Skocz do zawartości

Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich, mam bardzo wielki problem nie moge odpalić motocykla( HONDA XL600R), ten model ma tylko kickstarter- tam gdzie go kupilem opalil bez problemu, pozniej stal okolo 20 dni bez uruchamiania- i teraz nie moge go odpalic za zadne grzechy :banghead:

Nie wiem jak uzyc tego dekompresatora ktory tam jest ?

Pomóżcie.

PS- na pych nie probowalem bo wszedzie jest snieg i slisko.( pewnie by odpalil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz stal 20 dni - co prawda w garazu( nieogrzewanym). Czy to moze byc wina mrozu?

 

Nie sadze, mroz nie powienien spowodowac zadnych zniszczen mechanicznych. Aku tutaj tez raczej nie ma nic do gadania, kickstarter powinien zaskoczyc nawet bez. Pokop troche na wylaczonym zaplonie, zalej go, pozniej wyczysc swiece i spruboj jeszcze raz... nie wiem jak z 4T ale w 2T dzialalo.

 

PS. chyba sie w nim zakochalem-( w motocyklu)

 

Jak my wszyscy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz stal 20 dni - co prawda w garazu( nieogrzewanym). Czy to moze byc wina mrozu?

 

Wina mrozu to to nie jest ale napewno poprzedniego właściciela 8) .Motocykl mogł poprostu wcześniej palić na ledwo ledwo, a teraz kiedy jest zimno i benzyna ledwo odparowuje nie pali w ogóle. Rada na przyszlość.Jak kupujesz moto to patrz czy jest ciepły, bo mogl byc odpalony na popych i dlatego pozniej rozgrzany zapalil ok

Co do usterki .Najpierw sprawdz iskre (swiece).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz stal 20 dni - co prawda w garazu( nieogrzewanym). Czy to moze byc wina mrozu?

 

Wina mrozu to to nie jest ale napewno poprzedniego właściciela 8) .Motocykl mogł poprostu wcześniej palić na ledwo ledwo' date=' a teraz kiedy jest zimno i benzyna ledwo odparowuje nie pali w ogóle. Rada na przyszlość.Jak kupujesz moto to patrz czy jest ciepły, bo mogl byc odpalony na popych i dlatego pozniej rozgrzany zapalil ok

Co do usterki .Najpierw sprawdz iskre (swiece).

Pozdrawiam[/quote']

 

czy na pewno nie jest to wina mrozu to bym nie powiedzial...motocykle bardzo roznie odpalaja..moga palic odrazu gdy jest cieplo a gdy przychodzi mroz to sa klopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob na poczatek najprostsze czynnosci. Naladuj akumulator (jezeli stoii tyle czasu w niskich temperaturach napewno wymaga naladowania) i wykrec oraz przeczysc swiece byc moze, ze to pomoze. Co do dekompresatora. Kiedy moj Big mial problemy z odpalaniem po dluzszym postoju na wcisnietej dzwigni dekompresatora krecilem chwile rozrusznikiem poczym puszczalem i jeszcze kilka razy naciskalem a pozniej na odpuszczonej dzwigience odpalal.

 

Nie wiem jak uzyc tego dekompresatora ktory tam jest ?

 

Ogolnie dekompresator sluzy do zmienijszania cisnienia w cylindrze. Przed uruchomieniem silnika powinienes kilka razy wcisnac i puscic (otworzyc i zamknac zawor wydechowy) dzwignie a pozniej odpalac (na puszczonej dzwigni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a brałeś pod uwagę kwestię ssania :?: :roll: ja ostatnio po długiej walce z kickstarterem, zorientowałm się, że kilka dni wcześniej zapomniałem założyć czapeczki na świecę ;) potem musiałem jeszcze włączyć ssanie, a po kilku sekundach chodzenia silnika na wolnych obrotach nagle zgasł :? okazało sie, ze w baku się wir zrobił i zapadła głucha cisza...

teraz odpalam go co 4-5 dni i pali jak marzenie 8)

 

rozważ opcję ssania, mi ise wydaje, że to bardzo możliwe, zwłaszcza w starszym motocyklu, gdzie paliwo ma prawo parować z cylindra czy gaźnika... w końcu nigdy nie ma 100%-towej szczelności... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...