Skocz do zawartości

motocykl z polski do anglii


Rekomendowane odpowiedzi

mam motocykl w Polsce zarejestrowany na mnie i chce go przyprowadzić i używać w Szkocji co muszę zrobić i jak wygląda sprawa formalnie jakie dokumenty jakie koszta z góry dzięki za info pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego!

Szwagier mojej dobrej kumpeli ze studiów przetransportował do Irlandii Honde NTV. Nie wiem jak wygladają formalnosci i tak dalej, do kogo trza sie zwrócić, ale wiem ze całośc wyszła mu 1000zł około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja ostatnio swoje moto przewoziłem z PL do Dublina i ogólnie mogę polecić tą FIRMĘ

Koszt to 300E, trzeba mieć max 1L benzyny w baku, ksero dowodu + ubezpieczenia i tyle.

 

PS. Spóźnili się 1 dzień z dostawą, ale moto dotarło w jednym kawałku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklem możesz jeździć bez problemu jesli masz ubezpieczenie które obejmuje użytkowanie pojazdu za granicą PL. Chyba że chcesz rejestrować w UK to juz inna bajka.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

WItam

 

Nie wiem czy ktoś już taki temat zakładał, mam nadzieję że jestem pierwszy i w odpowiednim miejscu to pytanie zamieszczam.

Chcę kupić motocykl w Polsce i zjechać nim do Anglii. Poza rejestracją i ubezpieczeniem w Polsce dowiedziałem się dziś że w Anglii mogę mieć problem z przerejestrowaniem na angielskie blachy. Że są setki procedur. Pytanie do użytkowników, czy ktoś przerabiał taki temat ? Jeśli tak jak go rozwiązał ? Z tego co od prawnika się dowiedziałem to urząd rejestracji w anglii chce jakieś potwierdzenia zapłaty podatku europejskiego, potwierdzenia od producenta że tak ową maszynę faktycznie wyprodukowali itp. Może mi ktoś pomóc w tym temacie, coś doradzić ? Moto jakie chce kupić to Honda VT 1100 z roczników między 89"-94"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w UK nie kupię, mój budżet to 12000zł, więcej nie mam i mieć nie będę na maszynę. w przeliczeniu to jest 2400f a za te pieniądze Hondy VT 1100 w Anglii nie kupię. Są jedynie nowsze roczniki które kosztują od 3500f wzwyż, a mnie niestety nie stać, za te pieniądze można co najwyżej 125tką latać jak większość angoli na L'kach, nie po to prawko się robi żeby 125 jeździć.

Edytowane przez Gregorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic raczej być nie powinno, w końcu to UK. Pytałem prawnika jak wygląda rejestracja motocykla sprowadzonego z Polski do Anglii, mówił że miał klientkę która miała problem z przerejestrowaniem. Revenue chciało jakieś potwierdzenie opłaty podatku europejskiego, potem było potrzebne jakieś potwierdzenie że motocykl faktycznie był wyprodukowany przez dajmy na to Hondę. Syrek jak możesz napisz jak u Ciebie wyglądała procedura przerejestrowania. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorek a wlasciwie lisek hytrusek.

 

Liczysz po polsku !

 

Myslisz, ze dopuszczenie do ruchu Anglicy wydadza Ci gratisowo ? Pomysl moze ile kasy stracisz nie idac do pracy i ile bedziesz sie bujal z zalatwieniem formylnosci o nerwych nie mowie, bo to masz incluzywnie.

 

Jak podliczysz suma sumarum to moze sie koazac, ze wyjdzie nieco drozej niz zakup wlasnie tego w UK'u w dodatku bedziesz mial mlodsze i napewno nie

 

1. ze skreconym licznikiem

2. nie po spotkaniu z TIR'em

3. ze znana hstoria

 

Jak nie masz tyle kasy to albo dozbieraj albo kup od handlarza na kredyt.

 

pozdro i pamietaj, chytry traci dwa razy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się trochę wydaje jak pisze KS. Jeśli moto ściąga się z UK do PL a nie odwrotnie, to raczej oznacza że jak kupisz coś tutaj taniej niż tam to musiało mieć niezłą przygodę zanim przyjechało do PL.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę po prostu kupić starszą maszynę bo nim będzie stać mnie na coś nowszego to minie kolejny rok odkładania. W dodatku nie chcę kupić zajeżdżonej szlifiery tylko cruisera, myślę że style jazdy obu typów maszyn się znacząco różnią. W dodatku w Anglii nie znajdę shadowki 1100 z 89-94r. Suma sumarów w Polsce kupię taki motocykl za 12000zł, w Anglii wyniesie mnie on od 17500 do 25000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK nie wiem jak to wygląda ,. Jest takie coś jak mienie pzesiedlencze .Dowiedz się jak to wygląda w UK, Ja moto do NL za niedługo sprowadzam, ale teraz obecnie jestem wymeldowany tam , i mogę jakos uniknąć konfliktu z prawem , bo podatek drogowy trzeba płacić. to jest nie do unikniecia . I jest możliwość płacić podatek na Blachach z PL. Ale lepijej przerejestrować. Wydaje mi się że masz prawo go mieć jako mienie przesiedleńcze .

Edytowane przez valdomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...