Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie, sprawę.

Motocykl to ktm 525 exc '06.

Chyba szykuje mi się wymiana tarcz sprzęgłowych, być może i przekładek oraz sprzężyn.

I tutaj mam pytanie czy ktoś, kto jest bardziej w temacie mógłby mi poradzić jakie ewentualnie tarcze mógłbym zakupić?

Poszukuję czegoś, co spowoduje, że nie zbankrutuje, ale nie będzie najgorszym chłamem.

Coś pośredniego.

Czy np. do modelu 450, 400, 520 i 525 pasują te same tarcze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam pytanie, sprawę.

Motocykl to ktm 525 exc '06.

Chyba szykuje mi się wymiana tarcz sprzęgłowych, być może i przekładek oraz sprzężyn.

I tutaj mam pytanie czy ktoś, kto jest bardziej w temacie mógłby mi poradzić jakie ewentualnie tarcze mógłbym zakupić?

Poszukuję czegoś, co spowoduje, że nie zbankrutuje, ale nie będzie najgorszym chłamem.

Coś pośredniego.

Czy np. do modelu 450, 400, 520 i 525 pasują te same tarcze?

 

 

na jakiej podstawie sądzisz że sprzęgło szwankuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, sprawę.

Motocykl to ktm 525 exc '06.

Chyba szykuje mi się wymiana tarcz sprzęgłowych, być może i przekładek oraz sprzężyn.

I tutaj mam pytanie czy ktoś, kto jest bardziej w temacie mógłby mi poradzić jakie ewentualnie tarcze mógłbym zakupić?

Poszukuję czegoś, co spowoduje, że nie zbankrutuje, ale nie będzie najgorszym chłamem.

Coś pośredniego.

Czy np. do modelu 450, 400, 520 i 525 pasują te same tarcze?

Pasują. Produkty firmy EBC są dość wysokiej jakości a cena całkiem całkiem. Tylko najpierw to sprzęgło sprawdź jak juz wspomniał kolega a później kupuj tarcze. Jeśli masz serwisówe (jeśli nie to na necie jest pełno informacji o sprzęgle) sprawdź jaka ma być grubość tarcz i zmierz suwmiarką jaka jest a wtedy będziesz wiedział czy wymienić czy nie. Sposób to dość książkowy bo wiele osób poprostu widząc tarcze wie co z nią, ale zapewne na podstawie pomiarów poprawnie ocenisz zużycie tarcz. powodzonka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na dokładniejszych pomiarach się skończy.

na jakiej podstawie sądzisz że sprzęgło szwankuje ??

Wnioskuję po tym, że ciężko jest znaleźć luz - nawet na rozgrzanym silniku.

Przy 'agresywniejszym' ruszeniu słychać takie specyficzne jakby ocieranie od strony sprzęgła, dodatkowo może mi się wydaje, ale jakby przy wysokich obrotach już nie ciągnął - tego akurat nie jestem pewien, być może poprostu w 4t tak już jest.

Sprzęgło odpowietrzałem.

Nie ukrywam, że w sprawach stricte 4T jestem lajkonikiem (zawory wyregulować potrafię, oleum zmienić również) - niemniej proszę o wyrozumiałość i ewentualną radę, pomoc.

Istnieje możliwość, że to przez olej?

Poprzednik wlał podobno Castrola Power 1 ( 10w40 lub 10w50) syntetyk.

Podejrzewam, że to pytanie padło już z milion razy, ale jakoś nie potrafiłem sobie go odnaleźć, więc może ktoś się zlituje i doradzi, jaki olej się nada.

 

Za odpowiedzi dziękuje :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na dokładniejszych pomiarach się skończy.

 

Wnioskuję po tym, że ciężko jest znaleźć luz - nawet na rozgrzanym silniku.

Przy 'agresywniejszym' ruszeniu słychać takie specyficzne jakby ocieranie od strony sprzęgła, dodatkowo może mi się wydaje, ale jakby przy wysokich obrotach już nie ciągnął - tego akurat nie jestem pewien, być może poprostu w 4t tak już jest.

Sprzęgło odpowietrzałem.

Nie ukrywam, że w sprawach stricte 4T jestem lajkonikiem (zawory wyregulować potrafię, oleum zmienić również) - niemniej proszę o wyrozumiałość i ewentualną radę, pomoc.

Istnieje możliwość, że to przez olej?

Poprzednik wlał podobno Castrola Power 1 ( 10w40 lub 10w50) syntetyk.

Podejrzewam, że to pytanie padło już z milion razy, ale jakoś nie potrafiłem sobie go odnaleźć, więc może ktoś się zlituje i doradzi, jaki olej się nada.

 

Za odpowiedzi dziękuje :bigrazz:

 

jeśli jest to takie jakby chrobotanie przy ruszaniu to raczej olej do wymiany już a nie sprzęgło

 

oznaką niedomagania sprzęgła jest albo ślizganie sie (obroty rosną a motor nie przyspiesza)

lub ciągnięcie (sprzęgło wciśnięte a sprzęt chce ruszyć )

 

a dźwignia jak sie zachowyje przy wciskaniu??

 

bo może masz uszkodzoną pompke a nie sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na dokładniejszych pomiarach się skończy.

 

Wnioskuję po tym, że ciężko jest znaleźć luz - nawet na rozgrzanym silniku.

 

Poprzednik wlał podobno Castrola Power 1 ( 10w40 lub 10w50) syntetyk.

Podejrzewam, że to pytanie padło już z milion razy, ale jakoś nie potrafiłem sobie go odnaleźć, więc może ktoś się zlituje i doradzi, jaki olej się nada.

 

Za odpowiedzi dziękuje :bigrazz:

 

Witkacy wszystkim

Gdzies doczytalem ze ciezko wskakujacy luz to domena KTM-a - japonczyki nie maja z tym problemow

jak to sie przedstawia tak naprawde ? czy to kwestia wyczucia - delikatnej nozki :)

 

Jesli Castrola to 10w50 - ja z tego oleju nie bylem w DRZ zadowolony - sprobuj go wymienic na cos lepszego - w tej cenie spokojnie kupisz Motula 7100 lub 300V na Allegro i wtedy sprawdz... Jezdzi ktos na Motorexie 20w60 ? specjalnym do KTM ?

 

Ja za soba mam dopiero jeden krotki wyjazd na 525 SX i wiecej pytan bede mial dopiero na wiosne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SXie sprzęgło,kosz mam w idealnym stanie ale też mam problemy z ze znalezieniem luzu:D Jeździłem na BelRay Thumper a teraz przerzuciłem się na Castrola 10W50. Poprawa jest ale sprzęgło nie pracuje tak płynnie jak na oryginalnym oleju ( czuć w pewnym momencie szarpnięcie przy ruszaniu przez co ciężko w terenie wyczuć ruszając pod górę lub w błocie gdzie uślizg koła nie jest wskazany) 2/3 zakresu klamki sprzęgła motocykl zaczyna ruszać a w pewnym momencie czuć jakby się rozkleiło i strzał do przodu:D Co prawda może jeszcze Thumper się nie wypłukał i dlatego tak się dzieje, na castrolu zrobiłem dopiero 1 wymianę i już nie jeździłem. Nie wiem czym motocykl wcześniej był zalany bo sprzedający sprowadził moto z Anglii i nie miał pewności czy poprzedni właściciel jeździł na Motulu czy Motorexie...w każdym bądź razie na tamtym oleju sprzęgło lepiej pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem też, że może trzeba zmienić już płyn w hydraulice sprzęgła.

Czym to zalać? Czytałem o płynach Magury, Motorexa - ale są w kosmicznych cenach - od ok. 25zł (w góre) za 100 ml; doczytałem, że ludzie stosują płyn hydrauliczny LHM przeznaczony do Citroenów.

Jest mineralny, jak nakazuje producent - cena ok. 20zł za litr.

Można go zastosować?

Oczywiscie chodzi mi o całkowitą wymianę, a nie jakieś tam dolewki.

 

 

A co do zmiany oleju - będe musiał to zrobić na dniach.

Lać Motula? Jakiego?

Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak uszkodziłem pompę to kupując nową kupiłem i płyn magury. Cena około 30zł a wystarczy na 2 wymiany...jeżeli ktoś umiejętnie się z nim obchodzi:D:D Podobno płyn hydrauliczny LHM sprawdza się w 100% jednak kupując nową pompę nie chciałem ryzykować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też miałem problemy ze sprzęgłem w ktm-ie exc 450 06r problem był przy rozgrzanym silniku opadała klamka tak jakby sprzęgło się zapowietrzało, wkońcu zmieniłem olej na Motula 300V 15w50 i wszystko się naprawiło, a co do luzu to często słyszałem że kiepsko wchodzi w exc, czego u siebie nigdy nie zauważyłem, luz wchodził bez większych problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał.

Zmieniłem olej + płyn w hydraulice od sprzęgła.

Znalezienie luzu nie stanowi już żadnego problemu.

Czasami tylko pierwszy bieg wchodzi dosyć głośno.

 

jeśli jest to takie jakby chrobotanie przy ruszaniu to raczej olej do wymiany już a nie sprzęgło

 

 

Chrobotanie pojawią się jeszcze czasami przy gwałtowniejszym ruszeniu na przyczepnym podłożu - asfalt, itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...