Skocz do zawartości

Honda MTX 80 bardzo słaba iskra! Co to może być?


radgur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupłem nowy (używany) moduł do MTX i nadal to samo. Motor w ogóle przestał palić, zapali na ciąg i pojedzie sam z 3m i znowu buuu i nie chce jechać i trzeba ciągnąć. Iskra jest ale słaba. Co to może być? Nie mam już do niego siły. Jest ktoś w stanie to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc

wyeliminowaliśmy moduł i cewke zapłonową i impulsator została cewka zasilająca albo kable.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup nowy moduł nie oszczędzaj i bajery typu moduł z simsona wsadzcie sobie w dupe paparuchy bo mi sie czytać odechciewa...........

 

1.twoja kultura wypowiedzi jest poniżej wszelkiej krytyki to raz

2.uzasadnij dlaczego moduł od simsona nie nadaje się do hondy mtx 80c(pomijając że kostka nie pasuje i mocowanie) ...........jeśli sensownie uzasadnisz grzecznie przeproszę natomiast jeśli nie bardzo wiesz co piszesz (klepiesz aby pisać ) to nie pisz ok ? myśle że sie rozumiemy :banghead:

 

stara mtx to nie jest jakiś ktm exc czy najnowsza dt że moduły róznią sie znacznie mają dodatkowe wyjścia do blokad czujników zaworów tylko tam moduł jest taki sam jak np w simsonie...

 

elektrycznie moduł od hondy mtx 80c rózni sie kilkoma drobnymi szczególami wewnętrznymi (inny jest układ kształtujący impuls wyzwalający tyrystor i nie ma regulacji czułości na ten impuls a w coniektórych modułach od simsona jest regulacja potencjometrem 100om w podróbkach tego nie ma ) oba układy można stosować zamiennie pod warunkiem prawidłowego podłaczenia ( w układzie cewek nie ma zasadniczych różnic czujnik jest taki sam w simsonie jak w hondzie mtx 80 taka sama jest cewka zasilająca i)

 

Zapłon jest elektroniczny to chyba nie ma jakiejś regulacji.

 

teoretycznie możesz nieznacznie przesunąc podstawe prawo lewo tak jak np iskrownik w komarku ale w moim przypadku nie dawało to żadnej reakcji

 

powiem ci tak

ja bym przeszukał cały motorek w poszukiwaniu wad dlatego że nie chce mi sie wierzyć że to ciągle nie działa z winy zapłonu.....

 

myśle że w chwili obecnej jesteś w martwym punkcie i przy twojej wiedzy będziesz zmuszony odstawić ją jakiemuś dobremu elektrykowi (moge ci jeszcze kilka rad doradzić ale myśle że i tak mnie nie zrozumiesz :biggrin: )

 

cewki zasilającej moduł chałupniczo nie sprawdzisz więc......sprawdź jeszcze całe okablowanie niepewne styki zrób jjeszcze raz .......

 

ja miałem coś takiego że też wydawało mi sie że iskra jest słabai walczyłem z tym 2 tyg i przez to moto nie przekracza 5 tys obr/min okazało się że miałem dziure w karterze i przez to w skrzyni korbowej nie było spężania mieszanki nie mówiąc o lewym powietrzu.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor chłopaki pogadałem sobie z jednym mądrym takim i wytłumaczył mi co nieco na temat modułu i jest opcja że np. z sima moduł by zadziałał w tym sprzęcie, a wydawało mi się to wręcz nie możliwe :icon_twisted: sorki jeszcze raz panowie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co było przyczyną :P przyczyną był kabelek od czujnika położenia wału :D . Znam się na mechanice ale na elektryce słabo ale i tak jakbyś wytłumaczył to bym skumał. Teraz mam taki problem. Motor zapalił, ale nie wkręca się na obr i ledwo jedzie, i tak "pyrka". Co to może być? Zapłon przestawialem na max w prawo i tak jak kiedyś był i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli tak jak u mnie nie reaguje na kręcenie podstawą tak zresztą powinno być ;)

 

gaźnik kompresja takie tam duperele wszystko sprawdzone ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...