Skocz do zawartości

częste uszkodzenie świecy


emilek34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

znajoma kupiła dzieciakowi 4kołowca 4t 110 cm pojemności.jeżdził aż padl.wymieniłem świece(miała przebicie).jeździł parę dzionków i znowu to samo.w ciągu miesiąca to samo 4 razy.jaka może być przyczyna tak częstego uszkadzania świecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oleju nie bierze ?? ciepłota świecy odpowiednia ?? jakie świece stosujesz ?? padnięta świeca jest biała czarna rózowa ??osiągi wszystko w normie pali bez problemu ??

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w sumie chya ten sam problem, jeszcze się z tym nie bawiłem ale może mi coś podsuniecie.

Mam Suzuki GT 80 i tak na poczatku założyłem świece taką jak ma być przejeździłem z 2 dni i próbowałem podpiąc stacyjke metodą prób i błedów- nie podpiąłem ale zauważyłem że padła mi świeca (była czarna). Założyłem inną (indeks ciepłoty wyzszy o 1) pochodziła jeden dziś na drugi ją odpaliłem zapaliła weszła na wysokie zeszła dodałem gazu i znowu siadła. Świece były wygrzane prawidłowo, iobie po tym jak padły miały kolor czarny

 

Wie ktoś co to może być bo nie chcaiłbym kolejne świecy stracić, może to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no paliwo ci nie dochodzi. mam doswiadzcenia z tymi sprzetami chinskimi. Nie ma w nich zadnych trudnosc. Kazde takie moto ma budowe prostą jak drut :biggrin: Masz problem z gaznikiem, najlepiej sprawdz czy dostaje paliwo, zawsze jak takie cos kupuje to trzeb grzebac ze ssaniem i ustawieniem iglicy i takimi duperelami w gazniku . Ale potem juz ok powodzenia. Zawsze mozna wymienic gaznik zazwyczaj jest tak ze 2 z 4 tych chinczyków chodzą dobrze a przy pozostałych trzeba cos wymieniac. (We wszystkich trzeba grzebac :D) taki morał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewanie świecy=odpalasz moto jedziesz 10 km gasisz teraz wykręcasz świece na lekko ciepłym silniku (nie na gorącym bo uszkodzisz gwint)wkładasz nową i wracasz i silnik nie gasisz przez te 10 km ani razu....

 

tak mi jackuzy tłumaczył podobno z grubsza chodzi o to żeby świeca popracowała długo na obciązonym silniku przed pierwszym zgaszeniem .....

 

to jest głownie wymysł NGk i DENSO bo np starą iskre to wkładasz i jedziesz........i możesz zgasić na ssaniu i nie musisz jej wygrzewać nic wkładasz i jeździsz i tak powinno być a z NGK trzeba sie pieścić

 

ja miałem jedną wygrzałem ją przez 3 km niby za krótko następnego dnia odpaliłem na ssaniu coś mi rypło w zapłonie zgasła na ssaniu i po świecy.......przebicie....przesiadłem sie na f95 z malucha i teraz niczym sie nie przejmuje :icon_razz:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a załóż jakąś starą świece iskry albo bosha i bedzie dobrze ... tez tak mialem kiedys i zalozylem stara swiece i zezdze już od dawna na niej i nic :)

 

a załóż jakąś starą świece iskry albo bosha i bedzie dobrze ... tez tak mialem kiedys i zalozylem stara swiece i zezdze już od dawna na niej i nic :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...