Skocz do zawartości

Grzeje sie, a wentylator włącza sie prawie przy 100*


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a Gdzie ten termostat jest?:wink: mogę sam to wymontować? i jak sprawdzić czy rzeczywiście jest zły? w razei czego gdzie zdobędę nowy?nie pali mi hektolitrów bo spala niecałe 6l:)

 

termostat w miejscu gdzie górny przewód wchodzi do silnika na obieg, taki zaokrąglony lekko napewno rozpoznasz. Wymontować bez problemu tylko wiadomo musisz płyn spuścic, a sprawdzasz tak ze wrzucasz go do wody i podgrzewasz, jak otworzy Ci się to znaczy ze jest ok. A nowy to chyba tylko serwis oryginalny, ja szukałem z larsonie i innych katalogach ta z ciekawości i.... nie ma;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jazda na tym...że trzyma 60stopni szkodzi czemuś? bo dopiero co płyn zmieniałem:P a jak się otworzy w układzie ten termostat to co się wtedy dzieje?

 

kolega wyżej napisał dobrą odpowiedź, co do tego termostatu, to otwarcie go uruchamia duży obieg w chłodnicy by sprawniej chłodziło ot co:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak bede musiał podjechać do pobliskiego serwisu co oni na ten temat sądzą...i jak co to zamówię od razu..

 

byłem...i mechanik który ma taki sam sprzęt powiedział że ma tak samo...60stopni na trasie i taką temp trzyma. Widocznie ten typ tak ma:) pytałem się czy kręci silnik na wysokie obroty, nie żałuje sobie i nic się nie dzieje:P no ale to wkońcu Yamaha hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak bede musiał podjechać do pobliskiego serwisu co oni na ten temat sądzą...i jak co to zamówię od razu..

 

byłem...i mechanik który ma taki sam sprzęt powiedział że ma tak samo...60stopni na trasie i taką temp trzyma. Widocznie ten typ tak ma:) pytałem się czy kręci silnik na wysokie obroty, nie żałuje sobie i nic się nie dzieje:P no ale to wkońcu Yamaha hehe:)

Najlepiej zapytaj innych użytkowników Kotka, czy ich typ też tak ma.

Gdy jakiś macher mi mowi, że podejrzana sprawa jest normą w danym modelu, to podchodzę do tego sceptycznie. Mnie życie już nauczyło, że są mechanicy i 'mechanicy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...