Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

A ja musiałem zostawić niunię na warsztacie do jutra. Przegląd 12000 + hamulce. Mam nadzieję, że zamknę się w 1000zł. Świece do wymiany (chyba kupię irydowe...)

 

Jak ktoś chce się zamienić za supermoto to ja bardzo chętnie bo żal mi tego sprzęta, obrywa ostro po dupie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem..... zostawiłem tam 1003zł

 

W zakres przeglądu wchodzi - wymiana oleju silnikowego, wymiana filtra oleju, wymiana świec zapłonowych i wymiana lub jeśli się nadaję to czyszczenie filtra powietrza do tego wszystkiego standardowe czynności jak sprawdzenie układu manetki gazu, czyszczenie/smarowanie łańcucha i mycie motocykla (u mnie odziwo pominięto)

 

Wszystko wycenione na: 700 przegląd, 86.70 olej, 31.70filtr, 111 świece NGK CR7E (lepiej kupić na własną rękę jeśli serwis się zgodzi)

 

Oraz zrobiono mi hamulce, połowicznie tylko. Zostały rozprute na części i wyczyszczone ale powiedzieli, że żeby to znowu całkowicie normalnie chodziło to trzeba też oringi wymienić bo zimy nie zniosły.

 

Klocki tył EBC FA197 (nie wzmacniane jak poprzednio) 75zł larsson

Płyn DOT4 14.40zł

odpowietrzanie 60zł i podobno robocizna wliczona w przegląd.

 

W tej chwili nie mam już gwarancji na układ hamulcowy i zawieszenie tak samo jak na tamten klakson którego już nie mam od dawna. Zostały mi 24 miesiące gwary na silnik.

 

Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję. Pierwszy 1000 km zrobione :crossy: . Ciekawe czy wszystkie serwisy kasują tak samo. Ja w Bydgoszczy za pierwszy przegląd płaciłem 270,00 Taką kwotę idzie przeżyć.

 

Dzięki ;)

 

To ja wieczorem dam znać ile to aktualnie kosztuje w okolicach Warszawy.

 

Tak przywykłem do tego cichego burczenia do 4 tys obrotów, że jak teraz docieram do 6 tys to mi jakoś glośno i się boję ze się coś popsuje... brzmi nienaturalnie ;) Aż boję się pomyśleć, jak ta maszyna brzmi przy 10 tysiącach :crossy: i jak się rozpędza :D

 

Już wiem:

 

337 zł brutto :( (pierwszy przegląd + filtr oleju + olej)

Edytowane przez radek_250r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę jest różnica w cenach przeglądów ale można się było tego spodziewać. Może warto poszukać serwisu w innym (tańszym) mieście.

Fakt, motocykl ten wydaje różne dziwne dzięki. Nie raz zastanawiałem się czy coś nie walnęło. Tak do 8 tyś obrotów to silnik wydaje dźwięk, który można nazwać mało szlachetnym :) Przy ok 10 tyś robi się ciekawie, przy 11 tyś już maszynka ma całkiem akceptowalny odgłos. Do dźwięku "litra" to nie ma porównania ale jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i po co ja się tak produkuję ? :wink: Przecież pisałem ile zapłaciłem za pierwszy przegląd. 430zł w Liberty Motors kiedy jeszcze tam było Kawasaki.

 

CZYTAĆ ! a nie tylko jeździć i jeździć :wink:

 

a tak przy okazji:

 

15300KM - czujnik STOP tylnego hamulca nie działa. Prawdopodobnie rdza. :icon_mrgreen:

 

EDIT - Dobra o cenie pierwszego nie napisałem jednak :) ale wyszło około wspomnianych 430zł razem z olejem i filtrem.

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i po co ja się tak produkuję ? :wink: Przecież pisałem ile zapłaciłem za pierwszy przegląd. 430zł w Liberty Motors kiedy jeszcze tam było Kawasaki.

 

CZYTAĆ ! a nie tylko jeździć i jeździć :wink:

 

(...)

 

EDIT - Dobra o cenie pierwszego nie napisałem jednak :) ale wyszło około wspomnianych 430zł razem z olejem i filtrem.

 

Jestem skłonny wybaczyć Ci Twoje zachowanie i Twój ton :icon_twisted:

 

Swoją drogą niezły rozrzut cenowy...

 

 

Shiningami... ludzie przestaną kupować motocykle jak tak będziesz co post pisał co Ci padło. :crossy:

 

(...), przy 11 tyś już maszynka ma całkiem akceptowalny odgłos. Do dźwięku "litra" to nie ma porównania ale jest fajnie.

 

11 tyś... moje marzenie to w końcu usłyszeć :icon_mrgreen:

Edytowane przez radek_250r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje pytanie czy Shiningami ma tak "dobrą rękę" :) do motocykli czy kupiliśmy sprzęt średniego gatunku ?

 

Oj to nie jest motoroweroskuter z reala za 1299 zł, ani nawet taki lepszy za 6999 zł. Nie przyjmuję argumentu o rzekomym średnim gatunku :icon_razz: To musi być ta jego ręka :>

Edytowane przez radek_250r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to mogę pisać kumulację ale to wcale nie będzie wyglądało lepiej :icon_razz:

 

Owszem to kwestia ręki ale nie tylko. Taka praca ludziska, codziennie 9 rano odpalanie i tak przez następne 8 godzin ciśnięcia przez miasto od 20 do 140 km/h.

 

Ale największy wpływ na moto miała zima, to w zimę poszły hamulce i rdza zaatakowała zakamarki których nie mogłem umyć. To jest twardy sprzęt (podobno wykonany lepiej niż Hyosung GTR250 EFI) i dla ludzi użytkujących go w lepszych warunkach będzie długo latał. Sami widzicie, że silnikowo jest cacy lala :D tylko olej i filtry wymieniam.

 

 

Mimo to KAWASAKI mogło uprzedzić, że to sprzęt do jeżdżenia w niedziele po bułki do sklepu. To bym sobie kupił enduraka albo SM albo coś :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszlym tygodniu jade do Bydzi na przeglad.Jarenty napisz mi gdzie jest Kawa w Bydzi bo ja swoje moto kupilam w Toruniu,ale juz zlikwidowali salon i serwis. :evil:

Kobiety z natury są aniołami, ale kiedy połamie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to kwestia ręki ale nie tylko. Taka praca ludziska, codziennie 9 rano odpalanie i tak przez następne 8 godzin ciśnięcia przez miasto od 20 do 140 km/h.

 

140 przez miasto? W którym miejscu taka prędkość w Warszawie jest dozwolona? Albo nawet i poza Warszawą?! No ładnie... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...