Skocz do zawartości

Jakie zabezpieczenie z atestem?


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wykupić polisę AC do mojej nowej maszyny. Ubezpieczyciele wymagają jednak jakiegoś zabezpieczenia z atestem lub tworzą własne listy akceptowanych urządzeń. Posiadam Xenę XM14, ale jej nie chcą uwzględnić.

Prosiłbym o propozycje urządzeń spełniających wymogi i będących do nabycia w przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz: a było poprosić od ubezpieczyciela listę akceptowanych zabezpieczeń? może zadzwoń i niech ci prześlą, albo sprawdź na ich stronie www czy nie podali

dwa: w tych wątkach powinny być informacje, o które pytasz; tzn. na pewno są na forum, ale nie dam głowy, czy akurat wątek miał "alarm" w temacie. w każdym razie o ile pamiętam, to któraś xena była na tej liście

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo wątków zanim założyłem swój. Faktycznie Xena jest na liście PZU, jednak modele XN14 i XN15. Mojej XM14 nie ma. Otrzymałem też pewien wykaz jednak nie ma w nim podziału na zabezpieczenie samochodowe i motocyklowe. Analizowanie każdego krok po kroku, a jest ich sporo, to strasznie żmudna robota. Wolałbym zresztą jakieś sprawdzone rozwiązania niż wybierać coś z podsuniętej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciele nie wymagają zabezpieczeń z atestem, tylko jak jest ,to masz upist iles tam procent na AC.

 

Warunek to faktura zakupu blokady.

 

Wymagaja zabezpieczenia mechanicznego, a takie maja motocykle seryjnie.

 

Ja mam AC w PZU, a przed kupnem rozmawiałem z Allianzem i tez nie wymagali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wykupić polisę AC do mojej nowej maszyny. Ubezpieczyciele wymagają jednak jakiegoś zabezpieczenia z atestem lub tworzą własne listy akceptowanych urządzeń. Posiadam Xenę XM14, ale jej nie chcą uwzględnić.

Prosiłbym o propozycje urządzeń spełniających wymogi i będących do nabycia w przyzwoitej cenie.

Jeśli chodzi o PZU to tutaj znajdziesz dokument w którym jest wykaz zabezpieczeń przy których zastosowaniu dostaniesz 15% zniżkę składki za OC:

http://www.pzu.pl/pub/produkty/druki_majat...bezp_2_2008.pdf

 

Pozdrawiam,

E'

Edytowane przez EARL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciele nie wymagają zabezpieczeń z atestem, tylko jak jest ,to masz upist iles tam procent na AC.

 

Warunek to faktura zakupu blokady.

 

Wymagaja zabezpieczenia mechanicznego, a takie maja motocykle seryjnie.

 

Ja mam AC w PZU, a przed kupnem rozmawiałem z Allianzem i tez nie wymagali.

 

Dziwne bo ja też rozmawiałem z przedstawicielem Alianz. Stwierdził, że muszę mieć 2 zabezpieczenia bo nie ubezpieczą mi wcale /zresztą w przypadku samochodów jest chyba analogicznie/. Jedno to seryjna blokada kierownicy, a drugiego nie mam. Gdyby był też seryjny immobiliser to było by po sprawie, no ale nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm meta ( w moich moto kompletna beznadzieja - np w Aprili powodowala bledy w kompie a w gixerze odciecie zaplonu) lub patrol

 

poza tym wystarcza Ci tylko do nich piloty, w razie kradziezy tylko je musisz przedstawic :biggrin:

 

+ fakturę zakupu za alarm

 

 

W alianz jak masz immobilizer to nie jest Ci już nic innego potrzebne.w PZU musisz kupic dodtakowe zabezpieczenie blokada, alarm, łancuch. Xena wychodzi najtaniej. z tego względu właśnie rzeczy nie wydawac kasy ubezpieczyłem w alianz i mam problem z głowy oczywiście zniżki honorują wszystkie:)

 

za rok za 750 k7 zapłaciłem 1300-1400zł AC NW OC + (za kradzież motocykla z miejsc niestrzeżonych) zniżki 60% OC i 60% AC pzdr

 

jak nie masz imobilizera to kup Xene i do Alianz

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rok za 750 k7 zapłaciłem 1300-1400zł AC NW OC + (za kradzież motocykla z miejsc niestrzeżonych) zniżki 60% OC i 60% AC pzdr

Jeśli to nie tajemnica napisz proszę na jaką kwotę ubezpieczyłeś motocykl.

 

Pozdrawiam,

E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak nie masz imobilizera to kup Xene i do Alianz

Dopytałem szczegółowo w Allianz. Przy wartości moto do 15 tys. wystarczy jedno zabezpieczenie, np. fabryczna blokada kierownicy. W kolejnym przedziale do 50 tys. muszą być dwa, wystarczy jako drugi fabryczny immobilizer. Jednak jak go nie ma to zaczynają się schody, wskazano mi alarm Meta Logos jako jedyny słuszny wybór. Mechaniczne zabezpieczenia nie wchodzą w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem szczegółowo w Allianz. Przy wartości moto do 15 tys. wystarczy jedno zabezpieczenie, np. fabryczna blokada kierownicy. W kolejnym przedziale do 50 tys. muszą być dwa, wystarczy jako drugi fabryczny immobilizer. Jednak jak go nie ma to zaczynają się schody, wskazano mi alarm Meta Logos jako jedyny słuszny wybór. Mechaniczne zabezpieczenia nie wchodzą w rachubę.

Pamiętaj, że do alarmu potrzebujesz fakturę zakupu plus fakturę potwierdzającą instalację. Na obu muszą być naturalnie twoje dane i dane motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...