Skocz do zawartości

Kategoria C


Katsumoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od dłuższego już czasu myślę nad egzaminem na kategorie C ale nie mogę sie doszukać konkretnej odpowiedzi od którego roku życia mogę robić sama kat C? Wiem ze C+E to mogę robić chyba od po 3 latach od zdania B, ale mi chodzi po prostu o prawko na same auto bez przyczepy, ktoś sie orientuje?

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mamy troche inne informacje... Moj kumpel w zeszlym roku wyrobil sie z trzema kategoriami. Najpierw zrobil B, potem od razu po odebraniu plastiku zglosil sie na C, a jak zdal C zapisal sie na E do C. Wyrobil sie w chyba 8 miesiecy ale bardzo czesto jezdzil. Jakby co to C zdajesz na Merolu Actrosie, a E+C na Starze z przyczepa. Kolega jest w moim wieku, czyli w tym roku 19 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to ja juz nie wiem jak, chyba bede musial sie gdzies do jakiegos instruktora przejechac i popytac sie :biggrin:

p.s

u mnie w MORD w Nowym Saczu jest na C Renault Midlum a na C+E Man :]

Edytowane przez Katsumoto

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od dłuższego już czasu myślę nad egzaminem na kategorie C ale nie mogę sie doszukać konkretnej odpowiedzi od którego roku życia mogę robić sama kat C? Wiem ze C+E to mogę robić chyba od po 3 latach od zdania B, ale mi chodzi po prostu o prawko na same auto bez przyczepy, ktoś sie orientuje?

 

Od 18 lat.Powyżej 24 ton możesz prowadzić od 21 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18 lat.Powyżej 24 ton możesz prowadzić od 21 roku życia.

tak bylo za moich czasow jak robilem C.

Kurs na E mozna bylo zaczac chocby i na 10 minut po odebraniu dokumentu C.

 

Ale to bylo przed tymi wszystkimi zmianami wiekowymi ( np prawko na moto od 18 - wtedy bylo chyba od 16tu) wiec moze byc juz zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś było jeszcze, mając c+e można było jeździć zestawem powyżej 12ton(np. star z przyczepą) jeśli się miało prawo jazdy(nawet B) od 2 lat.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na B jest do 3,5 tony ew. 4250kg (samochod z DMC 3,5 + przyczepa DMC 750 kg). W Niemczech jest chyba inaczej i tam mozna jezdzic troche ciezszymi wozkami.

A to jeszcze dopytam kolegi doklaniej ale widzialem nawet jego prawko i bylo wyraznie C+E. Tak na prawde nigdzie nie mozna sie doczytac jak to jest. Tak samo mialo byc ze zmiana uprawnien na autobusy po wypadku polagow na serpentynach we Francji, i dalej nie wieadomo czy cos uleglo zmianie:(

Pzrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na B jest do 3,5 tony ew. 4250kg (samochod z DMC 3,5 + przyczepa DMC 750 kg). W Niemczech jest chyba inaczej i tam mozna jezdzic troche ciezszymi wozkami.

A to jeszcze dopytam kolegi doklaniej ale widzialem nawet jego prawko i bylo wyraznie C+E. Tak na prawde nigdzie nie mozna sie doczytac jak to jest. Tak samo mialo byc ze zmiana uprawnien na autobusy po wypadku polagow na serpentynach we Francji, i dalej nie wieadomo czy cos uleglo zmianie:(

Pzrd

Możesz robić C+E od 18 lat.Jedyne ograniczenie to DMC pojazdu lub zestawu czyli do 21 roku życia tylko 24 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...