Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora


zxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam mały problem do rozwikłania a mianowicie podłączyłem akumulator do ładowania pod prostownik( +do+ ,- do - czyli tak jak powinno byc) a wskazówka wychyliła się poniżej zera . Mam zepsuty prostownik ,czy może akumulator zmienił biegunowośc-czy to w ogóle możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem jeszcze raz aku do ładowania i po paru sekundach zjarał się prostownik ,zmierzyłem woltomierzem napięcie na aku=12,76 v czyli bateria jest chyba spoko, a prostownik do bani.dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na prostowniku jest amperomierz i wychla sie narmalnie to oznacza ze prąd płynie do aku. a jesli wychylil sie odwrotnie tzn. ze z aku do prostownika !! tak mi sie wydaje ale nie mam pojecia jak prostownik moze pobierać prąd :?

 

chyba ze jest jakis spinol przed amperomierzem czyli np na trafo hmm

 

i Tak juz sie zjarał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjarał sie pewnie bezpiecznik' date=' [/quote']

jakby bezpiecznik poszedl to wogole nie odpali prostownik.

A o takim czyms pierwszy raz slysze, ja obstawiam prostownik bo jakby akumulator byl zjechany to wlasnie pobieralby wiekszy prad... (tak mi ojciec mowil :notworthy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na prostowniku jest amperomierz i wychla sie narmalnie to oznacza ze prąd płynie do aku. a jesli wychylil sie odwrotnie tzn. ze z aku do prostownika !! tak mi sie wydaje ale nie mam pojecia jak prostownik moze pobierać prąd

 

Jezeli chcesz zobaczyc jak prostownik moze "pobierac prad" (robic zwarcie) to podlacz odwrotnie aku do prostownika + do - i odwrotnie. :notworthy: Osobiscie nie polecam.

Jezeli jestes ciekaw dlaczego tak jest to zajrzyj do dzialu elektroniki i przeanalizuj jak dziala mostek prostowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zobaczyc jak prostownik moze "pobierac prad" (robic zwarcie) to podlacz odwrotnie aku do prostownika + do - i odwrotnie. Osobiscie nie polecam.

Jezeli jestes ciekaw dlaczego tak jest to zajrzyj do dzialu elektroniki i przeanalizuj jak dziala mostek prostowniczy.

Moze bys sie rozwinął bo tez jestem ciekaw. Poza tym nie zamierzam spalic swojego prostownika.

Ps. Wydaje mi sie ze pomyliłeś biegunowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...