Skocz do zawartości

Kask do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Co do homologacji to najmocniej przepraszam, ale proszę pokazać przepis, który to reguluje. Na próżno takiego szukać, ponieważ taki NIE ISTNIEJE.

 

Jestem ciekawy czy firma ubezpieczeniowa mogłaby wykorzystać brak homologacji żeby odmówić wypłaty odszkodowania ofiarze wypadku, która jechała w kasku bez homologacji europejskiej. Robi ktoś w ubezpieczeniach i się na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy może. I ciekawe jak to się ma do ciuchów, bo w sumie to jest rozróżnienie - cichy zwykłe i motocyklowe. Teraz pytanie czy jeśli w motocyklowych mielibyśmy miejsca na protektory, ale protektory byłyby z USA albo ze styropianu, który sobie sami dopasowaliśmy to ciekawe jakby to było.

 

Ciekawe czym różnią się normy UE i USA.

 

Najważniejsze jest własne bezpieczeństwo, każdy chyba to wie.

 

Handel to handel, przecież importer kasków a Japonii nie powie "koleś, sprowadź sobie sam z USA lub Japonii, to są te same kaski, a za różnicę w cenie kupisz sobie jeszcze sporo rzeczy". Więc mówi się, cięższe, inne, bez homologacji, zabijesz się i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również szukam kasku, Shoei XR 1000 jest piękny, ale ceny 1600zł mnie niestety przerastają. 1250 od użytkownika tego forum jest w porządku, ale to są kaski w jednolitym kolorze, a kupując kask za więcej niż tysiak raczej spodziewa się człowiek jakiejś powalającej grafiki

 

ja kupiłem kask Shoei RF-1000 z grafika za 1250 + 30zł przesyła. Kask został wyslany w srode. Czekam na niego z niecierpliwoscia :P. A kupilem go od uizytkownika o nicku: Lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Warto poszukać i pogadać w niemcowni.

Kupiliśmy dwa kaski, jeden to Shoei Multitec (czarny połysk) a drugi to Schuberth C2 (czarny mat), po negocjacji zapłaciliśmy za nie po około 1150zł szt. Przesyłkę DHL wynegocjowaliśmy gratis. Kaski są europejskie z wszystkimi gratisami jakie fabryka dodaje do tych wersji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zmucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji, jak często zmienia się tą folie FOGCITY??

 

ja mam swoja od 6000km i nie dzieje sie z nia absolutnie NIC, szybe myje regularnie z obu stron dlonia pod bierzaca woda

 

Witam

Również szukam kasku, Shoei XR 1000 jest piękny, ale ceny 1600zł mnie niestety przerastają. 1250 od użytkownika tego forum jest w porządku, ale to są kaski w jednolitym kolorze, a kupując kask za więcej niż tysiak raczej spodziewa się człowiek jakiejś powalającej grafiki :(

 

powiedz mi kolego gdzie wyczytales ze za 1250zl mam jednolite malowania :icon_razz:

jednolite mam po 1100zl, za 1250zl sa GRAFIKI! i to "powalajace" :icon_mrgreen: :smile:

 

co do innych ksztaltow skorup to uwazam ze to kity oficjalnej sieci dealerskiej, mam RF1000 rozm M i przymierzalem kolegi XR1000 tez M, nie widzialem roznicy, o przepraszam- nie czulem.

inne ksztalty skorup w usa?... hehe, a niby co? tam maja kwadratowe glowy? a moze od hamburgerow i hotdogow maja bardziej trojkatne i shoei wzial to pod uwage :) :wink:

prawda jest taka ze tak samo w euro jak i w usa ludzie maja rozne ksztalty czaszek i tyle, jednemu dopasuje, drugiemu nie

 

wiec zapraszam do mnie na zakupy zarowno tych co maja europejskie jak i "amerykanskie" czaszki :)

 

lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie! :flesje:

 

Planuje kupić kask integralny do 1000 zł, poprzednio jeździłem w Cabergu 104 Groove i byłem z niego zadowolony.

Teraz przymierzam się do czegoś nowego w podobnej cenie. Kask ma służyć do krótkich i szybkich wypadów dlatego nie musi być specjalnie cichy czy nie wiadomo jak komfortowy, ważne żeby był bezpieczny, dobrze leżał na głowie i nie odlatywał przy prędkościach powyżej 200 km/h :crossy:

Najbardziej chodzi mi po głowie HJC FG-15, myślałem też nad AGV K3 Gothic no i oczywiście Caberg też mile widziany, tutaj myślałem o modelu V2R.

 

Drugie moje pytanie to czy znacie jakieś sklepy z kaskami najlepiej okolice (dolnegośląska, Wrocławia) gdzie mieliby w miarę duży wybór? Mój rozmiar to XS więc niezbyt często można na takie trafić nie mówiąc już o tych modelach a jednak przed kupnem wolałbym przymierzyć niż sugerować się tylko wartościami podanymi przez producentów. Patrzyłem na allegro i znalazłem sklepy w Lesznie (motorex-leszno i motor - passion), Poznaniu (All4Motorbikes i MOTORHOUSE) i w miejscowości Szczaniec jest MotoStoreLtd.

Jak kupowałem Caberga znalazłem temat o sklepach we Wrocławiu to później jak jeździłem to sporo z nich już nie istniało.

 

Czekam na Wasze odpowiedzi, z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam kask Shark RSI. Takze chce kupic kask w tych pieniadzach i powiem ze RSI to chyba najlepsze wyjscie, jakosc wykonania kasku jest bardzo dobra. Mozna miec go juz za 1050zl a za XR 1000 trzeba juz troche wiecej zaplacic. Ogladalem takze wspomnianego S900 ale jemu jeszcze "troche" brakuje do wymienianych wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...