Skocz do zawartości

ns- "szlif" TŁOKA czy korbowodu...? PILNA potrzeba


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

poraz kolejny wrocilem w serwisu motocyklowego, tym razem mniej uszczesliwiony niz zwykle.

 

z dostepem tloka do ns1 jest makabrycznie, jedyna opcja dla ludzi przy wiekszej zasobnosci portfela to zakup nowego, "oryginalnego" za 280zl.

 

ta opcja jednak znacznie odpada.

w serwisie polecili mi dwie opcje:

 

zakupic tlok do mbxa, o srednicy sworznia 12mm i przeszlifowac go(tzn w miejscu sworznia) do 13mm, co daje 110 zl za tlok plus 100(sto)zl za ten szlif

 

badz tez

zakupic tlok do mbxa oraz lozysko na korbowod, o srednicy wew 12mm i zew dopasowanej do srednicy miejsca w korbowodzie...

koszt tego zabiegu to 110 za tlok+ ok 20 za to lozysko...

ewentualnie mala doplata za szlif tego korbowodu.

 

byly tez opcje rozbierania silnika, kombinacjach na korbowod i w ogole, ale to odpada calkowicie.

 

ktora opcje byscie wybrali??? jesli macie wlanse propozycje to prosze pisac, mile widziane. tylko nie mowcie mi zebym jeszcze popracowal na to czy cos...

 

dzieki i pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozzbierac kasy i kupic ten orginalny do NS-1 za 280zł,

zakupic tlok do mbxa, o srednicy sworznia 12mm i przeszlifowac go(tzn w miejscu sworznia) do 13mm, co daje 110 zl za tlok plus 100(sto)zl za ten szlif

to sie kompletnie nie opłaca dołozysz 70zł i masz bez kombinowania .

280zl Za tłok to nie jest taki majatek.ja do RS zapłaciłem 350 i nie płakałem bo wiem ze mam z dobrej firmy i troche na nim posmigam ;) .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko orginal to nie wsk ze wpakujesz kazdy tlok tu juz jest spora kompresja i obroty nie kombinuj z przerobkami bo skonczy sie to wymiana calego silnika jak ci sie rozpadnie taki tlok czy korbowod przy 12 tys obr

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest tam sworzeń o średnicy 13, to znaczy, ze taki ma być i pewnie jakbyś dał 12 mm, to mógłby szybko ucierpieć

nie ma jak oryginały - czasami to bardzo boli, ale tutaj nie ma raczej miejsca na kombinowanie

masz szczęście, że to jeden tłok, a nie cztery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

zakupic tlok do mbxa, o srednicy sworznia 12mm i przeszlifowac go(tzn w miejscu sworznia) do 13mm, co daje 110 zl za tlok plus 100(sto)zl za ten szlif (...)

Czyli rozwiert piasty tłoka na większą średnicę? Niby jeden milimetr to niewiele, bo głębokośc skrawania to pięc dych, jednak piasta tłoka zostanie osłabiona bardziej niż się wydaje.

Nie ma co kombinować. Kup tłok właściwy, nie przerabiaj.

To nie jest mercedes 123 diesel, gdzie wszędzie jest cholernie dużo materiału do usunięcia w razie remontu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie taniej by mi wyszlo sprowadzic go z Barikit(prawie 100 zl roznicy!!)... ale oni nie maja juz niestety nadwymiaru, jaki ja potrzebuje.

 

gadalem z poprzednim wlascicielem, teraz jest w szpitalu, ale kiedy wyjdzie zapyta tego mechanika co mu moto robil jaki tam siedzial tlok. ponoc dopasowal od jakiegos crossa...

 

pzdr:)

 

[ Dopisane: 17-03-2006, 10:19 ]

Czyli rozwiert piasty tłoka na większą średnicę?

 

tak, dokladnie o to chodzilo, ale ta opcje raczej odrazu odrzucilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...