Skocz do zawartości

Nicasil a selekcje tłokow


Bonus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostanio zatarłem swoja rmke był w niej nowy nicasil nowy tłok prox 53,95 wpadł do srodka zawor ale nie wazne problem jest nastepujacy koles z salonu motocyklowego doradził mi aby przechonowac cylinder i kupic tłok selekcja D 55,95 i dzis zaniosłem cylinder do przechonowania ale cos mnie tkneło i mam pytanie jaka jest grubosc nicasilu?? czy selekcja D nie jest aby jako nadmiar do cylindrow zeliwnych prosze o szybka odpowiedz jutro rano maja sie wziac za ten cylinder a troche sie boje niby to dobra firma ale wole miec pewnosc wrazie czego mozna rano zadzwonic i powiedziec ze maja tego nie robic Prosze o szybka odpowiedz :clap: :icon_razz: :bigrazz: :bigrazz: :wink: :banghead: :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to nie jest nadwymiar? 2 mm nicasilu zhonować? Skoro np w yz 250 montuje sie tloki na nicasil na srednice cylidnra od 66.40(fabryka) do 66.43(+0.03 mm ) i wtedy nowy nicasil trzeba kłaść. A np 66.40 to jest juz nadwymiar do tulei zeliwnych. W koncu roznica miedzy nowym a zalecanym kladzeniem nowego nicasilu wynosi 0.03 mm a u Ciebie ta roznica po honowaniu wyniesie az 2.00 mm wiec to juz moim zdaniem nicasilu dawno tam nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honowanie to jest wygładzanie a nie szlifowanie :icon_mrgreen:

do nikasilu trzeba bardzo wysokiej jakości szczotek

 

a wymiary są 4, A B C i D, zwykle B jest jako rozmiar fabryczny , między kolejnymi selekcjami jest ok 0.01mm różnicy

 

trzeba pomierzyć ile się zetrze powłoki przez honowanie i czy w ogóle jest to wykonalne przy uszkodzeniu jakie powstało

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to nie jest nadwymiar? 2 mm nicasilu zhonować? Skoro np w yz 250 montuje sie tloki na nicasil na srednice cylidnra od 66.40(fabryka) do 66.43(+0.03 mm ) i wtedy nowy nicasil trzeba kłaść. A np 66.40 to jest juz nadwymiar do tulei zeliwnych. W koncu roznica miedzy nowym a zalecanym kladzeniem nowego nicasilu wynosi 0.03 mm a u Ciebie ta roznica po honowaniu wyniesie az 2.00 mm wiec to juz moim zdaniem nicasilu dawno tam nie bedzie.

 

 

kolega ma racje a ten gość z salonu jak i ten który podjął się pseudo "honowania" nie ponieważ tłok selekcja d o którym pisałem to nadmiar do cylindrów z tuleja . Rano zadzwoniłem się upewnić czy zakład który sie tego podjął aby wie co robi ale było już zapóźno zaczęli rozwiercać mój cylinder kiedy już go spierdo lili to właściciel powiedział ze oni sie tym nie zajmuja tylko samymi szlifami chociaż to on powiedział ze mam mu donieść tłok o następujących wymiarach . Jutro składam reklamacje i sprawa pójdzie do rzecznika spraw konsumenta bo jeżeli ktoś sie nie zna na tym co robi to nie powinien tego robić w grudniu dawałem do nakładania nowy nicasil i wyniosło mnie to 600 zł a drogą to nie chodzi jeśli ktoś może to niech wypisze wymiary danych selekcji w tłokach żeliwnych i tych z nicasilem dla danych pojemności warto znać tego typu rzeczy zapewniam :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Cześć wszystkim jestem Sebastian i mam parę pytań odnośnie tulei/nicasilu 

Więc moje pytanie jest następujące:

-Ile na jednej tulei zrobimy tłoków?

-Czy jak już tuleja kończy swój żywot i nie będzie można zrobić szlifa to można dodać kolejną tuleję czy to już koniec żywotu cylindra 

-A jeżeli chodzi o nicasil to czy jak nicasil się wytrze to czy można nałożyć nową ilość nicasilu na ten sam cylinder czy juz jest do wyrzucenia

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi chodzi o 125 w 2t

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są w Polsce 2 zakłady które zlecają taką regenerację angielskiej firmie Langcourt Ltd i podobno najlepszy nicasil jest od nich i jeszcze z jednej niemieckiej firmy,.W Polsce tak samo są zakłady,które wpasują Ci nową tuleje, ale jak podliczysz wszystkie koszty to poprostu często taka operacja jest nieopłacalna. Lepiej kupić nowy zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...