Skocz do zawartości

Nitki wyszły po jednej dłuższej jeździe - Retbike


Rekomendowane odpowiedzi

No to ja sie przyłącze do troszke niepochlebnych opinii ale też nie do końca.

Kurtka Retiron 2008.

 

Co do minusów.

Już po pierwszej dłuższej jeździe gdy wziąłem miękka gąbkę i troszkę kurteczkę przeczyściłem na mokro po osach, muchach i innej lotnej gadzinie wyszły nitki wokół obszycia małego ochraniacza prawego obojczyka.

Trochę mnie to zniesmaczyło i będę reklamował bo nitki wystają i nic nie da się z tym zrobić.

Na drugim obojczyku zauważyłem, że przy szyciu poszedł zły szew i pozostały po nim same dziurki na skórze, a szew właściwy jest obok.

Obsługa klienta zdalna - fatalna. Nie dochodzą do nich maile na ogólne skrzynki, trzeba wysyłać na jakieś prywatne do pracowników po kilka razy!!

Trzeba się prosić o zdjęcia i info o rękawicach. Telefonicznie mówią, że mają dane modele a okazuje się faktycznie, że nie mają.

 

Plusy.

Można powiedzieć, że wygodna, zdecydowanie ciepła. Jechałem tylko w t-shircie pod kurtką i bardzo komfortowo i ciepło się czułem (jazda z podpinką). A temperatura nie była za wysoka i strasznie wiało.

W deszczu nie było okazji jechać jak na razie.

Ładnie wygląda, zamki chodzą jak na razie dobrze. Oglądziny przed zakupem i poźniej w domu z fachowcem wskazują, że ogólnie wykonanie jest dobre, no może poza tymi nitkami na obojczyku.

 

Przed zakupem miałem ogromny dylemat czy kupić Modekę tekstylną czy Retbika skórę. Czytałem, dzwoniłem tu i tam. Zadzwoniłem sobie też do redaktora Świata Motocykli co to jeździ w Retironie 2007. Odnosłem wrażenie, że bardzo poleca, dość wnikliwie nawet opisał na co zwracać uwagę.

No i to mnie przekonało do retbika.

Gdyby nie te nitki na obojczyku to pierwsze kontakt i wrażenie byłoby bardzo dobre.

 

---

Pozdrawiam

Zbigniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie przyłącze do troszke niepochlebnych opinii ale też nie do końca.

Kurtka Retiron 2008.

 

Co do minusów.

Już po pierwszej dłuższej jeździe gdy wziąłem miękka gąbkę i troszkę kurteczkę przeczyściłem na mokro po osach, muchach i innej lotnej gadzinie wyszły nitki wokół obszycia małego ochraniacza prawego obojczyka.

Trochę mnie to zniesmaczyło i będę reklamował bo nitki wystają i nic nie da się z tym zrobić.

Na drugim obojczyku zauważyłem, że przy szyciu poszedł zły szew i pozostały po nim same dziurki na skórze, a szew właściwy jest obok.

Obsługa klienta zdalna - fatalna. Nie dochodzą do nich maile na ogólne skrzynki, trzeba wysyłać na jakieś prywatne do pracowników po kilka razy!!

Trzeba się prosić o zdjęcia i info o rękawicach. Telefonicznie mówią, że mają dane modele a okazuje się faktycznie, że nie mają.

 

Plusy.

Można powiedzieć, że wygodna, zdecydowanie ciepła. Jechałem tylko w t-shircie pod kurtką i bardzo komfortowo i ciepło się czułem (jazda z podpinką). A temperatura nie była za wysoka i strasznie wiało.

W deszczu nie było okazji jechać jak na razie.

Ładnie wygląda, zamki chodzą jak na razie dobrze. Oglądziny przed zakupem i poźniej w domu z fachowcem wskazują, że ogólnie wykonanie jest dobre, no może poza tymi nitkami na obojczyku.

 

Przed zakupem miałem ogromny dylemat czy kupić Modekę tekstylną czy Retbika skórę. Czytałem, dzwoniłem tu i tam. Zadzwoniłem sobie też do redaktora Świata Motocykli co to jeździ w Retironie 2007. Odnosłem wrażenie, że bardzo poleca, dość wnikliwie nawet opisał na co zwracać uwagę.

No i to mnie przekonało do retbika.

Gdyby nie te nitki na obojczyku to pierwsze kontakt i wrażenie byłoby bardzo dobre.

 

---

Pozdrawiam

Zbigniew

Czytam sobie Twojego posta i stwierdzam ze musisz byc strasznie pedantyczna(upierdliwa :)) osoba albo masz za duzo czasu:P

Dzwonienie po ludziach i pytanie sie o kurtke za kilkaset zlotych? Dla mnie to szczyt upierdliwosci i zawracania dupy. Jak kupujesz sobie nowe skarpetki to tez pol swiata poruszasz :D

"Ogladanie kurtki z fachowcem"-hehe. A fachowiec byl z jakiej dziedziny? Przemyslu tekstylnego, skorzanego czy moze wlokienniczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaajj Zajc ... Czepiasz sie Chooopa , ja sie nie dopytałem i kupiłem chujówke , tzn ret bike tekstylna a raczej plastikową foliówkę która nie oddycha i sie można zagotować... temperatura ok +20 i uwierz mi , że lepiej się czuję mając na nogach skórzane Hein Gericke niż to polsko-pakistańskie gówno, poprostu w części gdzie nie mam bawełnianej koszulki tzn od łokcia do dłoni gdzie jest goła skóra i sztuczna podszewka ret bike poprostu po krótkim czasie noszenia troche nieprzyjemnie czuć ... oglądałem inne textylki znajomych i kurtki te mają takie siateczki (coś jak w niektórych krótkich sportowych spodenkach) i jest znacznie przyjemniej, w.w. moich spodniach wiadomo , że w ciepły dzień sie człowiek spoci stojąc w korku lub szczególnie wracając z garażu ale nie jest to takie upierdliwe co w tej kurtce ... Zrobiłem w niej jakieś 15 000 i wygląda niezaciekawie , mam porównanie do kurtki HG 4umowego ED`a Manetki (kurczaka) razem kupowaliśmy ciuchy na bajzlu ponad rok temu i b. często razem jezdzimy wiec także mam porównanie , tyle, że On kupił HG wraz z textylnymi spodniami , ja też miałem spodnie ale jako , ze nie szło w nich jeździć to po jednym użyciu sprzedałem, w kurtce jeździłem więc dalej , jej aktualny stan to mocno zmechacone wyszywane napisy "ret bike" na paskach do regulacji szer. rękawa, b. mocno powicierane odblaskowe paski, prująca sie podpinka dosć mocno "zmechacony" kołnierz ... model kurtałki to : RetSport, krótk z napisem retfighter na rękawach, to "retfighter" chyba oznacza , ze po kilku tys. km. użytkownich będzie wyglądał w niej jakby z wojny w niej wracał :icon_exclaim: (joke) Nawet jej nie próbuję sprzedawać, jedynie wykończe do końca sezonu (chyba , że jakiś grosz wpłynie to wcześniej podziękuję za współpracę)i od RetBike`a będę się trzymał jak najdalej...Tyle mojej opinii... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocenie sie rekawow w kurtce tekstylnej to chyba standard jak jest goraco. Ja mam HG Cordura Gore Tex i rekawy sa mokre przy wysokich temperaturach. Spodnie z reguly skorzane HG i w gorace dni jest lepiej niz w texach HG(pomimo ze maja jakas tam wentylacje i membrane). Z tego powodu texy uzywam tylko zima :) Natomiast faktycznie nie moge narzekac na jakosc ciuchow, przejechaly na mnie sporo ponad 50000 km i nadal sie trzymaja :icon_razz: Zeby dodac cos na temat-przymierzalem skore z Retbike'a i jakos mnie ochraniacze uwieraly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc to mnie zmartwiłeś , bo chciałem sie rozejrzeć za jakąś textą HG , podobają mi sie te z barkami i rękawami do łokcia obszytymi skórą(Tylko modelu nie znam) ... A próbowałeś może bluzę termoaktywną pod spód, bo ponoć dość znacznie pomaga. Ciuchy HG można kupić tanio na bajzlu we wrocku (może w innych miastach również , tego nie wiem) ... Sprzedaje je jeden gość , ma dość dobre ceny i można sie potargować. Pozdrawiam ...

 

http://www.hein-gericke-store.com/wShop/ho...nhalt/index.php przed chwilą znalazłem i przeglądam ale wróce do tej strony jutro bo czas na szychtę :biggrin: Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kurteczki tego typu z Funta (www.funt.pl). Jeżdżę w takiej i jestem superzadowolony. Jedyne do czego mogę sie dowalić to ochraniacze, ale to jak zdążyłem zauważyć tradycja jeśli chodzi o kurtki z w tych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem spodnie texy SWIFT ( ta sama firma co NITRO) i jestem bardzo zadowolony w porownaniu do utiki ktora mialem , to niebo a ziemia dalem ledwie 300 zl , ciezko sie w nich spocic, szczelne, cieple ,wygodne , kórtki tez maja i za rok jak mi sie 4 letnia Nitro juz zacznie rozpadac kupie wlasnie SWIFT-a

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie przyłącze do troszke niepochlebnych opinii ale też nie do końca.

Kurtka Retiron 2008.

 

Co do minusów.

Już po pierwszej dłuższej jeździe gdy wziąłem miękka gąbkę i troszkę kurteczkę przeczyściłem na mokro po osach, muchach i innej lotnej gadzinie wyszły nitki wokół obszycia małego ochraniacza prawego obojczyka.

Co tam dwie nitki, ktore i tak sobie w ciagu kilku minut wszylem i nic nie znac. Ta kurtka wczoraj ochronila mnie przy malym szlifie. Motor ucalowal glebe i ja tez. Migacze do wymiany, lewy dekiel zeszlifowany, owiewka, klamka sprzegla i podnozek tez troche.

Ja wyszedlem calo. Lewa noga mnie boli, obtarte kolano, na piszczelu siniak i buła, stopa tez minimalnie boli. To wszystko dlatego, ze moto-spodni i butow to sobie nie sprawilem. A retbika kurtke za 550 tak - i dlatego od pasa w gore mi nic nie jest.

I dlatego do plusow ponizej trzebaby dopisac pare rzeczy...

 

Plusy.

Można powiedzieć, że wygodna, zdecydowanie ciepła. Jechałem tylko w t-shircie pod kurtką i bardzo komfortowo i ciepło się czułem (jazda z podpinką). A temperatura nie była za wysoka i strasznie wiało.

W deszczu nie było okazji jechać jak na razie.

Ładnie wygląda, zamki chodzą jak na razie dobrze. Oglądziny przed zakupem i poźniej w domu z fachowcem wskazują, że ogólnie wykonanie jest dobre, no może poza tymi nitkami na obojczyku.

Oddaje honory tej kurtce. Moze jest wykonana na piatke a nie na szostke ale jest BEZPIECZNA. Po tym szlifie ona nie jest praktycznie zniszczona. Bardziej ucierpialy rekawiczki nitro (puscil szew i dziura w innym miejscu. )

Zapominam o tych 2 smiesznych nitkach bo chyba z tym przesadzilem. Jesli szwy i inne nici nie popuscily to znaczy, ze kurtka zdala egzamin. Czy nie o bezpieczenstwo w tym wszystkich chodzi?...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze w retironie od momentu kiedy była nowością koło 2006 r. do tej pory nic sie jej nie stało, narazie zrobiła ze mną ponad 12 tys km może to nie dużo ale nie załuje tych 5 sówek które za nią dałem.

co do nitek to raczej nie wyszła ani jedna, może mam szczęscie poprostu :) wiec oceniam ją dobrze, chociaz retbika to ogólnie nie polecam za mocno :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesiowi sie strasznie podszewka pruje i tak jak mi mechacą sie wszyskie haftowane napisy na paskach, mało estetycznie wygląda ... bezpieczeństwo najważniejsze, ale i komfort też sie liczy... Pzdr

Edytowane przez RudyXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim czasie taniej lini odzieży motocyklowej szukałem znalazłem 2 producentów jednego od razu odrzuciłem , bo już w okolicy tym handlowali został retbike też na forach w necie szukałem i zaryzykowałem i się mi to opłaciło a co do tego że problem z kontaktem to prawda ale tylko dla detalistów to producent i na hurcie się skupią a nie na odbiorcach indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...