Skocz do zawartości

lc4 620 95r szumi w sprzegle


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej.mam ktma lc4 gdy go zapale słychac szum po stronie sprzegła,niezaleznie czy jest nacisniete sprzegło czy nie szumi tak samo...co to moze byc?

 

pozatym gdy jeżdze po lesie wylewa mi sie paliwo z gaźnika przez wężyk...dlaczego?czy to źle wyregulowany gaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.mam ktma lc4 gdy go zapale słychac szum po stronie sprzegła,niezaleznie czy jest nacisniete sprzegło czy nie szumi tak samo...co to moze byc?

 

pozatym gdy jeżdze po lesie wylewa mi sie paliwo z gaźnika przez wężyk...dlaczego?czy to źle wyregulowany gaźnik?

 

szum -czyli normlaność ktm-a

ale paliwo wylewa Ci się ciurkiem cały czas?? czy np jak pojeździsz i postawisz moto na nóżce i wtedy zaczyna wyciekać paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz, poziom paliwa w gaźniku, po jeżdzie zawsze coś tam wyleci, normalne, ale jak przy odpalaniu wylatuje to może być że za wysoki poziom.

Mi w yamaszce tez cos szumi, ale chyba ze skrzyni bo na postoju tego nie ma, słychać najbardziej gdy upuszczam gazu.

to tak chyba musi być w tych sprzetach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to własnie to o czym Ci koledzy wyżej pisali - prawdpodobnie zaworek. Przeczysc , przedmuchaj wszytsko w gaźniku dokładnie, szczegolnie przyjrzyj sie zaworkowi i w jakim stanie jest iglica.

To ze kapie spod komory to nie znaczy ze nie przelewa sie w innym miejscu, a na komore scieka i dlatego tylko tam kapie.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy po prostu nie cieknie ci spod sruby spustowej komory ( jezeli taka jest u ciebie ), jezeli nie to na pewno cieknacy zaworek iglicowy.

Obejrzyj go pod szklem powiekszajacym czy nie jest wytluczony - i jego gniazdo tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem gruntowne czyszczenie ale nadal kapie....moze trzeba jakos pływak wyregulowac?albo obnizyc iglice?

 

 

sprawdziłęm tez swiece i była czzrna-a śruba mieszanki jest wkręcona na maxa....

 

okazało sie ze mam gaźnik deltorro....

 

moge dostac do niego jakies dysze czy cos?jesli tak to gdzie?

Edytowane przez grucha87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gaźnika, to dożo zależy od modelu, czy jest PHM 38 czy 40, ponieważ w 38 nie ma hotstartu który sporo komplikuje w regulacji.

Natomiast jeśli chodzi o ten szum... to ja wychodzę z założenia, że dopóki w Kacie nie napier.... to nie jest źle. Ale jeśli jesteś uparty, to jest kilka miejsc skąd może wydobywać się ten szum:

1. Łożyskowanie kosza sprzęgłowego - składa się z bieżni wewnętrznej która jest dosyć nietypowa ponieważ jest to tulejka z kołnierzem do kupienia w KTM-ie, druga część to łożysko igiełkowe (część toczna możliwa do kupienia jako odrębny element w oryginale firmy INA wymiary K26X30X22ZW) i w końcu część trzecia czyli bieżnia zewnętrzna łożyska, to sam kosz sprzęgła.... i co nadal przeszkadza szum :icon_razz:

2. łożyskowanie wałka zdawczego - osadzone w lewym karterze, niemożliwe do wymiany bez rozłożenia silnika, ale jakby kogoś interesowało to łożysko ma oznaczenia RNA 4902 i kosztuje około 40 PLN ... problem jednakże najczęściej nie kończy się na tym łożysku, tylko dotyczy także samego wałka który stanowi bieżnie wewnętrzną łożyska i jedyną opcją jest (poza wymianą wałka na nowy, ponieważ używki nikt nie sprzeda jako samego wałka i nie rozkompletuje skrzyni) regeneracja której wynik jest loterią.

3. Luzy na łożysku kosza + luzy i zużycie łożyska wałka zdawczego, co pociąga także zużycie łożyska ślizgowego koła zębatego pośredniego pomiędzy koszem i kickstarterem może powodować twoje szumy... i teraz przeczytaj ponownie drugie zdanie mojego posta i sam wyciągnij wnioski :icon_twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...