :P

 

Z palcem to racja. :] Ale na fioletowej iskrze niema co marzyć o normalnej jeździe (ma zbyt małą temperaturę). Coś jest spalone, bądź jest gdzieś przebicie. Przecież ogólnie wiadomo że iskra powinna być przynajmniej niebieska. (ewentualnie jak w moim demoludzie biało-niebieska) Na mxt co prawda się nie znam, ale jeśli zapłon tak łatwo umiera to coś jest źle podłączone, lub namieszane w elektryce...

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie było.. i nie wiem czy teraz mam wymieniać cewke i moduł czy sam moduł ??

 

Aaa i mam jeszcze pytanie. czy we wszystkich MTX'ach pada tak szybko cewka i moduł?

 

 

Nie ogarniam :banghead:

 

Jeśli Zgasło Ci moto bo za szybko puściłeś sprzęgło to pal go od nowa, a nie chcesz zmieniać cewkę i moduł :icon_eek:

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...