Skocz do zawartości

świadek wypadku - czy mogą sprawdzić mi motor ?


grebur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno byłem świadkiem wypadku, prawie w nim uczestniczyłem, na szczscie mój refleks zapobiegł temu :)

przedemną zderzyły sie dwa samochody, na szczescie nikt nie odniusł zbyt dużych ran, gdybym niewjechał na chodnik ( na ktorym na szczescie neibylo samochodów) uderzyłbym w nagle zatrzymane zderzeniem samochody

ale mniejsza z tym ...

po zdarzeniu kierowca poszkodowany wysiadł i poprosił mnie abym był świadkiem, zgodziłem sie, pozcekaliśmy na policje, gdy zajechała spisali mnie, powiedzialem co widzialem i pojechalem do domu

moje pytanie jest takie :

czy policja może sprawdzić moją maszyne w ramach precedur jakie nakładane są na świadka ? boje sie że kiedyś zapukają do moich drzwi i zachcą zobaczyć mój pojazd, bo tak sie robi ze świadkami ... ?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś odnotował jakim konkretnie pojazdem jechałeś? :) Marka, numer, kolor?

Gorzej, jeślibyś np. nie miał prawka, wtedy na ew. sprawie kontrpapuga może poważyć twoją ocenę sytuacji i wiarygodność jako świadka...

Co do pojazdu, nie sądzę, bo i na jakiej podstawie? W zdarzeniu nie uczestniczyłeś, byłeś świadkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisali adres, imie, nazwisko ,miejscowość , marke, model i nr rejestracyjny, no ja jechałem troche ponad te 45 ktore powinien jechac motorower (coś w okolicach 55-60km/h), boje sie ze np. winny powie to policji i oni sprawdzą mi motor ...

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powod moglby byc taki ze powiedzialem ze wyprzedzal na przejsciu dla pieszych, dostal za to zdrowy mandat moglby powiedziec policjantowi zeby sprawdzili mi motor bo ja 45 napewno niejechalem, ale jesli twierdzicie ze niesprawdza mojego moto to ok dzeki :icon_rolleyes:

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku postępowania w sprawie wypadku to na 99,9% nie będą nic chcieli od twojego jednośladu. Nie wiem jednak jak sprawa będzie wyglądała jeżeli ten kolo osobno złoży "obywatelski" donosik do organów ścigania.

Wnioski na przyszłość wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie mi s**nie w portki. mnie złapali na skuterze który miał 180cmm zarejestrowany na motorower i raz na suszarkę jak miałem prawie 90km/h w mieście w 2 osoby , dostałem mandat. Drugi raz ruszyłem na 1kole z przejazdu kolejowego i przejechałem obok nich z prędkością ok 70km/h na jednym kole i mandat nic wiecej.Ma pan prawo jazdy A? oczywiście, to punkciki i 100zł , jeszcze podwozili mnie do domu bo zapomniałem dokumentów:) ogólnie nie należy głupka rżnac i cwaniaka, to potraktują jak człowieka.... a odnośnie twojej sytuacji, to nikt nie sprawdzi ci na hamowni motoroweru, ani nie będzie rozbierał silnika aby dokonac pomiarów np. pojemności. Za duzo komplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...