Skocz do zawartości

Koszty ??


AdamWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd coś koło stówki (chyba) :icon_mrgreen:

Druk VAT-25 jest obowiązkowy, no chyba że kupiłeś od kogoś kto wystawił Ci fakturę VAT, to wtedy nie.

A o kosztach rejestracji napisałem w tym wątku:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...ndpost&p=576755

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ile w koncu kosztuje ubezpieczenie????? I mogłby ktos napisac jakie trzeba miec dokumenty zeby mozna bylo isc do urzędu po rejestracje??? Bo nie znalazlem tego.

p.s z gory dzięki za pomoc!

 

Ubezpieczenie nie wiem ile kosztuje. Co do dokumentów to musisz mieć:

- dokument potwierdzający rejestrację pojazdu za granicą (zazwyczaj jest to dowód rejestracyjny, lub tak jak w przypadku pojazdów sprowadzony z Niemiec karta pojazdu wraz z wyrejestrowaniem)

- umowa lub rachunek za pojazd

- tłumaczenia wyżej wymienionych dokumentów (tłumacz przysięgły)

- badanie techniczne pierwsze

- zaświadczenie VAT-25 z urzędu skarbowego

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ile w koncu kosztuje ubezpieczenie?????

ja zapłaciłem za GSa <500cm3> 105 zł w PZU na siebie.tyle ze Ojciec jest bardzo komunikatywny,pogadał z typem,a że ma na siebie zarejestrowany tam ciągnik i samochód to goscio wbiłmi zniżkę 5% z wejścia :wink:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo różnice między ubezpieczalniami akurat za moto są duże. cóż, prawa słabo rozwiniętego rynku

 

BTW ten agent jest niezłym handlowcem: sprzedać standardową zniżkę 5% za jednorazową wpłatę jako zniżkę ekstra za znajomości to jest coś ;D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjj chyba za malo....w Allianz koszt oc na motocykl bez znizek to 205 zl......

 

Jeżeli myślisz że w Allianz jest najtaniej to jesteś w wielkim błędzie. Stanowczo stwierdzam, że jest w PZU najtańsze u bezpieczenie na motocykl jeżeli chodzi tylko o OC. W Warszawie stawka podstawowa wynosi 120zł i niech nikt nie piepszy że jest do tego zwyżka wiekowa gówno prawda (zwyżka wiekowa w PZU dotyczy tylko samochodów osobowych !!!) do motocykla doszła zwyżka z długość posiadania prawka jest to 10% (podobno do dwóch lat od egzaminu na daną kategorie)

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam.

Rozważam sprowadzenie motocykla (125cm3) z Niemiec.

Jak ten cały proces wygląda ?

 

1.Załóżmy, że umówiłem się już z typkiem, wszystko gra, chce kupic :wink:

2.Spisuje się normalną umowę kupna - sprzedaży jak w Polsce?

3.Jakie dokumenty daje mi Niemiec?

4.Musze z nim gdziekolwiek łazic?

5.Jak już zapakuje motocykl, dojade do granicy to co tam muszę okazac/ jakie koszty poniesc?

6.Po przyjezdzie do Polski co muszę zrobic, aby zarejestrowac motocykl?

 

Będe meeeeeeeegaśnie wdzięczny jeśli ktos bedzie miał ochote to strescic :cool:

 

Pozdrawiam - Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam.

Rozważam sprowadzenie motocykla (125cm3) z Niemiec.

Jak ten cały proces wygląda ?

 

1.Załóżmy, że umówiłem się już z typkiem, wszystko gra, chce kupic :wink:

2.Spisuje się normalną umowę kupna - sprzedaży jak w Polsce?

 

Na mobile.de są umowy, albo poszukaj na necie umowy dwujęzycznej.

 

3.Jakie dokumenty daje mi Niemiec?

 

To zależy. Możesz dostać Brief + wymeldowanie, możesz dostać dowód rejestracyjny (tzw. mały brief), albo równie dobrze możesz dostać nowy dowód rejestracyjny składający się z dwóch części (pierwsza to ten "mały brief" a druga część to duża kartka formatu A4).

 

4.Musze z nim gdziekolwiek łazic?

A tego to już w ogóle nie wiem :banghead:

 

5.Jak już zapakuje motocykl, dojade do granicy to co tam muszę okazac/ jakie koszty poniesc?

Okazać to chyba musisz dokument potwierdzające, że zostałeś nowym właścicielem tego moto. A kosztów chyba żadnych nie poniesiesz przy przekraczaniu granicy.

 

6.Po przyjezdzie do Polski co muszę zrobic, aby zarejestrowac motocykl?

Badanie techniczne pierwsze, opłacić 150LPN w urzędzie skarbowym w celu uzyskania zaświadczenia VAT-25, przetłumaczyć wszystkie niemieckie dokumenty, i na koniec udać się do rejestracji :cool:

 

Będe meeeeeeeegaśnie wdzięczny jeśli ktos bedzie miał ochote to strescic :crossy:

 

Pozdrawiam - Kuba

Proszę - o to streszczenie :banghead: Ile wiedziałem tyle powiedziałem :clap: Jakbyś miał pytania odnośnie rejestracji to się pytaj. W innych kwestiach nie za bardzo się orientuję.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo :wink:

Mam jeszcze pytanko dot. tego zaświadczenia VAT-25...

1.Po co to jest? Płaci się VAT za sprowadzany motocykl !?

 

2.Pierwsze badanie techniczne gdzie się wykonuje? W stacji kontroli pojazdów? Ile takie badanie kosztuje?

 

3.Tłumacz musi byc przysięgły to wiem :crossy: Gdzie takiego można znaleźc?

 

Sorry, ale jestem zielony jesli chodzi o sprowadzanie motocykla, najpierw musze zdobyc wiedze teoretyczną :cool:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo :wink:

Mam jeszcze pytanko dot. tego zaświadczenia VAT-25...

1.Po co to jest? Płaci się VAT za sprowadzany motocykl !?

 

Nie, VATu się nie płaci ale płaci się za zaświadczenie potwierdzające fakt braku obowiązku uiszczenia VATu. Rozumiesz? Bo ja ledwo ledwo - takie nasze przepisy. Tutaj masz więcej na ten temat:

http://www.gazetapodatkowa.pl/deklaracje/52362.html

 

2.Pierwsze badanie techniczne gdzie się wykonuje? W stacji kontroli pojazdów? Ile takie badanie kosztuje?

 

Badanie robisz tam gdzie napisałeś a koszt to 116PLN.

 

3.Tłumacz musi byc przysięgły to wiem :banghead: Gdzie takiego można znaleźc?

 

Podobno w sądzie można dostać wykaz wszystkich tłumaczy przysięgłych w danym regionie - ale nie jestem tego na 100% pewny bo sam tego osobiście nie sprawdzałem.

 

Sorry, ale jestem zielony jesli chodzi o sprowadzanie motocykla, najpierw musze zdobyc wiedze teoretyczną :crossy:

 

Pozdrawiam

 

Wiem o co lotto :clap: :cool:

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz że w Allianz jest najtaniej to jesteś w wielkim błędzie. Stanowczo stwierdzam, że jest w PZU najtańsze u bezpieczenie na motocykl jeżeli chodzi tylko o OC. W Warszawie stawka podstawowa wynosi 120zł i niech nikt nie piepszy że jest do tego zwyżka wiekowa gówno prawda (zwyżka wiekowa w PZU dotyczy tylko samochodów osobowych !!!) do motocykla doszła zwyżka z długość posiadania prawka jest to 10% (podobno do dwóch lat od egzaminu na daną kategorie)

 

POZDRO

 

 

zgadza sie- dzwonilem do PZU i na rok bez znizek wyszlo 108 zlotych! do tego konsultantka na infolini powiedziala, ze znizki z samochodu rowniez przechodza na moto...ale nie napisalem nigdzie, ze uwazam, ze Allianz jest najtansze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...