Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

Z ceną serwisu tylnego zawiasu się liczyłem i na taką kwotę gdzieś to szacuję - chodzi mi o to, czy ktoś z Was może polecić konkretną osobę, której można wysłać amortyzator i nie obawiać się, że wróci w gorszym stanie.

Sprawa z łożyskiem do przemyślenia - dolny AllBalls dostał luzu po ~2 miesiącach, ale nawet wg serwisówki luz na tym elemencie to norma. Wolałbym, żeby góra wytrzymała znacznie dłużej.

Myślałem, że jest większa rozpiętość wśród sprężyn.

W takim razie, jeśli tył motocykla mi 'siadł' i jest pluszowy - w jaki sposób go utwardzić? Czy w/w serwis może coś pomóc? Olej stracił właściwości? Za mało gazu? Skręcić odpowiednio sprężynę (ale bez przesady, bo przecież odpowiada za SAG)? Przykręcić kompresję?

 

Dzięki za tak szybką odpowiedź oraz pozdrawiam

Sprawnie działający zawias to zawias gdzie wymieniasz olej na czas( dla tylnego amora to max 50godz), odpowiednio dobrana sprężyna pod wagę i odpowiednie ustawienie parametrów m.in wspomniany przez ciebie SAG. Jeśli serwis był dawno to amortyzator może się zachowywać tak jak twój, więc należy zacząć od jego naprawy. Co do sprężyn to jest ich więcej, ja ci podałem tylko te opisane przez KTM-a w serwisuwce. Tuningowych sprężyn innych firm jest mase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między EXC 400 a EXCR 400 ??

Bo Ktm nawymyśla tych oznaczeń i potem chyba sami mają problem co jest co...Patrząc na opisy poszczególnych modeli w serwisuwkach wychodzi że EXCR 400 to stary silnik tzw. RFS a EXC 400 to nowsza konstrukcja czyli modele 2008-2011.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak to jest. Kupiłem opone Michelin AC 10 o rozmiarze 120/90/18. Po odbiorze opony wydawała mi sie bardzo szeroka, zmierzyłem ja od kostki do kostki i wyszło 140mm. Dlaczego wiec jest na oponie rozmiar 120 ?

Wymiar podawany jest gdy opona jest skompletowana z felgą o odpowiedniej szerokości, więc zakładaj pompuj i się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam pytanie czy tłumik od KTM 450 sx pasuje do 450 exc?

Od 04 roku pasuje, bo wcześniej EXC miał podwójne kolanko a SX pojedyńcze.

 

Tyle że później być może przyda się lekka regulacja bo SX-owski ma większy "przewiew"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sx też miał podwójne kolanko, a poza tym to nie ma znaczenia bo miedzy kolankami a tłumikiem jest jeszcze jeden element który łączy kolanka i w tłumik wchodzi juz jedna rura

teżmi sie własnie tak wydawało ja u siebie mam pojedyncze ale tak jak kolega mówi ze nawet jak było podwójne to łącznik ten sam - no chyba że się myle bo chce kupić własnie ten :

http://allegro.pl/higashi-koncowka-wydechu-ktm-450-sx-450-505-sx-f-i3094395725.html

a kolo mi pisze że do 2004 a do 2005 nie pasuje

 

Tu znalazłem nawet na foto2012%5C03%5C18%5Cbikepics-2367935-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz rację ale mam też drugie moto teraz kawe z750r w które też doinwestuję a tu mam fabryczny i taki zdezelowany i wydaje mi się że to lepsze a na droższe nie mam hajsu a w używkach bieda - chyba że ma ktoś coś ciekawego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sx też miał podwójne kolanko, a poza tym to nie ma znaczenia bo miedzy kolankami a tłumikiem jest jeszcze jeden element który łączy kolanka i w tłumik wchodzi juz jedna rura

Ale chyba tylko w 2002 roku, później było już pojedyńcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtopa z tym tłumikiem na maxa - cieżki na maxa i w opłakanym stanie co do tego czy orginalny maiłem wile wątpliwości cała pucha od jakiegoś innego chyba i plakietka na nity przyczepiona

Czyli nie wygląda tak jak na zdjeciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...