Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ? dwa szybkie pytania..

 

1) jakie paliwo lejecie ? 95 czy 98 .. jasna sprawa ze biore pod uwage tylko dobre stacje(Statoil,BP,Neste,Orlen,Schel....itp...

 

2) czy zakladaliscie szersza juz opone niz nasze standardowe 240/50 ... bo mam moto 3 tyg.. i w nowym motocyklu mam juz delikatnie podgieta felge... ( dziury w łódzkich drogach) .. myslalem moze nad 260/60 ?? co o tym myslicie.. dzieki za pomoc...

 

ps. oczywiscie na zlocie VZR`ow sie melduje :-)

słuchaj intruzownia jest 12-14 czerwca pod Sochaczewem w jakiejs miescince napisze pozniej bo zapomnialem-dobrzeby bylo zebys sie zalogował jak i inni na stronie intruder polska bo organizator chcialby miec wytyczne odnosnie ilosci maszyn i ludzi -wjazd 15 zeta -szerokosci brachu

 

Witam

Panowie my tu gadu gadu a sezon już otwarty więc pytanie gdzie i kiedy spot vzr-ów?? bo już wcześniej były rozmowy i jakoś umarło! Prosze o info bo już za chwile bede miał zmiane oleju a jeszcze nie byłem na spocie vzr

Pozdrawiam

ponizej pisze co napisał Jarek z forum intruder polska -wielkie ukłony dla niego za wysiłek włozony w impreze No to mamy zaklepany ośrodek w Tułowicach koło Sochaczewa na 12-14.06, ze względu na lepsze warunki wynajmujemy cały ośrodek. Wiąże się to z przedpłatą i określonymi kosztami, w związku z tym potrzebujemy dodatkowo informacji kiedy planujecie przyjazd i na ile dni.

W ośrodku jest ok.70 miejsc w domkach i prawie nieograniczone miejsce pod namioty. Domki różnią się standardem (są z zapleczem sanitarnym i bez) i ilością miejsc (7-8-9). Na terenie ośrodka jest budynek sanitarny z wc, umywalkami i prysznicami. W cenie dostajemy kuchnię z wyposażeniem (ale bez kucharek i jedzenia, za to trzeba dodatkowo zapłacić) i stołówkę, jest też możliwość uruchomienia bufetu. Jeżeli ktoś z Was ma możliwość zorganizowania jakiejś atrakcji, namiotu z jedzeniem czy piciem, straganu z gadżetami motocyklowymi to dajcie znać, może udałoby się komuś zmniejszyć koszty dzięki np. sponsorom

Jak na razie jedzenie i picie we własnym zakresie.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ? dwa szybkie pytania..

 

1) jakie paliwo lejecie ? 95 czy 98 .. jasna sprawa ze biore pod uwage tylko dobre stacje(Statoil,BP,Neste,Orlen,Schel....itp...

 

2) czy zakladaliscie szersza juz opone niz nasze standardowe 240/50 ... bo mam moto 3 tyg.. i w nowym motocyklu mam juz delikatnie podgieta felge... ( dziury w łódzkich drogach) .. myslalem moze nad 260/60 ?? co o tym myslicie.. dzieki za pomoc...

 

ps. oczywiscie na zlocie VZR`ow sie melduje :-)

 

Witaj

AD.1 Ja leję od nowości 95 i jest OK

AD 2. Mam założoną 260 i jest OK

 

Też wgiąłem obie felgi na raz i nie jest to takie trudne - wystarczyło ok 100km/h pochylenie w prawy łuk i studzienka. Walneło tak że aż dobiło przednie zawieszenie. Teraz na szerszym laczku i nieco wyższym profilu czuję większy komfort jazdy (Metzeler 260/40). A tak na marginesie felgi wyprostowałem zrobiłem kolejne 30 tyś i wszystko gra i buczy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

właśnie po 9 dniach od zamówienia i płatności odebrałem w wielki piątek kuferki Mutazu. za całość po opłatach wyszło mi 700 pln taniej niż na Allegro (byłoby taniej gdyby nie kurs US$). Polecam - fajnie zrobione, przyszły profi zabezpieczone. W tym tygodniu wioze je do lakiernika, aby "złapał" białą perłę pod kolor moto i postaram sie od razu zamontować i wrzucić zdjęcia.

 

pozdro.

 

 

 

Witam,

 

te kuferki o ktorych piszecie - sa to kufry fimry MUTAZU USA. wieksze kosztuja u nich 270$ (mniejsze bodajże 90$ mniej) +120$ za shippig do Polski. Płatnośc via PayPal (kartą, bezpiecznie) - wysyłają do 2 dni od zamówienia, w kraju do tygodnia czasu. Różnica wychodzi znacząca - przy dzisiejszym kursie to 1300 pln ver. 2100. W moim przypadku musze poszukać dobrego lakiernika, ponieważ mój VZR jest biała perła a oni maluje na biały ale nie perłowy.

 

PS. wymieniłem przewody hamulcowe na w stalowym oplocie (w PPosition) - czuc różnicę - Polecam.

 

Grzegorz

 

 

co do paliwa - lałem 95, w PPosition polecali lać lepszą, więc sprobowałem 98, jednak różnicę w pracy poczułem po VPover na Shellu. Raz w pracy moto, drugie raz w kwestii spalania. Na VP przejeżdzam jakieś 30-35 km wiecej po mieście - co praktycznie rekompensuje różnice w cenie.

 

pozdro.

 

 

 

 

Witaj

AD.1 Ja leję od nowości 95 i jest OK

AD 2. Mam założoną 260 i jest OK

 

Też wgiąłem obie felgi na raz i nie jest to takie trudne - wystarczyło ok 100km/h pochylenie w prawy łuk i studzienka. Walneło tak że aż dobiło przednie zawieszenie. Teraz na szerszym laczku i nieco wyższym profilu czuję większy komfort jazdy (Metzeler 260/40). A tak na marginesie felgi wyprostowałem zrobiłem kolejne 30 tyś i wszystko gra i buczy. :cool:

 

 

szkoda, szkoda - dzień wcześniej wyjezdzam z familia na urlop :(:(

może spotkanie pod koniec kwietnia w Warszawie na otwaricu sezonu? ktoś chętny? może na wieczorne spotkanie w ciągu tygodnia w Warszawie lub okolicach?

 

pozdro.

 

 

słuchaj intruzownia jest 12-14 czerwca pod Sochaczewem w jakiejs miescince napisze pozniej bo zapomnialem-dobrzeby bylo zebys sie zalogował jak i inni na stronie intruder polska bo organizator chcialby miec wytyczne odnosnie ilosci maszyn i ludzi -wjazd 15 zeta -szerokosci brachu

ponizej pisze co napisał Jarek z forum intruder polska -wielkie ukłony dla niego za wysiłek włozony w impreze No to mamy zaklepany ośrodek w Tułowicach koło Sochaczewa na 12-14.06, ze względu na lepsze warunki wynajmujemy cały ośrodek. Wiąże się to z przedpłatą i określonymi kosztami, w związku z tym potrzebujemy dodatkowo informacji kiedy planujecie przyjazd i na ile dni.

W ośrodku jest ok.70 miejsc w domkach i prawie nieograniczone miejsce pod namioty. Domki różnią się standardem (są z zapleczem sanitarnym i bez) i ilością miejsc (7-8-9). Na terenie ośrodka jest budynek sanitarny z wc, umywalkami i prysznicami. W cenie dostajemy kuchnię z wyposażeniem (ale bez kucharek i jedzenia, za to trzeba dodatkowo zapłacić) i stołówkę, jest też możliwość uruchomienia bufetu. Jeżeli ktoś z Was ma możliwość zorganizowania jakiejś atrakcji, namiotu z jedzeniem czy piciem, straganu z gadżetami motocyklowymi to dajcie znać, może udałoby się komuś zmniejszyć koszty dzięki np. sponsorom

Jak na razie jedzenie i picie we własnym zakresie.

_________________

 

 

szkoda, szkoda - dzień wcześniej wyjezdzam z familia na urlop :(:(

może spotkanie pod koniec kwietnia w Warszawie na otwaricu sezonu? ktoś chętny? może na wieczorne spotkanie w ciągu tygodnia w Warszawie lub okolicach?

 

pozdro.

 

 

słuchaj intruzownia jest 12-14 czerwca pod Sochaczewem w jakiejs miescince napisze pozniej bo zapomnialem-dobrzeby bylo zebys sie zalogował jak i inni na stronie intruder polska bo organizator chcialby miec wytyczne odnosnie ilosci maszyn i ludzi -wjazd 15 zeta -szerokosci brachu

ponizej pisze co napisał Jarek z forum intruder polska -wielkie ukłony dla niego za wysiłek włozony w impreze No to mamy zaklepany ośrodek w Tułowicach koło Sochaczewa na 12-14.06, ze względu na lepsze warunki wynajmujemy cały ośrodek. Wiąże się to z przedpłatą i określonymi kosztami, w związku z tym potrzebujemy dodatkowo informacji kiedy planujecie przyjazd i na ile dni.

W ośrodku jest ok.70 miejsc w domkach i prawie nieograniczone miejsce pod namioty. Domki różnią się standardem (są z zapleczem sanitarnym i bez) i ilością miejsc (7-8-9). Na terenie ośrodka jest budynek sanitarny z wc, umywalkami i prysznicami. W cenie dostajemy kuchnię z wyposażeniem (ale bez kucharek i jedzenia, za to trzeba dodatkowo zapłacić) i stołówkę, jest też możliwość uruchomienia bufetu. Jeżeli ktoś z Was ma możliwość zorganizowania jakiejś atrakcji, namiotu z jedzeniem czy piciem, straganu z gadżetami motocyklowymi to dajcie znać, może udałoby się komuś zmniejszyć koszty dzięki np. sponsorom

Jak na razie jedzenie i picie we własnym zakresie.

_________________

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica.. zamieszczam zdjecia.. moich sakw na VZR ... Mutazu ..USA czy jakos tak... Te wieksze...

zamontowane sa na moj patent na tzw szybki demontaz... 2 bolce z polerowanego alu... = zawleczki... wszystko na podporach z kwasowki wypolerowane na lustro.... montaz i demontaz sakw zajmuje okolo 2-3 min... swiatla podlanczane na "chinche" .. to kolejne okolo 10 sec. roboty :-)...

 

http://picasaweb.google.pl/VZR1800kubutek/NewSakwy#

 

Jak by co to dzwonic pisac.. powiem jak to wykonane w szczegolach... moge porobic szczegolowe zdjecia... :-) pozdrawiam... Kuba Lodz

 

ps..polecam... tez zdjecia z akcji MOTO-SERCE LODZ... zwlaszcza z pokazu modelek.. tzn.. odzierzy motocyklowej..(ktorej bylem wspologranizatorem) :-)

Edytowane przez Musstaffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz jest zainteresowanie .. co i jak jest zrobione... to... zostawiam.. swoj numer telefonu...i namiary... jak ktos z okolic lodzi/poznania i wawy.. to moge sie gdzies umoowic.. bo kraze po okolicach...

 

moj tel: 517 370 715 ( zdjecia szczegolowe zamieszcze czwartek/piatek - pokaze jak tez mozna zamontowac ladnnie w naszych lalkach oparcie(montaz/demontaz rowniez na 2-3 min roboty.. odkrecamy 3 srobki i zdjete.. tak samo bagaznik...... sami z reszta ocenicie..... Pozdrawiam Kuba...tzn MuSStaFFa

 

!!! ze wzgledu na liczne telefony w ciagu dnia .. prosze mnie lapac wieczorem.. po zmierzchu jak skoncze prace i jazde na motunio :-) Pozdrawiam...

Edytowane przez Musstaffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

I ja chcialem sie pochwalic zakupem tego potwora,

pare lat temu ujezdzalem hajabuse a teraz ,ze wzgledu na sluszny juz wiek :wink:,przesiadlem sie na Intrudera...zrobilem dopiero 500km ale juz teraz moge powiedziec ze nie zaluje!!!...rewelacyjna maszyna!!!...no moze tylko te biegi :(

 

 

pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

 

Mam do was takie pytanko bo nie wiem czy to u mnie coś nie tak czy ten model tak już ma.....

chodzi o to ze jak przyspieszam to w momencie od 3,5 do około 4,5-5,0 tys obrotów zaczynają się wibracje od silnika, które przenoszą się na podnóżki. Powyżej 4,5 tys zanikają- osobiście mi to nie przeszkadza ale z ciekawości chciał bym wiedzieć czy tez macie takie objawy.

Motocykl jest świeżo po dotarciu ma nakręcone ponad 2 tys km (może to jest przyczyną?) i nie wiem czy po przejechaniem kolejnych tysięcy silnik się ułoży i objawy znikną całkowicie.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam do was takie pytanko bo nie wiem czy to u mnie coś nie tak czy ten model tak już ma.....

chodzi o to ze jak przyspieszam to w momencie od 3,5 do około 4,5-5,0 tys obrotów zaczynają się wibracje od silnika, które przenoszą się na podnóżki. Powyżej 4,5 tys zanikają- osobiście mi to nie przeszkadza ale z ciekawości chciał bym wiedzieć czy tez macie takie objawy.

Motocykl jest świeżo po dotarciu ma nakręcone ponad 2 tys km (może to jest przyczyną?) i nie wiem czy po przejechaniem kolejnych tysięcy silnik się ułoży i objawy znikną całkowicie.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

hmm.. ja u siebie raczej czegoś takiego nie zaobserwowałem ale przypominam sobie że mój znajomy kiedyś mówił mi o podobnym zjawisku u siebie (dzwoniłem do niego - ale akurat nie odbiera) - z tego co wiem nic z tym nie zrobił i jeździ dalej już od 2 sezonów. Inna sprawa jak bardzo duże są to wibracje... ale skoro Tobie to nie przeszkadza może będzie jak u mojego znajomego...

Edytowane przez Dzidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam do was takie pytanko bo nie wiem czy to u mnie coś nie tak czy ten model tak już ma.....

chodzi o to ze jak przyspieszam to w momencie od 3,5 do około 4,5-5,0 tys obrotów zaczynają się wibracje od silnika, które przenoszą się na podnóżki. Powyżej 4,5 tys zanikają- osobiście mi to nie przeszkadza ale z ciekawości chciał bym wiedzieć czy tez macie takie objawy.

Motocykl jest świeżo po dotarciu ma nakręcone ponad 2 tys km (może to jest przyczyną?) i nie wiem czy po przejechaniem kolejnych tysięcy silnik się ułoży i objawy znikną całkowicie.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

 

U mnie wibracje zaczynają się od około 4,0 tys obrotów tak do 4,5 tys, czyli jest to chyba normalna sprawa, ja mam najechane 18000km i nie zanosi się aby te objawy zniknęły.

 

Tak z ciekawości jaki możecie polecić serwis motocyklowy najlepiej w woj łódzkim, śląskim lub dolnośląskim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wibracje zaczynają się od około 4,0 tys obrotów tak do 4,5 tys, czyli jest to chyba normalna sprawa, ja mam najechane 18000km i nie zanosi się aby te objawy zniknęły.

 

Tak z ciekawości jaki możecie polecić serwis motocyklowy najlepiej w woj łódzkim, śląskim lub dolnośląskim

 

 

No to faktycznie nie mam czym się przejmować ten model po prostu tak ma :biggrin:

 

A jeżeli chodzi o serwis to powiem że jestem miło zaskoczony serwisem SUZUKI (pol-motors) we Wrocławiu. robiłem tam pierwszy przegląd po 1000 km i miałem dodatkowe kwestie sprawdzenia alarmu i takich rożnych drobnostek, panowie wszystko sprawdzili, wszystko wytłumaczyli z tego co wynika to byli drobiazgowi i rzetelni przy wykonywaniu przeglądu bo nawet ciśnienie w oponach zostało skontrolowane i dopompowane.

Może usługa nie była tania ale jestem ogólnie zadowolony - to takie moje spostrzeżenia :rolleyes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może usługa nie była tania ale jestem ogólnie zadowolony - to takie moje spostrzeżenia :rolleyes:

Pozdrawiam

 

Jeżeli możesz, to napisz ile? Chciałbym mieć porównanie z Yamahą. Brałem pod uwagę C1800, ale wyszło na XV1900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz, to napisz ile? Chciałbym mieć porównanie z Yamahą. Brałem pod uwagę C1800, ale wyszło na XV1900.

 

W tej chwili nie mogę sobie dokładnie przypomnieć z tego co pamiętam był to koszt rzędu 480zł ale dokładnie musiał bym sprawdzić. Jak znajdę fakturę to dokładnie się wypowiem.

W przegląd wchodziła wymiana olejów w silniku i dyfrze wymiana filtra oleju i sprawdzenie ogólne oraz ewentualne dokręcenie śrubek.

Jak chce się mięć gwarancje to trzeba płacić nie ma wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Praca ukończona :)

A wyszło tak: ( na żywo znacznie lepiej :) )

Bagażnik 1

Bagażnik 2

Bagażnik 3

Bagażnik 4

Bagażnik 5

Bagażnik 6

 

Jestem mega zadowolony. Pasuje do całości jak ulał :)

Malowane piecowo + lakier ochronny. Może jeszcze przyjdzie biały pas na środku nawiązujący do reszty ale muszę to przemyśleć czy warto mi się z tym bawić :)

Jak zamontuje sakwy to zapodam zdjęcie z nimi.

W reszcie mogę sie swobodnie załadować :)

Demontaż to kilka minut. Cztery śrubki i w drogę :)

 

Pozdrawiam.

 

Mam prośbę, mógłbyś pstryknąć jak to wygląda przy zdjętym fotelu pasażera? I ewentualnie czy jesteś w stanie zlecić wykonanie drugiego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, mógłbyś pstryknąć jak to wygląda przy zdjętym fotelu pasażera? I ewentualnie czy jesteś w stanie zlecić wykonanie drugiego egzemplarza?

 

 

Witam.

Niestety nie mam nakładki. Została skradziona podczas transportu.

Co do zrobienia to poszło PW.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...