Skocz do zawartości

Wszystko o BMW/zalety, wady, opinie!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem okazję sprawdzić R12S, ale nie jestem fanem bokserów, więc moja opinia może nie wnieść nic ciekawego. Moto fajnie wygląda i nadaje się do latania po mieście, raczej w pojedynkę, bo pozycja plecaka dość wysoko i raczej skromnie wyposażona. Gdyby nie to, że nie pasuje mi ten silnik (mocny dół, nieźle sie wkręca, ale tylko do 6 z hakiem, a ja lubię 4 w rzędzie), to jest konkrenty sprzęt z fajnym zawiasem i heblami, ale mimo wszystko trochę ważący. Po przejechaniu się nim niestety zastanowiło mnie po co robi sie takie motocykle, bo nie ma oszałamiających osiągów, do podróży za bardzo się nie nadaje, taki raczej CafeRacer, bo w dzień ze względu na średni gabaryt łatwiej na czymś lżejszym i węższym.

 

Pisząc, że nie bardzo widzę sens można odnieść i do innych posunięć BMW w sporcie, jak wystawienie R1200S do LeMans, gdzie ciężko go do czegokoliwek porównać i dla mnie taki start, żeby pokazać, że przejechał. No teraz ma się to zmienić i raczej będzie można coś porównać, ale się okaże.

 

Po Sce przejechałem się GS Adventure i powiem, że tu widać sens zastosowania wszystkich elementów, łącznie z silnikiem. Nie udało mi się tylko sprawdzić działania kontroli trakcji, a jestem ciekaw jak to pomaga itp.

 

Na pytanie jak nowa seira K w dłuższej eksploatacji na razie nie mogę odpowiedzieć, bo za mało km zrobiłem, dobijam do 10 kkm, więc to zdecydowanie za mało, ale na forach naświecie można znaleźć trochę opinii, tyle że poza jakimiś dramatycznymi awariami niewiele można znaleźć?!

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia inna, bo z tego drugiego miejsca: Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Na drugiej wyciecze nawet nie wiedziałam kiedy mi się przysnęło.

Jeśli jakiś plecaczek miałby mieć swoje marzenia co do motocykla, to chyba śniłyby mu się po nocach beemki :)

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sihaja,

Witam :icon_twisted: chyba jechalas na LT'u...w ubieglym sezonie w czasie powrotu z pol Grunwaldu moja zona miala taka przypadlosc (krotka drzemka na motorku)... W pewnym momencie poczulem charakterystyczny (dziub-dziub) stuk w moj kask i nie wiedzialem co trzymac kierownice czy osuwajacego sie plecaczka ;) teraz sie smieje ale wtedy nie bylo mi do smiechu wcale..

 

pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sihaja,

Witam :) chyba jechalas na LT'u...w ubieglym sezonie w czasie powrotu z pol Grunwaldu moja zona miala taka przypadlosc (krotka drzemka na motorku)... W pewnym momencie poczulem charakterystyczny (dziub-dziub) stuk w moj kask i nie wiedzialem co trzymac kierownice czy osuwajacego sie plecaczka ;) teraz sie smieje ale wtedy nie bylo mi do smiechu wcale..

 

pozdrawiam,

Alex

 

 

r1100rs. Ale mnie nie trzeba trzymać ;). Choć raz ktoś się podobno zastanawiał, czy nie spadnę na winklu.

Nic z tego: jak jest fajnie, zaraz się budzę :bigrazz:

 

to ladnie jezdzicie, jak Wam zony usypiaja z tylu~~

 

Oj, tam, zaraz "ładnie jeździcie". Ja tam mojemu kierowcy nic do zarzucenia nie mam. I trasy dla mnie te bardziej kręte wybiera :lapad: Wtedy po prostu wlekliśmy się przez wiochy i jakieś odpusty byłym czy coś. Ciepło, nudno... i wygodnie ;)

A jak będzie żonę woził, to ja nie wiem. (Mam tylko nadzieję, że do tego czasu uskładam w końcu na swoje moto...)

 

Do tego nie jest beemka potrzebna, xj wystarczy ;)

 

Mniej wymagającym? może i tak ;) Ale ja wybredna jestem. I za stara, żeby spać byle gdzie :D

(oj, grabię sobie :lapad: )

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sihaja...wybredna nie wybredna jak zauwazylas wiek kieruje sie swoimi prawami ;) (zaraz dostane riposte, ale to z czystej sympatii) :) a tak zupelnie powaznie to uwazaj na siebie i nie spij za plecami kierowcy :cool:

 

pzdrwm,

Alex

 

p.s. a podobno mialo byc o motocyklach pewnej marki ;)) troche sie nam off topic zrobil.

Edytowane przez Alex_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia inna, bo z tego drugiego miejsca: Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Na drugiej wyciecze nawet nie wiedziałam kiedy mi się przysnęło.

Jeśli jakiś plecaczek miałby mieć swoje marzenia co do motocykla, to chyba śniłyby mu się po nocach beemki ;)

 

Cześć, jakbym słyszał moją żonę, potwierdzam opinię co do ergonomii i wygody to próżno szukać lepszych niż BMW, przynajmniej dla wysokich osób. w ostatni majowy weekend przejechaliśmy trasę z Wrocławia do Ustrzyk górnych bez boleści i skurczów.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Kilka wrazen po testach r12gs..po weekendzie spedzonym w Berlinie (wycieczka + serwis Biedrony):

serwis, tzn. uslugi i materialy TANSZE niz u nas :icon_mrgreen: w trakcie prac nad motorkiem inne moto do wyboru (oczywiscie beemwe).. Padlo na GS'a i powiem, ze jestem pod duzym wrazeniem. Praca silnika, ciezar, latwosc prowadzenie, porecznosc tego motorka daje duza przyjemnosc z jazdy. Nie wiem jak praktycznie brak oslon dziala na dlugich trasach i w niepogodzie. Przez caly weekend slonce i 26 stopni.

 

Powiem tyle, po odbiorze Biedrony Iszy zakret i Ooops uwaga 50 kg wskoczylo na kark jak nic... juz nie bylo tak lekko. Ale na trasie - Bajka...Dalej kocham Biedrone :wink: a na kolejny serwis pewnie znowu pojade do berblina wczesniej na 10 tys. bylem w Bielsku (odleglosc Bielsko 393 km, Berlin 397 km)...

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ergonomi, ekonomiki czesci zamiennych, techniki, niezawodnosci wypowiadalem sie juz ponad rok temu, tylko, ze nikt tego raczej nie chcial sluchac, bo bm'y sa do dupy.

 

Gdybym nie byl zadowolony z calosci ( mimo, ze z moja pierwsza mialem dylematy ) to napewno nie kupilbym tego samego modelu ponownie ( co prawda jest to juz zupelnie inny motocykl ). Niestety nie widzialem zadnej innej alternatywy - CBR 1100 XX bez ABS'u ( i kardana ) to nie to.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda..nie widze siebie na innym motorku... i jednak pozostane przy silniku boxer..chodza sluchy, ze kolejna wersja bedzie miala 1250 poj. i troche wiecej mocy (ale po co nie wiem)..czekam na nowe rt do 2012 albo moze bmw zaskoczy tym co ma przyjsc po k1200lt i k1200gt ??? kto to wie...

 

pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...