Skocz do zawartości

SUZUKI GS 400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a to, ze pomiar bedzie jeden a nie trzy, o ktorych pidsal Adam

 

pozdrawiam

 

Alternator faktycznie jest jedno fazowy ( wychodzą z niego 3 kabelki) i napięcie ma właściwe . Czyli wymiana regulatora .

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc , mam nadzieję że poradzę sobie z tą wymianą i wszystko będzie działać. ;)

Edytowane przez browarniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty, czerwony i czarny. W 3fazowym trzy żółte, czerwony i czarny.

 

Z Alternatora wychodzą 3 przewody żółty , biało niebieski i bodajże biało czerwony albo czarny teraz nie pamiętam , a z regulatora wychodzi 5 przewodów w tym jeden jest od razu przykręcony do śruby mocującej regulator ( czyli do masy ). Chcę właśnie kupić regulator i teraz nie wiem jaki bo ten uniwersalny ma opis że jest 3fazowy . Jak podłączyć nowy regulator skoro on ma też 5 przewodów lecz 3 są żółte a w moim starym są 3 białe z jakimiś paskami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz altek trojfazowy, polaczenie z regulatorem jest w opisie dostarczonym z regulatorem. Jezeli opisu i schematow nie zrozumiesz to nikt Tobie juz lepiej tego na forum nie wytlumaczy. Udaj sie wtedy do elektryka, z pewnoscia wiele nie zaplacisz za porade a sam sie nauczysz czegos i przede wszystkim bedziesz mial pewnosc, ze wszystko jest zrobione jak nalezy...

w przypadku nieprawidlowego polaczenia ryzykujesz ponownym uszkodzeniem regulatora, spaleniem altka... itd

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Alternatora wychodzą 3 przewody żółty , biało niebieski i bodajże biało czerwony albo czarny teraz nie pamiętam , a z regulatora wychodzi 5 przewodów w tym jeden jest od razu przykręcony do śruby mocującej regulator ( czyli do masy ). Chcę właśnie kupić regulator i teraz nie wiem jaki bo ten uniwersalny ma opis że jest 3fazowy . Jak podłączyć nowy regulator skoro on ma też 5 przewodów lecz 3 są żółte a w moim starym są 3 białe z jakimiś paskami .

 

To masz coś kombinowane, bo w oryginalnym są trzy przewody, tak jak podałem. Ktoś wstawił nowszy regulator ale to chyba nie do końca działa.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porzadku - 3 fazowy regler i alternator, czy wszystkie przewody od alternatora ida do reglera, czy jeden idzie na przelacznik swiatel ?

 

Adam M.

A więc jest tak jak piszesz jeden idzie do świateł . Zrobiłem taki manewr że zamieniłem te przewody i o dziwo jest ładowanie :notworthy: . Tylko wolałem za dużo nie jeździć bo nie wiem czy czegoś nie uszkodzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...