Skocz do zawartości

Bardzo dziwny problem


patryk3860
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duży problem z motocyklem mz etz 251 a mianowicie: normalnie odpala i na biegu jałowym wkręca się dobrze na obroty, gdy wezmę ją na stopkę centralną i tylne koło będzie w górze to na każdym biegu dobrze się wkręca ale gdy próbuję ruszyć motocykl gaśnie zaraz po puszczeniu sprzęgła. Zmienialiśmy nawet zapłon z elektronicznego na zwykły i nadal to samo. Jak myślicie co może być przyczyną?? Piszę tutaj a nie w temacie o mz ponieważ tu więcej osób zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak koło jest w powietrzu to każdy silnik będzie niemalze normalnie kręcił, moim zdaniem to moze być wina braku dobrej kompresji. czyli silnik poprostu nie ma siły i gaśnie. jak w dt miałem zjechany tłok to odplała dobrze na wolnych jakoś chodziła i nawet kręciła sie, troche gorzej ale wkręcała sie na obroty a jak próbowałem ruszac to gasła, troche lepiej dało sie ruszyć z odpychaniem sie nogami ale też zaraz padała. po zrobieniu cylindra wszystko chodziło jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwne jest bo jak dostaje obrotów wysokich na podnóżce to powinno eliminować gaznik i zaplon tez raczej a masz wszystko ok w silniku ?? motocykl sam gaśnie czy zaczyna ciągnąć i go dusi ?? ja bym sprawdził czy kompresja gdzieś nie ucieka bo to przy obciążeniu by mogło wyjść i filtr powietrza koniecznie sprawdz a tam nie ma nic wiecej w tym silniku :icon_exclaim:

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć dusze z gaźnika i wygotuj je w wodzie z płynem do naczyń. Później ładnie kompresorem przedmuchaj, jak będą w gaźniku, żebyc nie zgubił.

to Ci znachorskie sposoby :) że niby co ten płyn ma dać ??? jak już to w occie lub kwasku cytrynowym zrób kąpiel lub zupkę to porozpuszcza osady i kamień i przywróci nominalne średnice dysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...