Skocz do zawartości

Jak wyczyścić tłumik w środku z sadzy??


P107R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zawiozłem kilka elementów od mojego moto do chromu, ale na miejscu okazało się że nie mogą tam przyjąć moich tłumików, ponieważ w środku jest sporo sadzy która zanieczyszcza kąpiel galwaniczną, a oni nie są w stanie tego wyczyścić. Facet powiedział żebym to spróbował wymyć ropą albo benzyną i że może to poskutkować ale nie musi. Może ktoś zna jakiś skuteczny sposób na wyczyszczenie tej nieszczęsnej sadzy, tłumiki są starej konstrukcji, mają kształt trąbki i są nierozbieralne, i dlatego jedynym sposobem na ich wyczyszczenie pozostaje wymycie ich jakimś płynem. Może spróbować naftą, albo jakimś kwasem? albo do płynu może dodać jeszcze jakieś kamyczki albo piasek i trzepać tym we wszystkie strony?? Bardzo proszę o pomoc bo nowe tłumiki to nie jest najtańsze rozwiązanie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w czyściłem klientowi wyciorem coś na wzór tego czym myjesz wąskie głębokie szklanki itd. skręciłem po 4 pręty obok: =>> : : w nie powplatałem na zmianę włosy stalowe i ryżowe (od szczotki budowlanej). Na początku moczyłem w skrzacie (pomaga na wszystko :icon_rolleyes: ) a potem benzyną ekstrakcyjną i napewno było lepiej jak poprzednio a że u gościa był przelotowy tłumik z wypełnieniem stalowym a nie z jakiejś tam maty to miałem przez to ułatwioną robote

Edytowane przez sewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc moja propozycja jest inna - środek do czyszczenia grilla. Ja swojego czasu kupiłem taką dużą butlę ze spryskiwaczem. Środek nazywał się "Grilex".

Tłumiki i kolektory od Drag Stara były po tym czyściuteńkie. Cała sadza się pięknie złuszczyła i wystarczyło wypłukać wodą i cała wypłynęła jako takie czarne płatki.

 

Ja bym tam z żadnymi gwoździami, kamieniami i innymi rzeczami naruszającymi powierzchnię nie eksperymentował...

 

Tych środków do czyszczenia grilli jest trochę, więc można coś znaleźć. Niektóre z nich wchodzą w reakcję z aluminium, więc np. nie nadają się do usuwania nagaru z głowicy czy tłoków.

 

Z drugiej strony jest trochę preparatów specjalistycznych. Tu masz pierwszy lepszy:

http://www.logismarket.pl/gt85-polska-sp-z...78842112-p.html

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...