Skocz do zawartości

Autodrom w Biłgoraju


Posen Diesel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zmontował film z naszej wyprawy na tor gokartowy w Biłgoraju. Skompresowałem go do 30MB - jeśli ktoś chce i/lub ma miejsce na jakimś serwerze mogę udostępnić go w lepszej wersji.

 

Tu macie filmik do obejrzenia:

http://e-komputery.com/~tdk/Autodrom.avi

 

Plus mały opis:

Tor ma długość ok. 1 km. Praktycznie każdym motocyklem pokonuje się cały tor na 2 biegu - także redukcji to się tu nie poćwiczy. Mimo wszystko kupa zabawy, nawierzchnia całkiem przyzwoita - niestety cały czas męczona przez lokalnych drifterów w swoich nieśmiertelnych bawarkach. Łatwo dostać cały tor na własność, no może poza niedzielami - wtedy czesto jest tam sporo chętnych. Jeżdząc samemu można się na zmiane kręcić pod prąd i normalnie. Ogólnie motocykle o nisko umiejscowionym momencie obrotowym dużo tu zyskują - CBR600 jechałem powyżej 5000rpm tylko od prostej start-meta do zacieśnienia na zakr. 2.

 

Sekwencja toru, kierunek "prawidłowy" zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

(oceny kątów i odległości bardzo zgrubne)

 

- prosta start-meta (ok. 200 m)

1) prawy łuk ok 90 stopni, najszybszy zakręt toru

- króciótki fragm. prostej (20-30 m)

2) długi zacieśniający się prawy 90 st.

3) bardzo ciasny prawy >180 st.

4) dłuższy lewy <90 st.

Sekwencja 3 + 4 stanowi "agrafkę" łatwo tam wyjechać na trawę (patrz film)

- prosta ok 50 m

5) prawy 45 st.

- krotki fragm. prostej

6) wąski lewy 180 st. "patelnia"

7) prawy 180 st. stopniowo sie rozszerzający

8) długi łuk 180 st. wychodzący na prostą start-meta (właściwie składający sie z dwóch zakrętów).

 

A to zmierzone wyrywkowo czasy:

 

CBR 900 - 52,63 s

VTR 1000 - 52,91 s

CBR 600F4 - 54,81 s

FZ6 - 57,37 s

 

Ciekawostka, czas gokarta (12 letni kierowca!) to ok 42 s, no ale w koncu to tor gokartowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na poczatku sezonu czesto tam jezdzilem. Moj najlepszy czas 51 sekund :) Troszke pekniec, wasko ale generalnie na poczatek sezonu zeby rozruszac sie i przyzwyczaic idealny :lalag: :cool:

 

P.S. Ogladnalem film :crossy: widze ze Cięty sie załapał Pozdrowienia :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie tak siedzę i myślę, ile w tym kraju się trzeba namęczyć (drogi do dupy, durnie w puszkach i nie tylko, drogi jak ch*j sprzęt, chrzczone paliwo, i tak bym mógł wymieniać.....) i jak widzę ludzi, którzy robią wszystko by móc uprawiać swoje hobby nawet na jakimś kawałku asfaltu, który pęka .... i jak ku*wa czytam o jednym czy o drugim, który sobie stację we Włoszczowej otwiera albo po jakiegoś wieśmaka wysyła na peron to mnie taka krew zalewa, że ... ehh szkoda gadać. Nowy rok a już sie wku**wiłem. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie tak siedzę i myślę, ile w tym kraju się trzeba namęczyć (drogi do dupy, durnie w puszkach i nie tylko, drogi jak ch*j sprzęt, chrzczone paliwo, i tak bym mógł wymieniać.....) i jak widzę ludzi, którzy robią wszystko by móc uprawiać swoje hobby nawet na jakimś kawałku asfaltu, który pęka .... i jak ku*wa czytam o jednym czy o drugim, który sobie stację we Włoszczowej otwiera albo po jakiegoś wieśmaka wysyła na peron to mnie taka krew zalewa, że ... ehh szkoda gadać. Nowy rok a już sie wku**wiłem. Pozdrawiam,

 

Oj można można się wku**ić...trochę mamy pecha że mamy takie akurat hobby... bo zabawa w sport motocyklowy (oprócz motcrossu i enduro) w tym kraju jest prawie niemożliwa...(no chłopaki z Pznania i okolic tylko mają dobrze no i jeszcze z południa...w górach fajnych winkli od cholery))....znaleźć kawałek dobrego asfaltu z zakrętami w mojej okilicy to jak znaleźc uczciwego polityka w polskim sejmie.... na komplet nowych opon trzeba zapie**alać miesiąc...w Anglii nowe opony miałem po 4 dniach pracy... no ale nie zaczne chyba zbierać znaczków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
i jak ku*wa czytam o jednym czy o drugim, który sobie stację we Włoszczowej otwiera albo po jakiegoś wieśmaka wysyła na peron to mnie taka krew zalewa, że ... ehh szkoda gadać. Nowy rok a już sie wku**wiłem. Pozdrawiam,

 

W sumie racja!! Za te miliony wydane na j... przystanek PKP we Włoszczowej pewnie dałoby radę mały tor pobudować.

Jedyna nadzieja, że w tym dziwnym kraju kiedyś na miejscu liliputa Przemysława G. zasiądzie jakiś motocyklista :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na temat :icon_biggrin:

 

nareszcie mi to sie udalo sciagnac - asfalt chyba troche gorszy niz Lublin, ale przelotowe wygladaly na wieksze (albo zludzenie) - jakie byly?

 

ps. Tadziu, wyznawca Shoei sie widze nie mogl powstrzymac :icon_rolleyes:

 

ps2. ja chce juz wiosne :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie - nie toru gokartowego a kartingowego ( kiedys dawno temu startowalem w MP, calkiem udanie ;p), milo jest znowu zobaczyc ten tor... troszke zarosniety niestety...

Ktos pisal ze mial czas 51s :] ja na 100ccm ( ICA Junior ) krecilem cos kolo 41s - o ile mnie pamiec nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty no ale gokart to gokart :bigrazz: Pamietam ze jak bylem tam ostatnim razem to scigal sie chlopak 14 letni i chyba mial czas 41 sekund?? ale nie pamietam. jednak na nich jak sie patrzy to nie moge sobie wyobrazic jak to ZAPIERDZIELA :bigrazz: Chcialbym kiedys sie przejechac taka furmanka :buttrock:

 

To co na dobre rozpoczecie sezonu zorganizujemy sobie wypad na Biłgoraj?? :biggrin: Mowie tutaj o kolegach z Warszawy, Lublina, Rzeszowa?? :crossy: :bigrazz: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...