Jump to content

Skinner

H-D
 • Posts

  268
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Skinner

 1. Po takiej zmianie przede wszystkim powinien zyskać dłuższe przełożenia, przez co nie trzeba tak często mieszać biegami i sprzęgłem. Moc niestety spadnie. Nie liczyłbym na niższe spalanie, ponieważ skoro straci na mocy, to gość będzie musiał mocniej odkręcać, żeby jeździć tak jak jest do tego przyzwyczajony. Ja taką zmianię zrobiłem co prawda z Sofcie, ale zasada jest ta sama, więc efekt też będzie podobny.
 2. Pytanie - lampy z lighatbar'ów przestały się świecić... Żarówki są całe, wszystkie bezpieczniki również. Rano świeciły, a wieczorem, gdy zjechałem do garażu, już nie :sad: Ma ktoś pomysł na to co się mogło stać z tym dziadostwem...?
 3. HD wyprodukowane do 1973 roku... To znacznie zawęża listę uczestników :)
 4. "Jutro" w sensie, że dziś :) No niestety, do końca tygodnia to we fabryce siedzę i obrabiam klawiaturę... Nie mnie jednak, gdybym następnym razem dostał info wcześniej, to mógłbym wyrwać urlop, bo zaległego mam ze dwie taczki plus coś jeszcze we wiadrze :biggrin:
 5. Gdyby ktoś miał ochotę, to podrzucam propozycję ustawki na sobotę :) https://www.facebook.com/chopper.cruiser.poland/posts/321042041361208
 6. Piątek się kończy, więc pewnie z ustawki nic nie wyjdzie, ale tak jak napisała Kejti - jeśli będzie wola w narodzie to się w końcu uda :) Mejbi nekst łik :biggrin: Kejti, jakby co, to zawsze można spotkać się gdzieś w pół drogi :)
 7. To ja akurat w zeszłym tygodniu snułem się w pobliżu Elbląga :biggrin: Dwa baki zjeździłem, bo w okolicach dużo gładkiego asfaltu i miło nawija się kilometry kilometry. Co do kierunku, to jak to mówią - liczy się droga :wink: Mnie to bez różnicy, ale można podjechać nawet gdzieś dalej... Co do chętnych, to znając życie pewnie temat się rozmyje, ale trzeba próbować... Jakby co, to zostało jeszcze kilka tygodni do końca sezonu :biggrin:
 8. Ale nie dlatego, że chciałem kogoś wykluczyć, tylko najzwyczajniej wydawało mi się, że nikomu nie będzie się chciało wlec na północ :) Więc jakby co to welcome :biggrin:
 9. Kejti, myślałem bardziej o szybkiej ustawce lokalesów, ale jeśli byłaby taka potrzeba i pojawili się chętni, to zawsze można zorganizować nocleg gdzieś na Kaszubach, w okolicznościach przyrody niepowtarzalnej :biggrin: Pokój dwuosobowy (łazienka, tv, lodówka) za ok. 100 zł (50 zł na osobę) + 15 zł za śniadanie od osoby. Jak widać koszt przyzwoity :) Podsumowując - wszystko da się załatwić :biggrin:
 10. Co jakiś czas ktoś rzuca propozycję żeby spotkać się tam i ówdzie, ale chyba rzadko z tego coś wychodzi... Proponuję pośmigać wspólnie w okolicach 3Miasta. Termin - najbliższa sobota, czyli 22 czerwcaKierunek - nie ma większego znaczenia :biggrin:Pozostało kilka dni żeby się zorganizować, więc może tym razem się uda jeśli znajda się chętni... :)
 11. Nie napisałeś co masz, to podesłałem przykład tylko :-) Jakby co, to w necie znajdziesz wszystkie manuale, więc i do swojego pewnie zalecenia fabryczne dorwiesz. Oczywiście, nie ma musu, żeby się do nich stosować :D
 12. Na ten przykład tak to ujmuje manual dla Softail z 2007 roku. Pytanie: jakie masz moto, bo jak widzisz leje się różne ilości... A mierzy na dwa sposoby. HD ma bodajże trzy rodzaje "twardości" oryginalnego oleju. Z tego co wiem, to z założenia leją ten najbardziej miękki (Type E). Na wiosnę zmieniłem na medium i już mi tak moto nie pływa :)
 13. Te moduły to sprytna rzecz, ale faktycznie chyba najłatwiej (i jednoczenie znacznie taniej) będzie zweryfikować prędkość przez wskazanie GPS'a :)
 14. A z Twojego doświadczenia, to ile powinienem dołożyć do tego co widzę na budziku...:)
 15. No i w końcu się udało - pulley Andrews'a 34 zębowy załadowany :) Piszę o tym dlatego, że okazało się to mega zajefajnym rozwiązaniem dla 5 biegowej skrzyni biegów. Przełożenia stały się zdecydowanie dłuższe, jedynka przestała być tylko biegiem do ruszania, a 6 jest praktycznie zbyteczna. Aż nie mogłem uwierzyć, że to da taką kolosalną różnicę :biggrin: Jeśli kogoś nie stać na nową skrzynię, to śmiało polecam inwestycję w pulley. Jakby co, to w swoim Harrym mam TC88B, a tylny pulley mam stock'owy.
 16. A ja właśnie zmieniłem drewaniaki Dunlopa na Continental Milestone. Jak na razie spisują się bardzo dobrze :) Co prawda nie zaliczyłem jeszcze jazdy w ulewie, ale zdarzyło mi się ostre hamowanie i mając D402 to na 100% złapałbym uślizg, a Conti utrzymały Harrego w linii :cool: Po kilku tysiącach km będę mógł powiedzieć coś więcej, ale jak na razie jeździ się bardzo dobrze.
 17. Auć... Za moment zaczniemy sobie do kieszeni zaglądać i robić podział na tych co na etacie i na tych co mają firmę, na tych co płacą 19% podatku i na tych co wchodzą w drugi próg... Już niżej się upaść nie da jak wypominać sobie, że ja jestem gość bo kupiłem HD u dealera, a z ciebie to cienias, bo sprowadziłeś sobie z USA bitego... Koleżanka niech sobie krawat założy, bo forumowicz w krawacie jest mniej awanturujący się. Później może warto jeszcze raz przeczytać co napisał fisu... Osobiście wolę jeździć z gośćmi, którzy mają 2oo obwieszone prostackimi dodatkami, niż wystawać na placu tymi, którzy mają nowe HD, więc żal im jeździć... :biggrin:
 18. Dolej oliwę z pierwszego tłoczenia. Ma charakterystyczny smak, a nie narobi Ci bałaganu w silniku i skrzyni :biggrin: A tak serio, to jak będą chcieli Cię naciągnąć na kasę, to i tak to zrobią, choćby na roboczogodziny...
 19. Skinner

  Street Glide

  Fakt, że 88cc to nie za dużo (wiem, bo mam ten sam problem), ale moim zdaniem większą wadą jest 5 biegowa skrzynia. Najzwyczajniej przełożenia są bardzo krótkie i mało elastyczne :blush: Sprawdziłem specyfikację i mój FLSTN ma takie samo zestrojenie co StreetGlide 2006. Rozwiązaniem tego problemu (nie całkowitym, ale znaczącym) jest wymiana zębatki, na taką która ma dwa żeby więcej. Diametralnie zmienia to długość przełożeń i po takim zabiegu np. brak 6tki już tak nie doskwiera, a 1ka, 2ka i 3ka ciągnie znacznie dłużej :) Rozwiązanie przeszło pomyślnie testy na identycznym zestawie silnik+skrzynia i właśnie czekam na swoją zębatkę :cool: Oczywiście zawsze można zwalić starą skrzynię i za kilka tys. włożyć 6cio biegową :biggrin:
 20. Się tak na wymiany nie nastawiaj - będzie dobrze :) Pośmigaj trochę, to sam zobaczysz czy coś nie bangla... Jeśli nikt Cię nie chce w rogi walnąć i moto było przeglądane na bieżąco, to po 44tys. km będzie miało niewiele, albo nic do zrobienia. Ja sugeruję smarowanie łożysk w główce ramy, bo o tym często się zapomina, a po wykonaniu tej prostej czynności, moto prowadzi się jak nowe (no prawie) :) A tak przy okazji, to szczerze zazdrzszczam, bo sam planuję przesiadkę na StreetGlide :biggrin:
 21. Przecież Motobatt są różne, więc prąd rozruchowy możesz dobrać sobie taki jaki potrzebujesz... :dry: Ja akurat mam ten "żółty" kolejny sezon i jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, a wręcz przeciwnie. Teraz, po zimie spędzonej w garażu, odpalił mi 2oo od pierwszego razu, więc wszystko co mogę powiedzieć na temat Motobatt to: polecam :lalag:
 22. A kto się jeszcze będzie kulał z 3 Miasta... ? Można się podłączyć... :)
 23. Qurim, dłubałeś pewnie w niejednym Twin'ie i tym A, i tym B, więc powiedz szczerze - czy aż tak często padają wałki w B... :) Wydaje mi się, że to dość wyjątkowa usterka.
 24. Nie ma się co sadzić jak kartofel... Po to jest forum, żeby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć, jeśli ma na to ochotę.
×
×
 • Create New...