Skocz do zawartości

Jaki kask do ok. 200-250zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na etapie kupna kasku, ponieważ mój Tiger sie troche rozklekotał :wink: ogólnie porażka :evil: , więc prosze o rady jaki nowy kask kupic za cenę ok 200-250zł. Na chwilą obecną jeżdże Simsonem SR50 :crossy: , myślę że za jakieś pół roku będzie MZ 251 :icon_biggrin: .

Czekam na propozycje, z góry dzieki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę dobrego kasku nie kupisz.Ale na początek może być :notworthy: .Polecam Ci poszukać AGV GP1 albo jakiegoś Caberga .Na pewno radzę kupić nowy kask ,zawsze to nowa skorupa ,masz gwarancje ,ze nie był to przedmiot upadku-wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj kasku z homologacją, wkońcu bezpieczeństwo najważniejsze :wink:

 

apropo tigera to tragedia, dostałem ten kask razem z motorem i pewnego dnia miałęm przy sobie tigera i lepszy kask, lepszy powiesiłem na kierownicy, a tigera postawiłem na siedzeniu, poszedłem do znajomych, zaczął padać deszcz, jak wróciłem to w lepszym kasku była kałuża, a w tigerze sucho, więc miałem okazje w nim jechać :(

 

jak zamknałem szybe to wiało po oczach gorzej niż z otwartą i okropnie gwiżdzało ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tobie kask TAKAI TX-1

Sam zmienialem swojego wysluzonego Tigera wlasnie na ten model jeszcze za czasow MZ (wowczas kosztowal 150ojro ale bylo to 2-3 sezony temu) Kask jest naprawde OK Bedziesz z niego zadowolony szczegolnie ze dotad nie miales prawdziwego kasku :icon_razz: Model ktory wskazalem jest trwaly-sam smigam w nim do dzis-mam co prawda zamiar go zmienic w tym sezonie ale nie ze wzgledu na to ze sie wysluzyl-jest jak nowy (zadne podarte czy poprzecierane wkladki etc) Kask ma antyzarysowalna latwo wymienialna szybke (moja nie ma ani jednej ryski po uzytkowaniu kasku przez 3 sezony) wyjmowane bebechy (swietna sprawa w momencie kiedy kask nie pachnie swiezo-wypinasz wkladki i do pralki) Ma b.dobre zapiecie i system wentylacji niczego sobie Jesli chodzi o poziom halasu to moze i nie powala (wprawdzie nie mam wiekszego porownania) ale jak dla mnie jest OK (latam z kominem o wolnym przelocie ;) )-dla Ciebie tez bedzie super !

Pamietaj o odpowiednim dobraniu rozmiaru kasku (nie sugeruj sie tabelkami etc) Kask przed kupnem nalezy przymierzyc Powinien byc ciasny na tyle ze na poczatku nawet uszy bola (pozniej bebech dopasuja sie do ksztalu Twojej glowy) Po zalozeniu kask nie moze sie przemieszczac nawet jesli energicznie ruszasz glowa na boki! Pamietaj ze gona krawedz wizjera (albo jak kto woli-tej dziury przez ktora widzisz swiat) powinna byc po zalozeniu kasku na glowe +- w polowie Twojego czola (lekko nad linia brwi) Pamietaj o tym - to sa wazne rzeczy!!

 

Jesli chodzi o cene kasku teraz kosztuje on w Polsce ok 200-250zl Wpisz w google-sporo tego jest

Aha Nie zdziw sie ale te kaski oferowane teraz w Polsce byly wyprodukowane bodaj w 2003r :wink:

Mysle ze to bedzie dobry wybor PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Siema. Moj kask tornado się trochę rozpada i czas na zakup nowego. Szukam kasku do 250zl max, nie bede przekraczał prędkości 120km/h więc nie potrzebny mi lepszy i nie mam pieniędzy na lepszy. Znalazłem takie wg. mnie najciekawsze propozycje.:

http://allegro.pl/naxa-f6-g-angel-f6-g-niebieski-new-i1693399958.html

http://allegro.pl/lazer-vertigo-viper-super-przecena-i1696326623.html

http://allegro.pl/czerwony-kask-box-target-l-kurier-gratis-x90-i1704399833.html

http://allegro.pl/kask-inegralny-oxford-box-target-wyprzedaz-i1663975847.html

 

Lazer wiem ze dobra firma, nie znam BOXa, a naxa sie podobno po sezonie, dwoch zacznie rozpadac. Dlatego prosze was o pokazanie dobrych kaskow w tej cenie, doradzenie ktory z trych jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z przepuszczanie powietrza w BOXie? Paruje mocno na postoju? gwizdze powyzej jakies predkosci?

 

Jeździłem w takim : http://allegro.pl/kask-box-bz-1-oxford-z-blenda-wyprzedaz-i1667406993.html (Kupiłem w Intermoto za 270)

 

Szczerze jakość bardzo dobra jak na taką cenę. Wszystko wykonane nad wyraz dokładnie. Wyjmowana wyściółka przydaje się jeśli nie jeździsz w kominiarce. Blenda daje radę i nie ma tendencji do opadania. Szybka się nie rysuje ani matowieje od wycierania np. po trasie,jeśli ma nie parować potrzebny CityFog. Pinlock dostępny...lecz nie w Polsce :angry:

Dedybele przy prędkości znośne,uszy nie puchną :icon_razz:

Jedyny mankament to delikatne mocowanie szybki. Trzeba uważać bo nie ma w zamienniku.

 

Owocnych zakupów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Witam,

Jestem na etapie kupna kasku, ponieważ mój Tiger sie troche rozklekotał :wink: ogólnie porażka :evil: , więc prosze o rady jaki nowy kask kupic za cenę ok 200-250zł. Na chwilą obecną jeżdże Simsonem SR50 :crossy: , myślę że za jakieś pół roku będzie MZ 251 :icon_biggrin: .

Czekam na propozycje, z góry dzieki :notworthy:

 

Nie za duży, nie za mały,

Lecz w sam raz - byłby doskonały.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 200 zlotych cenisz swoja głowę? :) w razie jakiegos (WYPLUĆ) wypadku ten kask rozpadnie sie na pół :) Podejrzewam ze jezdzisz w dresie albo na kombi przeznaczyles 500 zl. WIem, nie kazdy ma tyle siana zeby kupowac dobry sprzet- ale mysle ze warto uzbierac i kupic cos co moze uratowac ci zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...