Skocz do zawartości

Wypadek w Jeszkowicach pod Wrocławiem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok - ja na widok wsiadającego do kabiny kierowca TIR-a z piwem w ręku nie zadzwonię, wg mnie to jeszcze nie powód. Jak zobaczę pijanego kierowcę usiłującego odjechać lub jadącego stylem pijanego - zadzwonię, bo nie przychodzi mi do głowy inne rozwiązanie.

 

Popatrz na to zatem tak - co jest większym złem - jest gość trzeźwy po 2 łykach piwa i zatrzymają go do kontroli żeby dmuchnął - on to zrobi i pojedzie dalej bo normy nie przekroczył oraz nawalony koleś z 1 promilem który wsiadał z piwem do auta, ale nikt kto go widział nie pomyślał że jest pijany bo przecież "to było jego pierwsze piwo"...

 

Co do kolegów -dokładnie MOC jak to napisałeś - wyjmę kluczyki, wyperswaduję, raczej użyję innych środków niż uczynny telefon na...

 

To ja odwrócę Twoje pytanie - kolega łamiąc przepisy doprowadza do stłuczki z Twoim autem. Wezwiesz policję równie chętnie jakby to był obcy bojąc się że się później wycofa z oświadczenia o jego winie.

 

Z innej strony jak obcy facet zareaguje gdy będziesz działał wg. schematu "wyjmę kluczyki, wyperswaduję, raczej użyję innych środków niż uczynny telefon na..."? Czujesz różnice?

 

I proszę jeszcze raz o czytanie mojego postu uważnie, nie stawiam znaku równości pomiędzy jednym piwem a pijaństwem, to wszystko... A nawet Ty zaraz dorabiasz do tego historię o całkowitej i bezmyślnej tolerancji dla pijanych na drogach...

pzdr

 

Ja takiej równości nie stawiam, chociaż prowadzenie nawet po jednym piwie uważam za nieodpowiedzialność - bo to niepotrzebne przesuwanie swojej wewnętrznej granicy.

 

Problemem są przecież Ci co prawo łamią, a właściwie bardziej nie tyle że łamią prawo tylko co roku zabijają niemałą liczbę osób na drogach. I o nich chodzi - tylko widząc gościa z puszką wsiadającego do auta nie potrafisz ich rozróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, motocyklista i tak winny bo przeciez pedzil 300km/h oni wszyscy tak jezdza...

:icon_rolleyes:

No cóż debili w naszym środowisku nie brakuje. Wraz ze wzrostem liczby motocyklistów ich jakośc znacznie spadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...