Skocz do zawartości

Budowa Ramy


Rekomendowane odpowiedzi

No taa. Racja. Ale taki silnik od GS`a mam pod ręką, leży i się marnuje. A 1000ccm to trudno będzie bo w rachubę wtedy wchodzi tylko silnik Suzuki TL1000/SV1000 , cokolwiek byle miało nie więcej niż 2 cylindry.

 

GS to będzie próba i trening przed poważnym custom`em. Jak coś nie wyjdzie to oddam na złom i po problemie.

 

powiedz tylko na ktory to wydre chociaz silnik.

 

IMO dobry drag to tylko na duzym, szeroki silniku - moze byc od gsa, tylko ktoregos duzego :P

zas fajny chopper to na singlu badz v-ce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...złom to taka przenosnia tylko...

Moto musi się udać...ale zanim zaczne je robić mam 5 zabytkow do renowacji i transformacja Electry gdzieś po drodze. :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o piecykachm, a ja w końcu uzyskałem techniczne projekty do budowy Ramy motocyklowej. Teraz tylko zakupić materiał i zaczynamy budowe. A piecyk do ramy? Myśle, że gdzies znajdzie sie do kupienia S&S. Pozdrawiam wszystkich budowniczych motocykli.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy rowniez zajmuje sie budowaniem takich sprzętow;) na chwilę obecną zrobiłem jednokołowca;) jedno wielkie koło siedze w srodku :D teraz juz przygotowałem ramę w ktora idealnie wchodzi silnik od wsk 125 i tez poszukuje silnika od wsk jest to niski motocykl niezwykle lekki na kołach od simsona mam cylinder od wsk 125 z tzw płaszczem wodnym ktory sam robiłem czyli bedzie chłodzona ciecza ale nie mam silnika od wsk robiłem na ramę pod karter z cylindrem .. chcem osiągnąc na tym predkosc ok 150 km/h;) jednorazowo przygotowując odpowiednio silnik i lejąc oczywiscie najlepszej klasy paliwo "lotnicze" opływowe kształty uzyskałem poprzez własnoręczniewykonane owiewki z żywicy epoksydowej poczatkowo z miedzianych drucikow skręciłem model ktory pokryłem włoknem do zywicy i zywicą i tak kilkaktotnie. z przodu zawieszenie od simsona zaś z tyłu sztywna zawiecha. jesli wiecie kto moze miec silnik od wsk 125 najlepiej taki z szopy :P lub całą wsk prosilbym o kontakt gg 1954876 lub [email protected] jesli bedziecie miec jakies problemy z tworzeniem ram lub innycn elementow pomoge pozdrawiam

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...x-Monowheel.jpg oto link na podstawie ktorego zbudowałem swojego jednokołowca;) moj jest identyczny rura fi 54mm opleciona wezem wysokocisnieniowym rolki z tworzywa sztucznego silnik od shl m11 zajęło mi to wiele wiele czasu poniewaz w początkowej fazie nie mogłem prawidłowo ustawic tych wszystkich widełek od rolek i uciekała kazda w inna stronę po miesięcznych prostowaniach jest juz wsio oki;) wynalazek teraz odmaluje i będzie cacy;) idealny na imprezy miejskie oraz na zloty':lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo człowiek nie wie co mu w głowie siedzi dopóki się nie wysmarka.

 

Tak czy inaczej - brawo za odwagę w działaniu. Jak już oblatasz sprzęt to daj znać, albo jakiś filmik pokaż jak to działa. A silnika WSK szukaj na allegro. Ja mam jeden od WSK ze świeżo-nowym-nieużywanym alumuniowym cylindrem ale nie jest na sprzedaż. Też posłuży do budowy czegokolwiek w przyszłości. Syn rośnie i trzeba będzie mu jakiego pro-street`a stworzyć. :wink:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobie buduje bo i mam warunki mam wszystkie narzędzia do pracy;) tokarka , migomat , zwykla spawarka , 2 boszki , i wiele wiele przydatnych narzędzi , jakis czas temu nabyłem giętarke do rur taką garazową więc bede musiał wytestowac ją na jakims sprzęcie;) życze miłej pracy przy swoich wynalazkach nie załamujcie sie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zasadzie iż jestem na etapie zbierania informacji o budowie, podsyłam linka do strony, która jest chyba jednyną jaką udało mi się znaleść w polskim internecie wśród całego badziewia, a która w ciekawy sposób rzuca światło na budowe ramy i daje jakiekolwiek wyobrażenie dla zielonych, którzy złapali bakcyla na własną budowę. A oto ona pewnie już znana, ale nie ma o niej wzmianki na forum:

 

http://www.roadking.riders.pl/new/main.php?id=600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma o niej wzmianki na forum:

 

http://www.roadking.riders.pl/new/main.php?id=600

 

 

Bo RK.pl to klasa sama w sobie i nie trzeba reklamować. :D

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli chesz sam budowac rame to przyda sie gietarka do rur;] Tanie to to nie jest.

 

 

Czy ja wiem czy tanie nie jest. Tu masz nawet w przystepnej cenie.

http://www.allegro.pl/item438877343_gietar..._nowa_fvat.html

 

Jeśli się myle i ona się nie nadaje to mnie poprawcie. Myśle kupić ją żeby wygiąć sobie gmole. Jak myślicie nada się?

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiadomo że cena to jest pojęcie względne ale koszt wygięcia rur w zakładzie który się zajmuje takimi rzeczami oscylował by w podobnej cenie. A jak ci się cos nie uda przy spawaniu lub nie przewidzisz czegoś zawsze możesz sobie wygiąć sam nową rurkę tak więc koszta nie są takie straszne a giętarka zostaje w domu :wink:

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giętarka to akurat pikuś w warsztacie. Co powiecie na kupno sprzętu do spawania? Dobry migomat kilka tysięcy PLN. Gazy też by się przydały do grzania itp. Mnie czeka zakup migomatu i już mnie się serce kraja na myśl o liczbach.... :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...