Skocz do zawartości

Kask SUOMY


Gość Radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Piaseczna kawał drogi... Najgorsze jest to, że ja mam raczej szczupłą twarz (XS ewentualnie S) i w mniejszych sklepach jest mało takich rozmiarów.

 

Kiedyś w telewizji widziałem program dotyczący właśnie kasków i podczas wypowiedzi sprzedawcy był pokazywany sklep, pełno półek z kaskami niczym w wypożyczalni płyt DVD.. Gdzie można tego typu sklep tylko z kaskami znaleźć (oczywiście poza Warszawą)? I jak jest w tym MotoRexie? Jest duży wybór czy tylko parę modeli z roku 2009?

 

Szukałem we Wrocławiu ale duża część sklepów, które znalazłem w internecie była już zlikwidowana a tam gdzie było parę kasków były głównie rozmiary M, L, czasami S (które i tak okazywały się jednak odrobinę za luźne).

 

Co do wyciszenia.. myślę, że tu nie chodzi już tylko o to czy to kask sportowy czy nie bo właśnie poszukałem trochę opinii o tym kasku i w każdej była właśnie wzmianka na temat tego, że jest za głośny :wink:

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi :notworthy:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Szkoda Shoei'a na tor ?? :banghead: gdzie sportowe modele są strikte torowe, mega głośne i właśnie na torze jest największe ryzyko zrobienia sobie kuku przy dużych prędkościach, a Ty chcesz zamienić go na kask z innej półki, szczerze bez sensu no ale każdy ma swoje. Ja bym zrobił odwrotnie. no chyba że chodzi o LANS na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam suomy extreme. To jest wyższy trochę model od spec1r. Generalnie skorupa jest ta sama. Różni się środkiem (czyli rodzajem materiału i uprofilowaniem wnętrza i ma dodany górny kanał wentylacyjny) Zajebisty kask tylko na tor. Ściśle przylega no i wentylacja taka że leb urywa. Pozycja wizjera (kąt widzenia ) tylko na tor.

Yuby, jak masz okazje kupić Spec1r w dobrej cenie to kupuj...

Jest to z całą pewnością wyczynowy kask który może poza Polską gdzie sprzedają się legendy marketingowe w stylu Shoei XR 1100 jest naprawdę popularny.

Minusem jesst to , że w Polszy nie ma w tej chwili importera suomy z prawdziwego zdarzenia więc jest problem z częściami zamiennymi.

Edytowane przez gregor600rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Też mam suomy extreme. Kask bardzo lekki, idealnie dopasowany druga twarz. Jednak bardzo ciężko ściąga się go i zakłada, no i ta wymiana szybki upierdliwa.

Bardzo dobra aerodynamika i wentylacja, mega szybka która poprostu nigdy nie paruje (nie wiem jak to zrobili) szyba podnosi się i opuszcza bezstopniowo, jest tam gdzie chcesz.

Jak kupowałem to ledwo na głowę wcisnąłem a teraz tak się ułożył że go nie czuje, kupiłem rozm S. jak mierzyłem to Mka wydawała się idealna. Pamiętaj że się dopasuje i ma się trzymać głowy jak "Obcy" z filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście użytkowałem Suomy Vandala przez blisko 2 sezony (właściwie nadal go mam ale pożyczyłem :P) Kask kupiłem za śmieszne pieniądze... Uważam, że jakość Suomy jest naprawdę wysoka. Bardzo dobre dopasowanie kasku, wielki plus za wyjmowaną w całości wyściółkę (czego nie można powiedzieć o XR1000 którego mam obecnie). Wentylacja OK, aczkolwiek trochę denerwujące są nawiewy na czoło (w przypadku Vandala oczywiście, ponieważ przekręca się je a nie przesuwa i ciężko to zrobić w rękawicy). Kask jest lekki (ok 1300 g.) dobrze wykonany :) Szkoda, że w opcji nie ma podbródka, i deflektor na nos mógłby być większy ;) Zapięcie DD :) Ogólnie kask naprawdę na PLUS! Czy jest głośny? To ocena subiektywna, moim zdaniem porównywalnie z XR1000. Zresztą to kask sportowy więc nie może być super cicho :P

 

Jedyny, moim zdaniem duży minus to anti-fog. Jest kiepski, po jakimś czasie sam się odrywa i łuszczy. Z tego co wiem, to w wyższych modelach też był ten problem (kolega miał bodajże SPEC 1R)

 

Aha, nie ma problemu z dostaniem części (a przynajmniej nie było :P ) Kiedyś zgubiłem "klips" mocujący szybę. Bezproblemowo zamówiłem w POLandPosition i po kilku dniach otrzymałem przesyłką :)

 

Myślę YUBY że się nie zawiedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...