Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd do Chorwacji


tarrrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

foks a przy tych temperaturach problemów z regulatorem napięcia problemów nie miałeś ?? Wkońcu CBR 600 to Honda smile.gif

 

 

Odpukać, żadnych problemów technicznych poza kończącym żywot łańcuchem nie odnotowałem ;)

Mówisz o wysokich czy niskich temperaturach? Bo na początku był upał w potem w Bośni nawet koło zera :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foks a przy tych temperaturach problemów z regulatorem napięcia problemów nie miałeś ?? Wkońcu CBR 600 to Honda :)

Jak ma paść regulator to padnie - bez względu na temperaturę. Ja po wymianie swojego śmigam niestrudzenie już sporą liczbę kilometrów. Tylko znowu niestety zaczął mi się napinacz łańcuszka rozrządu odzywać - wymieniałam go na nowy ok. 15 tys. km temu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma paść regulator to padnie - bez względu na temperaturę. Ja po wymianie swojego śmigam niestrudzenie już sporą liczbę kilometrów. Tylko znowu niestety zaczął mi się napinacz łańcuszka rozrządu odzywać - wymieniałam go na nowy ok. 15 tys. km temu .

oj wydaje mi się , że wysokie temp. sprzyjają uszkodzeniu regla , mi własnie padł w upalny dzień a z nim nowa bateria , moduł oraz wszystkie świecące w danej chwili żarówki :biggrin: ale wymieniłem regiel na ducati energia i tyyż narazie mam spokój... Co do łańcucha ? hmmm , na nie wiem co to łańcuch rozrządu i napinacz w VFR :flesje: Ale odbiegliśmy trochuu od tematu ...

Napiszcie mi prosze gdzie nocowaliście i w jakiej cześći Chorwacji zazwyczaj, a także jaki jest sredni koszt pokoju od osoby a pola namiotowego , czy może są miejsca gdzie można sie rozbić "na dziko" i jak na to patrzy władza... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napiszcie mi prosze gdzie nocowaliście i w jakiej cześći Chorwacji zazwyczaj, a także jaki jest sredni koszt pokoju od osoby a pola namiotowego , czy może są miejsca gdzie można sie rozbić "na dziko" i jak na to patrzy władza... Pzdr

cytat z tematu :"Traktowanie motocyklistów przez Policję w EU..."

W Chorwacji rozbijanie się "na dziko" jest kategorycznie zabronione- susza i groźba wywołania pożaru więc karzą za takie występki zaś w Norwegi można sie rozbic w dowolnym miejscu pod warunkiem, że nie bedzie to bliżej niż chyba 100 albo 200m. od domostw (nie pamietam teraz dokładnie) jednak w większości wszyscy się rozbijaja w miejscach do tego przeznaczonych; w Grecji rok ktemu 2x rozbiliśmy sie na plaży i nie było problemu....

Cena noclegu pod namiotem zależy od regionu, miejsca, sezonu... Na wyspach zawsze jest drożej: na Krk płaciliśmy 20 euro i to przed sezonem. Był tam też kemp gdzie śpiewali 24 euro. Ceny podaję za moto, namiot, 2 osoby, prąd , prysznice. Dla porównania w okolicach Paklenicy 9 euro i już w sezonowej cenie. Na Istrii 10km od Puli ponad 20 euro. 12km przed Dubrovnikiem 16 euro. 5km od Plitvickich jezior 18 euro. Zasada jest taka- im mniejszy kemp i im dalej od obleganych przez turystów miejscówek, tym taniej.

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co!!??? To znaczy ze CB lata po zakretach jak walec drogowy! Ja z tymi sakwami STARLEM bieznik praktycznie do zera na bokach opony od winklowania. Opony byly dokumentnie zamykane na kazdym winklu

Faktem jest ze aerodynamika spada.

 

Kolega ma rację,w zeszłym roku jak lecieliśmy do Albanii miałem założone sakwy Moto Detail plus wałek na tył i nie odczułem większej różnicy,można powiedzieć że za 300 zł mamy idealne rozwiązanie,pokrowce zakładałem dopiero jak zaczynało porządnie lać, przy lekkich opadach są raczej nieprzemakalne.

Co do tankbaga to korzystam tylko z jednego piętra i mam w nim lekkie,podręczne rzeczy takie jak;

aparat,drugie rękawiczki,koszulka na zmianę itp. plus oczywiście mapa,wcześniej próbowałem więcej pięter ale; wyższy środek ciężkości,brak możliwości pochylenia się nad zbiornikiem paliwa oraz upierdliwe ściąganie i zakładanie podczas kilku tankowań w ciągu dnia skutecznie mnie zniechęciły.

Co do cen,to nocowaliśmy tylko na prywatnych kwaterach i zazwyczaj było to w okolicach 20 euro,tylko nocleg w hotelu w Sarajewie wyszedł coś koło 30 eu.

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen,to nocowaliśmy tylko na prywatnych kwaterach i zazwyczaj było to w okolicach 20 euro,tylko nocleg w hotelu w Sarajewie wyszedł coś koło 30 eu.

Pozdrawiam

:P

W takim razie to 20 eu jeszcze znośnie, a warto brać dodatkowo namiot? Ktoś sie orientuje jak różnia sie cenówki pomiedzy kwaterami a polem namiotowym? Oczywiście bedzie nas dwójka+motor. pozdrawiam :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto zabrać namiot,pola namiotowe są często w ładnych miejscach,ja byłem nastawiony właśnie na taką formę noclegów ale reszta ekipy wolała kwatery więc się dopasowałem.

Jedno co mogę doradzić przy szukaniu kwater to targowanie i szukanie`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wróciłem z wypadu ( Slowacja, Węgry, Bośnia, Chorwacja,Włochy, Austria,Czechy) chętnie coś doradzę, podpowiem. Na razie mogę napisać że trasa przez Bośnię jest jak najbardziej OK, Można jechać fajnymi trasami, niedrogo pojeść i pospać, polecam. W HR nic nas nie kontrolowali i na opłaty drogowe wydaliśmy tylko w Austri kilka euro. Dla porównania jadąc kawałek nawet przez Słowenię po 1 lipca trzeba będzie zapłacić 17.5 euro i około 25 euro w jedną stronę w HR za autostrady, więc lepiej pojechać pięknymi drogami i to darmowymi. Nie ma obaw o nic w Bośni, bezpieczniej niż u nas i tanie paliwo dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zjeździłem na CBR1000 F2 z 3 kuframi i moją żoną całe wybrzeże start i meta w W-wie i nie nażekaliśmy pomimo iż był to nasz 1 tak długi wypad. Poza smarowaniem łancucha i tankowaniem nic nie trzeba było robić, ale zawsze dbałem o techniczną stronę mojego moto i przed wyjazdem zrobiłem przeglad wraz z ustawianiem. Ze sobą zabrałem podstawowe klucze, oponę w spraju, dla każdego cciepłe i letnie ubranie, po 2 pary butów, namiot na wszelki wypadek, napoje na trasę (konserwy na wszelki wypadek) oraz ubranie przeciw deszczowe, którego nie użyliśmy bo ubranie moje tj. skóra i żony tj. kurtka i spodnie heine gerike z materiału dało radę. Generalnie do 160 idzie bez problemu, a na mokrej nawierzchni do 130. To też zależy oczywiście od opon i umiejętności. Ja używałem tych fabrycznie przeznaczonych do tego modelu. Poczytaj http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,2667363.html.

Jakbyś szukał kogoś na taką wycieczkę to daj znać moze z żoną byśmy się wybrali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój motor też jest przygotowany pod względem technicznym, wszystko cyka jak trzeba co kosztowalo mnie troche ale warto, wiadomo. Jedyny nie dopięty szczegół to zabranie bagaży.

Co sądzicie o tych sakwach? http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=23192

Są podobne do Moto Detail tylko o pare złoty tańsze, może ktoś ich uzywał i bedzie mogł coś powiedziec na ich temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój motor też jest przygotowany pod względem technicznym, wszystko cyka jak trzeba co kosztowalo mnie troche ale warto, wiadomo. Jedyny nie dopięty szczegół to zabranie bagaży.

Co sądzicie o tych sakwach? http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=23192

Są podobne do Moto Detail tylko o pare złoty tańsze, może ktoś ich uzywał i bedzie mogł coś powiedziec na ich temat??

 

Ja je mialem w reku, pomacalem i sa spoko, ale o 5 litrow mniejsze czyli w sumie o 10, a to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...